[Çözüldü]hp pavilion DV 9700

Başlatan senmut, 17 Eylül 2008 - 13:49:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

munirekinci

Alıntı YapKatki yapan herkese tesekkurler ses ve wireless sorunu sona erdi. Ekran karti ile webcam i nasil kuracagimi
bilmiyorum simdiki meselem bu  :(

Onları başka başlıklar altında sorun lütfen, tabi önce araştırma yapın.

ihtiyar said

Diğer konu ile birleştirsek diyorum. Ne dersiniz?

munirekinci

Konular aynı değil İhtiyar Said sadece başlıklar aynı.

ihtiyar said

Konuları tamamen okumadım. Son mesajı aynı olunca benzer konular diye düşündüm sadece. Tamam kalsın böyle. :)

senmut

Arkadaslarin onerdigi cozumu yani rt kernel i kaldirdim tamamen. restart yaptigimda birsey olmamisti ama sabah bilgisarimi actigimda ubuntu davul sesiyle karsilastim. Ses geldiginde wireless gitti. fakat wireless bolumundeki arkadasin vermis oldugu linkteki adimlari 2 kere yaptim  ve restart dan sonra hersey duzeldi. ekran karti ve web cam icin yeni bir konu actim. umarim ordada yardim alabilirim.

tesekkurler

munirekinci

Bugün Ubuntu 8.10 Alpha 6 üzerinde bu problem bende de baş gösterdi. Arkadaş problemi çözmesine rağmen nasıl çözdüğünü ben anlamadım, ve sanırım kendiside anlamadı. :) Ben kendi başımdan geçirdiğim problemi ve çözümünü yazayım.

Problemin açıklaması;
Bazı ses dosyaları açılamıyor. Ama bazıları açılıyor. Örneğin Flash Player (Firefox) Flash dosyalarındaki sesleri açabiliyor. İşletim sistemi açılış ve kapanış seslerini verebiliyor. Ancak müzik oynatıcılar ses veremiyor. Ve totem "Failed to connect stream: Invalid argument" hatasını veriyor.

Problemin çözümü;
System > Preferences > Sound
Yolu izlenerek ses ayarları açılır. Ses çıkışı olarak hepsi ALSA olarak ayarlanır. Ve bilgisayar yeniden başlatılır. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra ses alınacaktır.