Alttaki Son Mesajlar Bölümü Hakkında

Başlatan hckr, 14 Temmuz 2012 - 18:42:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hckr

Forum ana sayfasının en altındaki bölümde aynı konu sadece bir kere gözükse daha iyi olmaz mı?Hem daha fazla konu girer o bölüme konular geride kaybolmaz.Çoğu zaman o bölümü kullanıyorum konuları takip ederken.Mesela bu mesajı yazdığım sıralarda karşılaştığımız durum ekran görüntüsüne bakın.

Kolay gelsin.

ersinkandemir

Hazır hâli yok galiba, elle düzenleme gerekiyor.
Where there's a shell, there's a way.

alquirel

SMF'de basit bir müdahale ile bunu sağlamanın yolu yok malesef.
İsteğinizi "Okunmamış Son Konular" sayfası karşılıyor mu?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=unread

hckr

Alıntı yapılan: alquirel - 14 Temmuz 2012 - 20:09:31
SMF'de basit bir müdahale ile bunu sağlamanın yolu yok malesef.
İsteğinizi "Okunmamış Son Konular" sayfası karşılıyor mu?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=unread
O kısmı biliyorum ama mesela bir kere konuyu okuyup çıkınca oradan düşüyor konu bildiğim kadarıyla ve şöyle söyleyeyim açtığım konular alt kısımdan düşünce cevaplar daha geç gelmeye başlıyor.Ve genelde cevap verenler de @bytan ve @heartsmagic oluyor.Yani normal üyelerin büyük kısmı sanırım verdiğiniz bağlantıyı kullanmıyorlar ya da verdiğiniz bağlantı bu iş için yeterli olmuyor.Çünkü bir kere okuyup çıkınca konu oradan kalkıyor.Ve bu sebeplerden dolayı konusu alttaki kısımdan düşenler daha zor destek buluyorlar sanırım.Bence yapılabilirse oradaki sayı arttırılmalı ve sadece konuların gözükmesi sağlanmalı belki bir eklenti vardır SMF için bilmiyorum.

alquirel

Oradaki ileti sayısını arttırabiliriz, çok ihtiyaç olursa orada konuları listeleyen bir düzenleme de yaparız.

Ancak ne bunu isteyiş sebebiniz bu ihtiyacı ortaya çıkaran bir şey, ne de yapılacak bu düzenlemeler sizin için çözüm olacak bir şey malesef. Yani konuların desteksiz kalması o gösterdiğiniz listede iletinin altlarda kalması sonucu olmuyor, çünkü destek verdiğini söylediğiniz kişiler ve genel olarak forumda destek veren kişiler konuları oradan değil benim paylaştığım sayfadan takip ediyorlar. Desteksiz kalma durumu, ileti okumaya veya cevap yazmaya vakitsizlik hallerinde ya da yeterli bilgiye sahip olunmaması halinde oluyor genelde.

Bahsettiğiniz listedeki ileti sayısını 20'ye yükselttim.

cagriemer

Son mesajlarda zaten 100 ileti geriye gidebiliyorsunuz. @alquirel'in size verdigi adreste ise yeni ileti gelen konular daha once okumus olsaniz dahi gozukurler.

Zor destek bulmak noktasinda, foruma gonderilen her ileti emin olun birden fazla kisi tarafindan okunuyor. Cozum onerisi sunabilecek bilgiye sahip olup da vakit bulabilenler sorulari cevaplamaya gayret ediyorlar.

hckr

Alıntı yapılan: cagriemer - 14 Temmuz 2012 - 20:38:34
Son mesajlarda zaten 100 ileti geriye gidebiliyorsunuz. @alquirel'in size verdigi adreste ise yeni ileti gelen konular daha once okumus olsaniz dahi gozukurler.

Zor destek bulmak noktasinda, foruma gonderilen her ileti emin olun birden fazla kisi tarafindan okunuyor. Cozum onerisi sunabilecek bilgiye sahip olup da vakit bulabilenler sorulari cevaplamaya gayret ediyorlar.
Ama yeni ileti gelmeyenler gözükmüyor.Bilmiyorum bence orada sadece konular gözükse daha iyi olur gibiydi.Aynı konuların tekrarı pek de iyi gözükmüyor o bölümde.Forumda son mesaj sayısının 20 olarak kalması sıkıntı oluşturucaksa onu da kaldırabilirsiniz.
Cevaplarınız için teşekkürler.
Kolay gelsin.

heartsmagic

O bölüm zaten son başlıkları değil, son iletileri göstermekte. SMF için bunu son başlıklar olarak değiştiren bir "mod" var gibi. Ancak iki nedenden ötürü ben de istemiyorum bu değişikliği.

1. Buraya destek vermeye başlamamdan itibaren, hiçbir zaman bu bölümü kullanmadım. @alquirel'in işaret ettiği yeri kullandım. Muhtemelen birçok kişi de orayı kullanıyordur. Yardım meselesini de diğer arkadaşlar izah etmişler zaten.

2. Yüklenen her ek bileşen bize yük getiriyor. Birincisi SMF özelleşiyor, standart halinden çıkıyor. Sorun olma ihtimali artıyor. İkincisi "mod"un güncellenmemesi durumunda sürüm yükseltmelerde sıkıntı oluyor. Bu nedenlerden ötürü mümkün mertebe az özelleştirilmiş veya kendimizin özelleştirmiş olduğu bir SMF kullanmaya çalışıyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yasarus

Amacım konuyu tekrar gündeme getirmek değil fakat şu modifikasyon işinizi görebilir http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1314

heartsmagic

Bir değerlendirmeye çalışalım bu konuyu tekrar.

egcodes

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

heartsmagic

Eline sağlık @egcodes, en azından böyle bir seçeneğimiz olmuş oldu :)