[Çözüldü]Klavyedeki "WWW Browser launcher" tuşuna istenilen uygulamanın atanması

Başlatan tyrael5, 20 Temmuz 2012 - 10:11:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tyrael5

Ben yeni ubuntu kullaniyorum. Şu ana kadar herangi bi bir sorun yaşamadım. Forumlardan takip edip düzeltiyorum ancak tek sorunum şu:

Kısayollardan "browser launcher WWW" diye gosterio gösteriyor. Basıyorum sağ altta "search"ara tarzı bisi bir şey cikio çıkıyor. Ben "default browserimin öntanımlı tarayıcımın açılmasını istiyorum. Acaba sorun bende mi ? bi Bir yardim eder misiniz?

Not: Eğer yanlış yerdeyse düzeltirseniz sevinirim. Bilemedim nereye acicagimi açacağımı, teşekkürler.

Düzenleme Notu: Yazım kurallarına uyunuz.

cagriemer

Ben sorununuzu tam anlayamadim. "Kisayollardan browser launcher WWW" derken nereyi kastediyorsunuz?

Aequitas

Klavye üzerindeki "www" yazılı kısayol tuşundan bahsediyor yanılmıyorsam. Şu anda ubuntu üzerinde değilim ama sistem ayarları>klavye kısayolları gibi bir yer olacaktı. Oradan sol alt tarafta özel kısayollar gibi bir yer vardı. Oraya yeni kısayol oluştur deyip, dilediğiniz kısayol tuşuna ya da tuş kombinasyonlarına dilediğiniz komutu atayabiliyordunuz. Bir kontrol etmenizde fayda var.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

ersinkandemir

Duruma çeviri takımının müdahale etmesi yerinde oldu. Zira ben Türkçe dilinde hiçbir şey anlayamadım. :)
Where there's a shell, there's a way.

furkankalkan

Tüm Ayarlar > Klavye > Kısayollar yolunu izleyerek özel kısayollar dan www tuşunu başka bir web tarayıcısına atayabilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

tyrael5

evet biraz aciklayici olamadim sanirsam :)

simdi degistirdim web tarayicisinin kisayolunu ama sormak istedigim seydi:

ayarlar-klavye-kisayollarda internet browser kisayolu 'WWW' yaziyordu, bende dusundumki 3 kere W ya basarsam acilir heralde ama acilmiyordu ordan bi problem yasadim ama simdi degistirdim kisayolu herkes mutlu :) bu arada tesekkur ederim yardimlariniza :)

heartsmagic

Eğer sorun çözüldüyse lütfe: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tyrael5