[Çözüldü] KDE 3.5.10 da Kbfx çökme sorunu

Başlatan NeSQuiK, 18 Eylül 2008 - 02:17:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xenophobia

Başlıkta da yazdığı gibi KDE için "Kbfx" yükledim ve menülerimi (ikonlarımı) değiştirmek istedim.

Ancak değişimi yapamıyorum, "Install Theme" yapsam da uygulamıyor ve kapatırken de çökme yapıyor.

"Start" ikonundan sıkıldım ve değiştirmek istiyorum, başka türlü bir değişiklik nasıl mümkün olabilir?

OpenSuSE 11 | KDE 3.5.10

Xenophobia

Panel kilidini açıp, panele programcık ekle dedim ve "kbfx" ekledim.

Sonrasında yaptığım her değişikliği algılıyor, her seferinde çöküyor ama dediğim gibi değişiklikleri algılayabiliyor şimdi.

Bu da bir bilgi olarak kalsın benden.

atomkarinca

Burada belitmemişsin ama sanırım çöken kicker. Kbfx ekibi bu olayı bildiğim kadarıyla hiç bir zaman halledemedi. Ve Kbfx projesi tamamlanamadan sonlandı. Stabil olduğunu belirttikleri bir sürüm (silk) çıktı ama gercekte hiç de stabil değildi. Yani bu size has bir sorun değil, hangi dağıtımda ve hangi kde sürümüyle denerseniz deneyin Kbfx kicker'i çökertecektir.

Xenophobia

atomkarinca

Çöker yapabilecek fazla bir şey yok ama merak ettim kbfx ile uğraşırken kicker kac kere çöktü?

Xenophobia

Değişiklikleri her uygula dediğimde gitti geldi, yani kaybolup geldi ama herhangi bir çöktü iletisi almadım.

ihtiyar said

Yanlış anlamadıysam konumuz çözüme kavuşmuş. Etiketlendiğini de göz önüne alarak konuyu kapatıyorum.