Yasaklı sitelere giriş?

Başlatan nulasoft, 21 Temmuz 2012 - 01:35:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre b.

@heartsmagic vallahi kendisi söyledi, ben onun yalancısıyım. :)

alikemal0162

Alıntı yapılan: heartsmagicAlıntı yapılan: emre b. - Bugün, 19:25:26Bana göre en ideali Tor kullanmak. Bazı arkadaşım, TTNET faturasını ödemediği halde internete Tor'la bağlanabilmiş.
Şehir efsaneleri doğuyor sanırım. Faturasını ödemediği halde internet hizmetini sonlandırmamışsa Telekom girebilir de, öteki türlüsü makul değil.

Ben bir de not düşeyim, proxy olsun, VPN olsun, Tor olsun bu gibi hizmetlerle kesinlikle bankacılık gibi hayati işlemleri yapmayın. Hatta Twitter hesabınız sizin için gözden çıkarılamayacak kadar özelse onu da kullanmayın. Bu tür hizmetler "anonimlik" sağlarlar, güvenlik değil.
tor ve eskiden ultrasurf adlı yazılımların mantıgı az çok dns tünellemeye benzer.bu sekilde çok acayip seyler yapılıyor.güvenli midir bilmem ama yasal olup oladıgı tartısılır

heartsmagic

@emre b. yalan değil de, yanlış anlamıştır o durumu bence :)

@alikemal0162, ultra surf'ü bilmem de Tor çok farklı diye biliyorum, DNS tünelleme mantığı yok orada yanlış bilmiyorsam. Güvenliliği tartışılır ama yasallığı tartışılamaz. Tor'un yasallığı tartışılırsa internetin yasallığı da tartışılmalı, zira birileri interneti normal işler için kullanıyorsa, başka birileri hırsızlık veya başka zararlı bir şey için de kullanıyor. Tor ve bu gibi araçlar da buna benzer, ne için kullanılacağı önemli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Hyperflight

İyi günler forum sakinleri :)

Bazı donanım sorunlarımı hallettim bu sonunda Ubuntu'yu sorunsuz şekilde (UEFI olmadan yani :) ) bir şekilde yükledim

Fakat DNS ayarlarını,VPN filen nasıl olacak hiç bir fikrim yok ?
Ağ Bağlantılarından DNS'leri ekledim yine açamadım..
Alt başlıktaki OpenVPN'yi yarım yamalak yaptım yapamadım :D

heartsmagic

Başlıklar artıyor bu konuda, karışıyor ortalık:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34854.0

Youtube için hangi DNS kullandın bilmiyorum ancak Google, OpenDNS ve Yandex'e ait standart DNS sunucuları şu an zaten yönlendirilmiş durumda. Yandex'in "Safe " adı altında dağıttığı DNS sunucularını kullanabilirsin. Twitter farklı bir olay, onun için VPN ya da IP işlemesi gerekiyor.

Konuyu diğer başlıkla birleştiriyorum.

xavier

TOR, farklı röleler arasında şifrelenmiş olarak veri paketlerini yolluyor ve her kimlik değiştirmede bu röleler de değişiyor. Anonim bir veri akışı ve yakalanması sadece tesadüfe bağlıdır. İletişim güvenlirdir. Ama TOR kullanıp da bir Twitter hesabına ya da banka hesabına bağlanmak, tanınmamak için yüzünüze kar maskesi taktıktan sonra, üzerinde adınızın yazdığı bir isimliği göğsünüze takmaya benzer.  :) İnternet'te açığa çıkmanın en kabak yolu, kişisel bir hesaba bağlanmaktır. Zaten bankalar, gelen veri trafiğinizden bir şüphe duyduklarında giriş yapmanıza müsade etmeyebiliyorlar.  :)

VPN ve Proxy hizmetlerini ya da Ktunnel, Ztunnel gibi hizmetleri kullanırken, @heartsmagic'in belirttiği gibi, kişisel bilgilerinizi göndermeyin. TTNet ya da servis sağlayıcı izlemeyebilir ama sunucunun sahibi, bu bilgilere sahip olacaktır. İnternet üzerinde anonim hareket edip, güvende olmanın en iyi yolu, yurtdışından bir sunucu kiralamaktır. Dedicated Server ya da VPS (Virtual Private Server) tabir edilen bu sunucuların aylık kiraları bildiğim kadarıyla 150 - 200 liradan başlıyor (VPS'ler biraz daha ucuz). Kiraladığınız sunucunuzu, bir Proxy server olarak yapılandırıp, İnternet üzerine bu proxy üzerinden çıkarak, ve bağlantıyı kesmeden önce de sunucudaki log dosyalarını silerek ardınızda kalan izleri yok edebilirsiniz.

What would Gordon Freeman do?

D@bbe

TTNET ve SUPERONLINE dns hijacking ( dns zehirlenmesi ) yapmaya başlamış... kullandığın dns o olmayabilir... http://ipleak.net/#dnsleak + nslookup ip adresi yada url... + ping ip adresi veya url bak whois ip adresi veya url... 

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

emre b.

Benim bildiğim kadarıyla, TOR'la twitter'a bağlanırsanız, sadece twitter kullandığınız ortaya çıkar. İsminizi kullanmak istemediğiniz şeyler yaparsanız ve bunu twitter'a login olup yaparsanız, bu risk oluşturur diye biliyorum ben.

Aslına bakarsanız, 21. yüzyılda bir Youtube, Twitter veya yarın bir gün de Facebook'a bağlanabilmek için son derece boş işlerle uğraşıyoruz. Ayıptır bu ülkenin insanına!

heartsmagic

Alıntı yapılan: xavier - 02 Nisan 2014 - 23:28:10
Dedicated Server ya da VPS (Virtual Private Server) tabir edilen bu sunucuların aylık kiraları bildiğim kadarıyla 150 - 200 liradan başlıyor (VPS'ler biraz daha ucuz).

Sudan ucuz yerler var :)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42873.msg501460#msg501460

xavier

alikemal0162

Alıntı yapılan: heartsmagic@emre b. yalan değil de, yanlış anlamıştır o durumu bence

@alikemal0162, ultra surf'ü bilmem de Tor çok farklı diye biliyorum, DNS tünelleme mantığı yok orada yanlış bilmiyorsam. Güvenliliği tartışılır ama yasallığı tartışılamaz. Tor'un yasallığı tartışılırsa internetin yasallığı da tartışılmalı, zira birileri interneti normal işler için kullanıyorsa, başka birileri hırsızlık veya başka zararlı bir şey için de kullanıyor. Tor ve bu gibi araçlar da buna benzer, ne için kullanılacağı önemli.
tor gibi agların kayıt tutmadan proxy vb hizmet vermeleri devletlerin işine gelmiyor yasal olarak.yoksa evet tor en dogal hakkımız :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Nisan 2014 - 23:57:27

Alıntı yapılan: xavierTOR, farklı röleler arasında şifrelenmiş olarak veri paketlerini yolluyor ve her kimlik değiştirmede bu röleler de değişiyor. Anonim bir veri akışı ve yakalanması sadece tesadüfe bağlıdır. İletişim güvenlirdir. Ama TOR kullanıp da bir Twitter hesabına ya da banka hesabına bağlanmak, tanınmamak için yüzünüze kar maskesi taktıktan sonra, üzerinde adınızın yazdığı bir isimliği göğsünüze takmaya benzer.  İnternet'te açığa çıkmanın en kabak yolu, kişisel bir hesaba bağlanmaktır. Zaten bankalar, gelen veri trafiğinizden bir şüphe duyduklarında giriş yapmanıza müsade etmeyebiliyorlar. 

VPN ve Proxy hizmetlerini ya da Ktunnel, Ztunnel gibi hizmetleri kullanırken, @heartsmagic'in belirttiği gibi, kişisel bilgilerinizi göndermeyin. TTNet ya da servis sağlayıcı izlemeyebilir ama sunucunun sahibi, bu bilgilere sahip olacaktır. İnternet üzerinde anonim hareket edip, güvende olmanın en iyi yolu, yurtdışından bir sunucu kiralamaktır. Dedicated Server ya da VPS (Virtual Private Server) tabir edilen bu sunucuların aylık kiraları bildiğim kadarıyla 150 - 200 liradan başlıyor (VPS'ler biraz daha ucuz). Kiraladığınız sunucunuzu, bir Proxy server olarak yapılandırıp, İnternet üzerine bu proxy üzerinden çıkarak, ve bağlantıyı kesmeden önce de sunucudaki log dosyalarını silerek ardınızda kalan izleri yok edebilirsiniz.

http://www.netresec.com/?page=Blog&month=2013-04&post=Detecting-TOR-Communication-in-Network-Traffic

tor aglerının tespit edilmesi ile ilgili ilginç bir makale.sadece fikir olsun diye paşlasıyorum.:D

Deadpool

Benim bu konuda en pratik bulduğum çözüm firefox'un "anonymoux" adlı eklentisi. İşimi fazlasıyla görüyor.

xavier

Alıntı yapılan: alikemal0162 - 03 Nisan 2014 - 23:55:32
http://www.netresec.com/?page=Blog&month=2013-04&post=Detecting-TOR-Communication-in-Network-Traffic

tor aglerının tespit edilmesi ile ilgili ilginç bir makale.sadece fikir olsun diye paşlasıyorum.:D

İlginç bir makale gibi. Ama ağ trafiği içinde sunuculara TOR üzerinden ulaşıldığını tespit etmek zaten kolay. Kullananlar kendi üzerilerinde deneyebilirler. Çıkış rölesinin IP adresine whois çekerseniz, nihayetinde TOR projesinin rölelerinden birine denk gelebilirsiniz. Ama bu, ağınıza TOR ile ulaşıldığını gösterir sadece. Ulaşanın kimliği ya da veri içeriği nasıl tespit edilir, bilmiyorum.

Ayrıca makalede tanıtılan CapsLoader, yazının bulunduğu sitenin pazarladığı bir ürün. 900$ fiyatı var. Yani biraz "reklam kokan hareketler bunlar" havası var yazıda.  :) Ama, bir yerlere sinyal gönderen her cihaz, öyle ya da böyle bir şekilde takip edilebilir. Hiçbiri %100 güvenlik sağlayamaz.

"Biri bir yumağı nasıl sararsa, öbürü de aynı şekilde çözer" - Sherlock Holmes

siberoloji

Dün akşamdan itibaren Tor'da bire gariplikler oluyor. Bağlanma işlemi yarıda kalıyor. (Relay Bridges) diye tabir edilen IP adreslerine bağlanamıyor.  (Dğş.: 04.04.2014 Saat 12:25'te Tor çalıştı)
Aynı problemi yaşayan var mı?

Bunun sonucunda şöyle bir proje buldum

http://www.opennicproject.org/nearest-servers/
Buradan alacağınız dns adreslerini
sudo -i gedit  /etc/dhcp/dhclient.conf
komutunu vererek açacağınız ayarlardaki
#prepend domain-name-servers 127.0.0.1;
olarak görünen kısmı

prepend domain-name-servers IP1,IP2,IP3,IP4;

şekline dönüştürüp (# işareti de kaldırarak) kaydedin. Bilgisayarı kapatıp açın.
Muhtemelen sizde de işe yarayacaktır.
IP1,IP2,IP3,IP4 ifadelerini ip adresleri ile değiştirin. Aralarına virgül, en sonuna da noktalı virgül koymayı unutmayın.

FireSwords

Tor çok yavaş çalışıyor ve Flash sıkıntılı ZenMate gibi eklentiler hem şüphelu hem de sadece tarayıcı bazında. Ne yalan söyleyeyim Windows'ta gerçekten kullanışlı VPN uygulamaları var.En güzel VPN arayüzü CyberGhost'ta var. Gerçekten kullanışlı ve istediğin gibi rahatça ayarlayabiliyorsun.
Linux'un sıkıntısı  OpenVPN'nin grafik arayüzü olmaması. Cyberghost gibi VPN'leri "native" uygulama olmadan kullanmak çok meşgaatli bir iş. Keşke düzgün bir arayüz yapılsa Vpnler için.

Deneyimsiz kullanıcılara her ne kadar güvenmesem de ZenMate tavslye ederim gerçekten pratik ve hızlı VPN imkanı sunuyor.

Bazen bu sitede türk kullanıcılara 1 yıllık Vpn lisansı veriyorlar. http://www.internetisfreedom.com/en

Sanki Cyberghost reklamı yapıyor gibi oldum.

plazma

Alıntı yapılan: Ustadharak - 04 Nisan 2014 - 21:06:29
Tor çok yavaş çalışıyor ve Flash sıkıntılı ZenMate gibi eklentiler hem şüphelu hem de sadece tarayıcı bazında. Ne yalan söyleyeyim Windows'ta gerçekten kullanışlı VPN uygulamaları var.En güzel VPN arayüzü CyberGhost'ta var. Gerçekten kullanışlı ve istediğin gibi rahatça ayarlayabiliyorsun.
Linux'un sıkıntısı  OpenVPN'nin grafik arayüzü olmaması. Cyberghost gibi VPN'leri "native" uygulama olmadan kullanmak çok meşgaatli bir iş. Keşke düzgün bir arayüz yapılsa Vpnler için.

Deneyimsiz kullanıcılara her ne kadar güvenmesem de ZenMate tavslye ederim gerçekten pratik ve hızlı VPN imkanı sunuyor.

Bazen bu sitede türk kullanıcılara 1 yıllık Vpn lisansı veriyorlar. http://www.internetisfreedom.com/en

orda hiç bir açıklama yok sanki çakma sayfa yada birinin sitesi gibi olmuş : http://www.cyberghostvpn.com/en_us/buy   free si var tek kotu ozelligi 3 saat sonra eksiyor olması ondada bir reset devam eder gibime geliyor.

empax

Alıntı yapılan: UstadharakTor çok yavaş çalışıyor ve Flash sıkıntılı ZenMate gibi eklentiler hem şüphelu hem de sadece tarayıcı bazında. Ne yalan söyleyeyim Windows'ta gerçekten kullanışlı VPN uygulamaları var.En güzel VPN arayüzü CyberGhost'ta var. Gerçekten kullanışlı ve istediğin gibi rahatça ayarlayabiliyorsun.

Haftada bir defa şifre yenilemek zor gelmezse bu sitede yayınlanan VPN verilerini Ağ bağlantılarından VPN bölümüne eklerseniz gayet kolay kullanımı var, fazladan yazılımlara da gerek kalmıyor. :)

Resimde olayı özetlemeye çalıştım umarım anlaşılır. :)
http://i59.tinypic.com/11to1ue.png

Yine yeniden her zaman herkese belirtmekte fayda var, banka gibi riskli işlerinizi VPN'lere bağlı iken kesinlikle yapmayın.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

plazma

Biraz karışmış resimde bir ara ben tekli olarak yapayim bari :D

FireSwords

Alıntı yapılan: plazma - 04 Nisan 2014 - 22:43:03
Alıntı yapılan: Ustadharak - 04 Nisan 2014 - 21:06:29

orda hiç bir açıklama yok sanki çakma sayfa yada birinin sitesi gibi olmuş : http://www.cyberghostvpn.com/en_us/buy   free si var tek kotu ozelligi 3 saat sonra eksiyor olması ondada bir reset devam eder gibime geliyor.

Çakma değil oradan 2 tane lisans almıştım eşe dosta dağıtmak için. Pişmanım 2 ay önce para verdiğimde. Şimdi kampanya bitti yeni sansür vakasında yine 10000 lisans dağıtırlar.

Ama NSA'dan kaçış yok gibi gözüküyor.