[Çözüldü] Xerox Workcenter 3210 Yazıcı Sorunu

Başlatan zeusmaster, 13 Temmuz 2012 - 14:37:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

Herkese merhaba.
Yazıcıyı önce Sistem Ayarları bölümünden kurdum olmadı. Sonra sitesinden sürücüsünü indirip kurdum o da olmadı.
Sorun şu; yazıcıdan çıktı almaya kalktığımda gönderdiğim dosyayı değil de üzerinde şerit halinde çizgiler olan çıktılar veriyor.
Up and Running...

arpia

Merhaba @bahdem :)
Sitesinde ki sürücünün Ubuntu ile uyumlu olduğunu söylüyor fakat deneme şansımız yok ne yazık ki.
Sürücüyü kurarken bir sorunla karşılaştınız mı?

zeusmaster

@arpia, hocam herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Sanırım kütüphane eksik ama hangisi :)
Up and Running...

arpia

Yazıcının "Firmware" versiyonu nedir @bahdem? :)

"Dikkat: These drivers require minimum firmware version of 2.50.00.95."

Bundan aşağı ise sorun çıkarım, belki de çalışmam, sağım solum belli olmaz diyor :), bir kontrol edebilir misin?

Kaynak: http://www.support.xerox.com/support/workcentre-3210-3220/file-download/trtr.html?operatingSystem=linux&fileLanguage=tr&contentId=101643&from=downloads&viewArchived=false

zeusmaster

@arpia, hocam sürüm olarak 2.50.00.95 olarak gözüküyor. 11.04 kullanırken sorun yoktu. 12.04 'e geçtikten sonra bu sorun oluştu. Sanırım eksik kütüphanlerim var :)
Up and Running...

arpia

zeusmaster

@arpia,
libltdl3 paketi mevcut değil, ancak başka paket içerisinden işaret edilmiş.
Bunun anlamı paket kayıp, eskimiş olabilir ya da
başka bir yazılım kaynağında mevcut olabilir.

N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'noobslab-themes-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'upubuntu-com-chat-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'medibuntu.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'google-chrome.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'noobslab-themes-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'upubuntu-com-chat-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'medibuntu.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
E: 'libltdl3' paketi için kurulum adayı yok
Up and Running...

arpia

navigate /media/XEROX_MFP/Linux
chmod +x ./install.sh
sudo ./install.sh

Yazıcı sürücüsü için kurulumu bu şekil de mi yaptın?

zeusmaster

@arpia, "Firmware" versiyonunu 2.50.00.99'a çıkardım sorun düzeldi :) Teşekkür ederim.
Up and Running...