Dökümanlarimizi yukleyebilecegimiz siteler

Başlatan freeman, 15 Temmuz 2012 - 22:14:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freeman

Herkese merhaba,
Aslında başlığa ne yazsam diye düşündüm.Aklıma bir şey gelmeyince öyle bir şey yazdım.Bİr de konu yanlış yerde ise özür dilerim.
İnşallah demek istediğimi de tam olarak anlatabilirim.

Sormak istediğim şu:
Özgür yazılım dünyası için hazırladığımız belgeleri, dökümanları nereye yükleyebiliriz? Yani tüm açık kaynak ve Lİnux dünyasının yararlandığı, belge, döküman, klavuzlar gibi dosyaları, -bizim hazırladığımız- nereye yükleyebiliriz "upload edebiliriz"  ki, diğer insanlarda yararlansın?
(Tabi bu gibi adreslerden bende yararlanmak istiyorum. :))

Hazırlardığım çalışmaları, scribd.com adresi üzerinden yayınlamayı düşündüm de, acaba iyi bir yöntem olur mu? Veya Google Docs üzerinden yayınlamayı.
Biliyorsunuzdur scribd ve google docs 'ta indirmeden dosyalardan falan yararlanabiliyorsunuz.

Umarım anlatabilmişimdir. Cevaplarınızı bekliyorum.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ersinkandemir

http://belgeler.org/ var belirttiğiniz amaca yönelik olarak benim bildiğim.
Where there's a shell, there's a way.

cagriemer

Konu basliginizi biraz daha aciklayici hale getirerek, Turkce Kaynaklar bolumune tasidim.

Hazirladiginiz belgelerin icerdikleri konularin cok buyuk ihtimalle wiki sayfalari vardir. Eger o sayfalar cok dilli ise oralara da ekleme yapabilirsiniz.

furkankalkan

Belgeler.org belgeler üzerinde çok fazla denetim yapıyor ve belgelerinizi XML formatında derlemeniz lazım.Uğraşırım derseniz en iyi kaynak ta o.Bunun dışında sudo dergimizde (belge niteliğine bağlı) veya wikimizde paylaşabilirsiniz. Bir de özgür yazılım belgelerini arşivleyip biryerde depolayan arkadaşlarla iletisime geçebilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

zeusmaster

http://disk.yandex.com.tr/ 9 gb alan veriyor size. İster dosyaları yayınlayın, ister depolama alanı olarak kullanın. Kullanımı çok rahat ve hızlı :) Kendi server'ımı kullanmama rağmen hesap aldım burdan da :)
Up and Running...

if

zeusmaster

Up and Running...

if

Forumun uygun olmayacağı düşünülmüş olunabilirdi:) Açık kaynak adına her türlü belgelendirmeye açığız.

freeman

Hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
@dewilman;
sudo dergisnin tüm sayılarını neredeb bulabilirim? Siteye abktım ama sadece 37.sayı var. Ben m göremedim acaba?
Alıntı YapBir de özgür yazılım belgelerini arşivleyip biryerde depolayan arkadaşlarla iletisime geçebilirsiniz.
Bu kişileri nasıl bulabilirim ki?

@bahdem;
Ya açıkcası bulut servisleri hakkında küçük bir önyargım var? Güvenli midir ya da birden bire servisi kapatıp da dosyalarımızın uçurma ihtimallerinden dolayı tam güvenemiyorum.

@if;
Zaten ilk olarak foruma yüklüyorum. :)
Şimdi eniXma adlı derginin tüm sayılarını indirdim.Okuyorum, Ubuntu 'yu kurcalıyorum, siliyorum, kopyalıyorum, değiştiriyorum, yapıştırıyorum. :)
Açık kaynak ve Linux dosyasına girdiğim için acayip sevinçliyim. :)

Bİr de şu var ki, Ubunyu; bana bu dünyayı daha da sevdirdi.
Windows 'da, sanal makine ile Mint kurmuştum.O da güzeldi ama Ubuntu kadar sevdiremedi kendini. :)
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

zeusmaster

@KaganIsmail, kaygıların konusunda haklısın :) Bu yüzden bende hiçbir bilimsel veriyi kendi serverım haricinde bir yere yükelemiyorum :)
Up and Running...

furkankalkan

@KaganIsmail sudo ve diğer bazı dergilerin (root enixma ve özgürlük için gibi) sayılarını bulmaya  http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26006.0.html bu konu size az da olsa yardım edecektir.
Ayrıca sudo nun diğer sayılarını da okumak istiyorsanız forum arama yerine sudo [istediğiniz sayı] (parantezler olmadan) yazın çıkacaktır.
Bu tür arşivci arkadaşlar forumda var mesela @yakusha'nın Linuxopedi diye bir çalışması var.
Lover

freeman

@bahdem;
En iyisi, fiziksel sabit diskler.Biraz uğraştırır ama verileri fiziksel disklerde saklamak ve iyi bir şekilde korumak en iyisi. :) :)

@dewilman;
Teşekkür ederim. sudo 'nun 1-29 sayılarını indiriyorum.  Bu tür dergileri hazırlayanlar, gerçekten mükemmel işler yapıyorlar. Herkesin ellerine sağlık..

Tekrar söylemek istiyorum, Açık kaynak/Linux dünyası muhteşem bir dünya! :)

heartsmagic

SUDO için haliyle asıl kaynak şurası: http://sudo.ubuntu-tr.net
Aslında 40. sayı olunca tekrar toplu indirme paketi hazırlayacaktık ancak unuttuk, daha doğrusu unuttum diyelim :) Eğer bir aksilik çıkmazsa bu akşam 43 sayıyı birden paketlemeye çalışayım. Gerçi bu sefer de ilk 29 sayıyı indirenlere haksızlık olacak, iki paket yapalım en iyisi :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

freeman

@heartsmagic;
Çok teşekkür ederim size. Hemen yetiştiniz. İlk 29 sayıyı indirdim. Diğerleri için de sizi bekleyeyim o zaman.
:)

heartsmagic

freeman

heartsmagic

Unutmamak ve sonradan bakmak için "Favorilerime" eklediğim başlık sayısı 20'yi geçmiş durumda. Her şey olabilir yani :)

freeman

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Temmuz 2012 - 17:08:15
Unutmamak ve sonradan bakmak için "Favorilerime" eklediğim başlık sayısı 20'yi geçmiş durumda. Her şey olabilir yani :)

İlk 29 sayıyı okuyana kadar yüklersiniz umarım. :)
Bir de bu dergileri başka yerlerde de paylaşmak, indirmelerine sunmak serbest mi?

heartsmagic

Yükleme işlemini bu akşam bitiririm. Bitince de buradan belirtirim, belki ayrı bir başlık da açabilirim ek olarak.
Elbette dergileri dilediğin gibi paylaşabilir, indirmeye sunabilirsin.

heartsmagic

Bu mesele biraz gecikecek. Haftasonuna kadar halletmeye çalışırım.

furkankalkan

Genelde Linux belgeleri Free Doc License ve Creative Commons lisansı altında lisanslanır. Bu da belgeyi özgürce okuyup dağıtabileceğiniz anlamına gelir.
Lover

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Temmuz 2012 - 00:16:59
Bu mesele biraz gecikecek. Haftasonuna kadar halletmeye çalışırım.

"..kadar" kısmı fazla olmuş :) Haftasonu bakıp ikinci paketi de eklemeye çalışacağım.

zeusmaster

Arkadaşlar 30-43 arasındaki sayıları toplu olarak indirmek isterseniz buyrun linki;
https://www.dropbox.com/s/mt6mbrebxb117js/sudo.tar.gz
Up and Running...

heartsmagic

@bahdem'e farklı yansı sağladığı için teşekkürler :)

30-43. sayılar da eklendi ilgili adresimize:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=26354.0

freeman

@bahdem;
@heartsmagic;
Çok sağolun, teşekkür ediyorum.
Bu tür dergileri seviyorum ya, çok değerli makaleler var içlerinde...
Yayında ve yapımda emeği geçen herkesin ellerine sağlık. :)