Ubuntu Başlangıç Diski Oluştururken Flash Bellek Bozuldu

Başlatan AusT, 16 Temmuz 2012 - 13:14:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AusT

Ubun Başlangış Diski Oluşturucu yla flash belleğe iso dosyası yazdırıyordum program %38de takılı kaldı. Bende flash belleği çıkarttım windowsa geçtim ve içinde 2 tane dosya var ve silinmiyor biçimlendirilmiyor. Ne Yapmam Gerek?
Özgürlük İçin... Linux

furkankalkan

Not:Bilgisayar başında değilim. Bu yüzden dediklerim tam uyuşmayabilir. İlk önce gparted ile diski bulun ve sağtıkla sil deyin. Sonra fat32 (veya ntfs) olarak biçimlendirin. Hata verirse çıktıyı buraya atın.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

AusT

Biçimlendirirken Hata Veriyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Özgürlük İçin... Linux

furkankalkan

İşte o verilen hatayı görebilirmiyiz ?
sudo mkfs.ext4 -f /dev/sdX (X cihazınıza göre b c d diye gidebilir.) çıktısı nedir ?

Düzenleme Notu: Komut ve çıktıları için [code][/code] etiketi kullanınız.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

Disk için bir fsck yürütülebilir, tabi ilgili paketler kurulduktan sonra.
Eğer imkân varsa en güzeli Windows'un kendi dosya sistemini onarmaya çalışmasıdır. Onu da Windows üzerinde yapabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AusT

@heartsmagic Windows üzerinden nasıl onarım yapabilirim ?
Özgürlük İçin... Linux

hckr

Ubuntu'da disk aracını açın ve flash diskiniz üzerindeki tüm bölümlendirmeleri silin.Ardından yeni bölüm oluşturun.(windows'ta da kullanacaksanız ntfs ya da fat32 kullanın.)

bytan

Alıntı yapılan: AusT - 17 Temmuz 2012 - 10:34:45
@heartsmagic Windows üzerinden nasıl onarım yapabilirim ?

http://support.microsoft.com/kb/315265/tr

Win için daha ayrıntılı bilgiyi yine kendi sitesinden veya google üzerinden bulabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mavired

@AusT, bende fedaora'yı flash belleğe yazdırırken aynı hatayı yapmıştım.
iki önerim var, ama ikiside windows'da çalışan programlar.
1. hp usb bellek kurtarma yazılımı, diye aratırsan karşına çıkacaktır.
2. linkdeki program, http://www.pendrivelinux.com/restoring-your-usb-key-partition/

AusT

Arkadaşlar Flas bellekte dedikelrinizi yaptım hiçbiri olmuyor flash belleğin içinde 2 dosya var görünüyor windowsta ubuntuya girince tek dosya görünüyor.hiçbir türlü biçimlendirme yapılamıyor. Aygıt meşgul yazıoyrq
Özgürlük İçin... Linux

heartsmagic

Hiçbiri dediğin hangileri? Windows tarafında neleri denedin?

AusT

windowsla biçimlendir dediğimde ilk başlarda biçimledniriyordu fakat yine dosyalar duruyordu şimdi hiç biçimlendirmio ubuntuda yazdıklarınızın hepsini denedim olumsuz.Windowsta senin verdiğin bağlantı xp içinmiş benimki 7

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Temmuz 2012 - 15:56:35

İşin Kötüsü Flas Bellek e hiçbir şey atılmıyor silinmiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Temmuz 2012 - 16:21:28

Ubuntıdan Gparted İle Bölümü Siliyorum. Silerken Sorun Yok Uygula diyorum sonra aygıtları tarıyor usb yi bulduğu zaman başına ünlem işareti koyuyor
Özgürlük İçin... Linux

heartsmagic

hckr

Alıntı yapılan: AusT - 18 Temmuz 2012 - 15:34:22
Ubuntıdan Gparted İle Bölümü Siliyorum. Silerken Sorun Yok Uygula diyorum sonra aygıtları tarıyor usb yi bulduğu zaman başına ünlem işareti koyuyor
Tüm bölümleri sildikten sonra tekrar bölüm oluşturmayı ve dosyayı atmayı denediniz mi?

AusT

Özgürlük İçin... Linux

heartsmagic

meda

AsusT  xp  ya da  win 7'de bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp yönetim oradan disk yapılandırma deyip disk üzerine gelip sağ tık biçimlendir.Bilgisarım-Yönetim-Disk yapılandırma.Bu şekilde biçimlendiremiyorsan o flash belleği çöpe at gitsin uğraşma.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

AusT

Arkadaşlar flash bellek hiç bir şekilde biçimlendirilmiyor bende artık bu sevdadan vazgeçtim konu kilitlenebilir :D 10 liralık flash bellek için kendimizi yormayalım 1haftadır uğraşıyoruz :D
Özgürlük İçin... Linux

heartsmagic

AusT

onuda yaptım diyorki 5 adet dosya bişeyi var dönüştürülsünmü diyor Eevet diyorum bitiyor yine aynı dosyalar içinde
Özgürlük İçin... Linux

heartsmagic

AusT

Özgürlük İçin... Linux