Dizüstü Bilgisayarımı Hdmi ile Tv Ye Bağladım ?

Başlatan AusT, 26 Temmuz 2012 - 00:17:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AusT

arkadaslar dizüstü bilgisyarımı tv ye bağladım hdmi ile fakat çözünürlük sorunu var. Windowsta Çözünürlüğü 1920 ye 1080 olarak ayarıyordum ve ekran kartından 1-2 ayar yaptığımda ekran tam oturmuştu ubuntuda nasıl yapabilirim.

Not: max çözünürlük 1280 e 720 Ubuntuda
Özgürlük İçin... Linux

cagriemer

Ekran kartinizin marka-modeli nedir? Surucusu yuklu mu?

furkankalkan

Xrandr kullanmayı deneyin. Şayet ekran kartınızla ilgili bir mesaj verirse ekran kartı üzerinden gideriz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

AusT

Nvidia GT GeForce 540M. Evet sürücüsü yüklü

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Temmuz 2012 - 14:04:17

Alıntı yapılan: dewilman - 26 Temmuz 2012 - 12:52:31
Xrandr kullanmayı deneyin. Şayet ekran kartınızla ilgili bir mesaj verirse ekran kartı üzerinden gideriz.

Xrandr nedir nasıl kurarım bilgi verirmisin ?
Özgürlük İçin... Linux

frhtbnknt

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım forum da araştırma yaparken ilgili konuya rastladım benim de hdmi bağlantı problemim var. Samsung marka 82 ekran LED tv satın aldım bir de altun uçlu hdmi kablosu fakat kabloyu kullanarak exper marka notebook dan istediğim görüntüyü alamıyorum. Önce hiç görüntü gelmiyordu daha sonra biraz araştırıp, kurcaladım şimdi görüntü geliyor fakat bozuk tv ekranın da neredeyse hiç bir şey belli olmuyor aynı şekilde ses de yok (notebook ve tv de) sorun neden kaynaklanıyor olabilir ? Yardımlarınızı rica ederim,

D@bbe

Alıntı yapılan: frhtbnknt - 22 Nisan 2014 - 10:40:37
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım forum da araştırma yaparken ilgili konuya rastladım benim de hdmi bağlantı problemim var. Samsung marka 82 ekran LED tv satın aldım bir de altun uçlu hdmi kablosu fakat kabloyu kullanarak exper marka notebook dan istediğim görüntüyü alamıyorum. Önce hiç görüntü gelmiyordu daha sonra biraz araştırıp, kurcaladım şimdi görüntü geliyor fakat bozuk tv ekranın da neredeyse hiç bir şey belli olmuyor aynı şekilde ses de yok (notebook ve tv de) sorun neden kaynaklanıyor olabilir ? Yardımlarınızı rica ederim,
hdmi portunu değiştir... bazı tvlerde pc için hangisi kullanılacağı yazıyor... 1. hdmi dışındakileri dene... ekran kartı ayarını kontrol et...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

frhtbnknt

Dünden beri bilipte yapmadığım hiç bir şey kalmadı. kablo farklı tv ve pc de çalışıyor. Söylediğiniz şeyleri de denedim ama üstesinden gelemedim maalesef

D@bbe

Alıntı yapılan: frhtbnknt - 22 Nisan 2014 - 13:51:46
Dünden beri bilipte yapmadığım hiç bir şey kalmadı. kablo farklı tv ve pc de çalışıyor. Söylediğiniz şeyleri de denedim ama üstesinden gelemedim maalesef

fn +  Fx tuşladın mı?  GRUNDIG için fn + F2 v.s.

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

frhtbnknt

benim laptop exper marka fn+f3 kısayolu onuda deniyorum olmuyor. Goldmaster altın uçlu hdmi kablo aldım şu an on dniyorum o da işe yarsmyıro

heartsmagic

Görüntü bozuk derken çözünürlük sorunu mu var yoksa başka bir durum mu?
Ses için ayarlardan "Dijital" olanı seçebilirsin.

Ubuntu sürümü nedir bu arada? Grafik kartının da markasını öğrenebilirsek güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

frhtbnknt

Hızlı dönüşleriniz ve çözüm önerileriniz için çok teşekkür ederim. Problemi çözdüm aslında çok basitmiş ama biraz karıştırmak gerekiyor farklı arkadaşların işine yarayacağını düşündüğüm için burada da belirteyim; Grafik ve Medya Denetim Panelini açtım (ekranın sağ alt köşesinde kısayolu bulunuyor, sağ tık yapıp özellikleri seçiyorsunuz) daha sonra çıkan menüden: Ekran -> Birden Çok Ekran -> Çalışma modu buradan çalıştırmak istediğiniz seçeneği seçip tamam diyorsunuz ve görüntü geliyor.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.