ATI HD 2600 XT AGP sürücü sorunu

Başlatan lerhanl, 11 Temmuz 2012 - 20:27:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lerhanl

Ubuntu'yu yeniden yükledim ve şuan "sistem ayarları / ek sürücüler" menüsü altından seçtiğim
"fglrx sahipli sürücüyü" yükledim onu kullanıyorum.
("Sistem sonrası güncellemeler" başlıklı 1. seçenekteki ek sürücüler kurulmuyor)

Ancak konu başlığında belirttiğim gibi ekran kartım ile problem halen var.
Gerek Mesa, gerekse şuan yüklü sürücüler, ekran kartından tam performansla yararlanamıyor.
Sistemin çok zorlandığı açıkça belli.

Ubuntudan, Windowsa geçtiğimde ise (çift işletim sistemi kullanıyorum), sanki bilgisayar'ın üzerinden bir ton yük kalkmış gibi, uçuyor.

HD 2600 XT AGP tip kartlar için, doğru sürücü ya yok yada ben bulamıyorum.
Doğru sürücü konusunda yardımcı olacak arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum.

Bu arada yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler...

heartsmagic

Doğru/yanlış sürücü meselesi olmayabilir bu. Sistemin sana önerdiği sürücü doğru sürücüdür. Eğer teyidini istiyorsan ATI'nin yani üreticinin sitesinden bakabilirsin. Hatta depolardan kurulu sürücüyü kaldırıp ATI'nin dağıttığı sürücüyü de deneyebilirsin. Depolardaki ile aynı şeydir muhtemelen, fakat elle kurarsın sonucunu görürsün en azından.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lerhanl

ATI sitesinden kartım için resmi sürücü yok sanırım. Konu açarken foto eklemiştim. (Yine alta ekledim)
ATI sitesinde Linux için, "HD Radeon Serisi AGP" tipi kartlar için sürücü önermiyor. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

ATI HD Radeon serisi ve AGP tipi kart kullanan ve verim alabilen kullanıcılardan ve/veya bu konu hk. teknik bilgisi olan arkadaşlardan
yardım alabilmek amacıyla konuyu açtım.

Linux için başlangıç seviyesinde olduğumdan, forumlardan edinebildiğim bilgiler doğrultusunda,
denemeler yapıyorum ama şu ana kadar başarılı olamadığım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

ATI Linux için sürücü önermiyorsa durum değişir, ben ilk açıklamaları kaçırmışım. Bu durumda depolardaki sürücüler ne kadar verimlidir bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.