[Çözüldü] Görsel Arayüz Sorunu

Başlatan adonizer, 22 Temmuz 2012 - 15:53:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adonizer

Bilgisayarım: HP Pavilion DV6 2157 - et, Intel core i5 işlemci, 4gb ram, 1 gb ekran kartı

Windowstan bıktım ve bilgisayarıma Ubuntu 12.04 yüklemeye karar verdim. İşlemci 64 bit olduğu için 64 bit sürümünü indirip DVD ye yazdırdım. Yüklerken sonuna doğru geldiğinde birden görsel arayüz kapanıyor ve görsel arayüz kapandı, text console a geçildi şeklinde bir mesaj verip *bilgisayar donuyor. Bu sorunu ubuntu dene kullanarak çözdüm yükleme boyunca hata olmadı. Ama bu sefer bilgisayarı normal kullanırken aniden gidiyor ve x86_x64 kernel etc... benzeri bir mesaj veriyor. Bende 32 bit yüklemeyi denedim. 32 bit deneme sürümünde de normal yüklerken de donuyor, denemede yüklerken de ama 32 bitte text console a geçip mesaj vermiyor. Diğer linux yazılımlarını yükledim böyle * bir şey olmuyor. Şimdi windows kurtarma dvd si ile yüklüyorum Grub yüzünden windowsu görmüyor. NE YAPABILIRIM LUTFEN YARDIM EDIN ! :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Temmuz 2012 - 17:44:06

Ekran kartı için sahipli sürücü yükledim sorun çözüldü :D ama şimdi başka bir sorunum var kulaklık takınca ses hem kulaklıktan hemde *dizüstü bilgisayar hoparlöründen geliyor :S
Linux, Özgür Yazılım ve Her Şey

burk

@adonizer 1 başlıkta 1 konu işlemeye özen gösteriyoruz, bahsettiğiniz ikinci sorunla ilgili olarak lütfen öncelikle forumda arama yapın. Ayrıca lütfen; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0