SecurityTrack Linux

Başlatan Blaguvest, 21 Temmuz 2012 - 15:18:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Blaguvest

SecurityTrack  Linux

Güvenlik hayranları için hazırlanmiş güvenlik sistemidir. Ubuntu 12.04 üzerine kurulu.  Alpha sürümü olduğu icin yaklaşık 150 taneye yakın içerisinde güvenlik araçları sunmaktadır.

Ubuntu Software Centre Yazılım Merkezi ile aradığınız programları kolayca kurabilir ve güncelleyebilirsiniz

SecurityTrack USB  Flaş bellek üzerinde kolayca çalışır  ve  sabit diske Türkçe kolay kurulum yapabilirsiniz.

Şu anda 01alpha  sunmakta yakın zamanda 02alpha hazırlanmakta ve bir çok wifi kablosuz kartları sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Xfce4  Masaüstünü kullanmayi sevenler icin denemenizi tavsiye ederim.

Resmi Web Sitesi : http://www.securitytrack.org

İndirme Adresi : http://www.securitytrack.org/download/

Barış Can

Backtrack ile hemen hemen aynı araçları içeren dağıtım, tabii BT çok daha yönlü.
Teşekkürler.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

ersinkandemir

Ekran görüntülerine göre BackTrack çok çok daha yönlü. :)
Where there's a shell, there's a way.

Blaguvest

ct

@Blaguvest,

Merhaba, siteyi biraz inceledim ancak bu dağıtımı kimler çıkarıyor, geleceğe dair planları nelerdir, şirket midir gibi bazı bilgiler olsa güzel olabilir. Mesela sizin de bildiğiniz gibi özgürdür ve her zaman özgür kalacaktır maddesini sitesinde bulundurmaktadır. Belki bir SSS bölümü eklenebilir ileride.

Ayrıca şöyle bir durum var:

http://www.securitytrack.com/

Bu isim meselesi ileride sorun çıkarabilir gibi duruyor.

Hayırlı olsun yeni dağıtımınız :)

Blaguvest

Alıntı yapılan: ct - 04 Ağustos 2012 - 23:20:45
@Blaguvest,

Merhaba, siteyi biraz inceledim ancak bu dağıtımı kimler çıkarıyor, geleceğe dair planları nelerdir, şirket midir gibi bazı bilgiler olsa güzel olabilir. Mesela sizin de bildiğiniz gibi özgürdür ve her zaman özgür kalacaktır maddesini sitesinde bulundurmaktadır. Belki bir SSS bölümü eklenebilir ileride.

Ayrıca şöyle bir durum var:

http://www.securitytrack.com/

Bu isim meselesi ileride sorun çıkarabilir gibi duruyor.

Hayırlı olsun yeni dağıtımınız :)

teşekkür ederim yorumların için en kısa zaman içerisinde daha fazla bigi paylaşmaya çalışıcam

kesinlikle ücretsiz  herhangi şirket kuruluşu değildir.

geliştirmeye devam etmekteyim umuyorum en kısa  zamanda  64bit desteği ve kendi depolarını oluşturucam

Alpha2 sürümünü yayınladım

Blaguvest

SecurityTrack yeni sürümleri yayınlandı
yeni araçlar tasarım değiştirildi  ve 64bit desteği bulunmakta

Blaguvest

SecurityTrack BETA yeni sürümleri yayınlandı
yeni araçlar ve hatalar duzeltildi

SecurityTrack Linux 1.Beta -Xfce4-Desktop – i386

SecurityTrack Linux 1.Beta -Mate-Desktop – i386

Official Web Site: http://www.securitytrack.org

Download Address: http://www.securitytrack.org/download/

imarah

Yeni bir pentest distro geliyor yani :) Hayırlı olsun. İlk izlenimlerim;
İsim, dağıtımın yeni oluşu dolayısıyla backtrack çakması havası katmış.
Logosu hoş olmuş.
Ubuntu tabanlı olması ve ubuntunun paket deposunun kullanılabilir olması avantaj.
12.04 üzerine kurulu olması da güzel Backtrack'e göre avantaj. Günlük kullanım için daha uygun.
Backtrack daha kapsamlı. Doğru. Ama backtrack'in 5 yıllık bir geçmişi var. Bu yeni bir distro. Bu distro üzerinden çeşitli videolar yabancı linux forumlarına vs. yüklenirse kısa zamanda gelişeceğine inanıyorum. İlk fırsatta denemeye alacağım.

Blaguvest

Alıntı yapılan: imarah - 02 Aralık 2012 - 19:31:57
Yeni bir pentest distro geliyor yani :) Hayırlı olsun. İlk izlenimlerim;
İsim, dağıtımın yeni oluşu dolayısıyla backtrack çakması havası katmış.
Logosu hoş olmuş.
Ubuntu tabanlı olması ve ubuntunun paket deposunun kullanılabilir olması avantaj.
12.04 üzerine kurulu olması da güzel Backtrack'e göre avantaj. Günlük kullanım için daha uygun.
Backtrack daha kapsamlı. Doğru. Ama backtrack'in 5 yıllık bir geçmişi var. Bu yeni bir distro. Bu distro üzerinden çeşitli videolar yabancı linux forumlarına vs. yüklenirse kısa zamanda gelişeceğine inanıyorum. İlk fırsatta denemeye alacağım.

Tesekkur ederim imarah isim konusunda aslinda { Guvenlikci Linux } olarak aklimda vardi ama daha sonra ingilizce olarak bir isim deistirmeye karar verdim daha once  gnome tabanli ingiliz bir arkadasla gelistirmeye calistik daha sonra backtrack gnome tabanli masaustu destekleme karari alinca bizim projeler gerileme neden oldu ama ben bendi capimda  tekrar yeni duzenlemeler yaparak securitytrack olarak tekrar yayinladim kisa zamanda kendi kernel ve paket depolarini bittirmeye calisiyorum bir cok kisiye degisik fikirler sunabilirim belki sistemi denedikten sonra fikirlerini paylasirsan memnun olurum tesekkurler

Blaguvest

mate ve xfce4 64bit duyuruldu

Gelisiminde katkida bulunmak isteyen butun arkadaslari bekliyorum

ct

Alıntı yapılan: Blaguvest - 10 Aralık 2012 - 12:09:48
mate ve xfce4 64bit duyuruldu

Gelisiminde katkida bulunmak isteyen butun arkadaslari bekliyorum

Elinize sağlık. Benim iki öneri veya istek tam koyamadım adını öyle bişilerim olacak yine :) Son kullanıcı olduğumdan belki yüzeysel gelecektir.

İlki vmx uzantılı sanallaştırılmış hali olsa çok daha rahat denenebilir gibi geldi. Mesela nasıl olsa Ubuntu kullanıyorum diye BT kurmuyordum ancak sitesinde sanallaştırılmış halini görünce hemen indirdim ve kurulum yapmadan çalıştırabildim. Bu vmx nasıl oluşturulur bilemedim. VMware Player ile kurunca oluşan dosyalar direkt dağıtılabilir mi yoksa farklı bir yöntem mi izlemek lazım bilmiyorum.

İkincisi torrentinin olması. Torrenti hem bir duyurma aracı hem de daha sağlıklı indirme olarak görüyorum. Belki yanlış düşünüyorumdur bu konuda ama birçok dağıtımın torrenti de yayınlanıyor diye biliyorum.

Blaguvest

Alıntı yapılan: ct - 10 Aralık 2012 - 18:33:54

Elinize sağlık. Benim iki öneri veya istek tam koyamadım adını öyle bişilerim olacak yine :) Son kullanıcı olduğumdan belki yüzeysel gelecektir.

İlki vmx uzantılı sanallaştırılmış hali olsa çok daha rahat denenebilir gibi geldi. Mesela nasıl olsa Ubuntu kullanıyorum diye BT kurmuyordum ancak sitesinde sanallaştırılmış halini görünce hemen indirdim ve kurulum yapmadan çalıştırabildim. Bu vmx nasıl oluşturulur bilemedim. VMware Player ile kurunca oluşan dosyalar direkt dağıtılabilir mi yoksa farklı bir yöntem mi izlemek lazım bilmiyorum.

İkincisi torrentinin olması. Torrenti hem bir duyurma aracı hem de daha sağlıklı indirme olarak görüyorum. Belki yanlış düşünüyorumdur bu konuda ama birçok dağıtımın torrenti de yayınlanıyor diye biliyorum.

vmx dosyalarini hazirlayip en kisa zamanda ekliycem torrent olarak yukleme yapiliyor artik seed etmeye basladim

ct

@Blaguvest, elinize sağlık. Sistemi denemeye başladım.