acer 5745G Ubuntu Açılmıyor

Başlatan hüsnüubuntu, 09 Temmuz 2012 - 15:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hüsnüubuntu

Merhaba bilgisayarıma internet üzerinden ubuntu 11.10 kurmuştum.
daha sonra virtualbox ile win7 kurdum ve onu bir süre sonra sildim.
Daha sonra bilgisayar şarja bağlı değilken şarjı bitiyor ve kapanıyor bilgisayarı şarja takıp tekrar açtığımda ve ana ekranda ubuntuyu seçtiğimde önce uzunca süre pembe ekranda kaldı daha sonra siyah ekrana geçip virtualbox vs yazıyordu ve açılmıyordu. Birkaç kez kapatıp açtıktan sonra şimdi pembe ekrandan sonra siyah ekran geliyor ve hiçbir yazı çıkmıyor. Sonuç olarak ubuntu bana oldu hüsnü ubuntu çünkü görsel sanatlarla ilgileniyorum ve bütün dosyalarım orada win7 den açıp kurtarma imkanım yok..
umarım yardımcı olacak biri çıkar aksi halde ubuntunun açık kaynak kodlu yazılımları bile bir daha beni ubuntu kullanmaya ikna edemeyecek..
kolay gelsin

ysn1453

en kötü ihtimal ile bir live cd ile bilgisayarını acıp dosyalarını kurtarabılırsın

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,13415.0.html

arpia

Merhaba @hüsnüubuntu,
Öncelikle foruma hoş geldiniz.

Alıntı yapılan: hüsnüubuntu - 09 Temmuz 2012 - 15:06:39
umarım yardımcı olacak biri çıkar aksi halde ubuntunun açık kaynak kodlu yazılımları bile bir daha beni ubuntu kullanmaya ikna edemeyecek..
Bu ilginç bir cümle olmuş,

Neyse konumuza dönelim, açılış ekranında güvenli kipte açabiliyor musunuz?
Bu arada hiç kurtarılamayacağını bile farz etsek @ysn1453 arkadaşımızın dediği gibi canlı medya ile açıp dosyalarınızı alabilirsiniz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: hüsnüubuntu - 09 Temmuz 2012 - 15:06:39

Bu cümleye cidden gerek yok. Ancak cümle kurulduğuna göre şöyle söylenebilir, Ubuntu'nun veya bizim seni iknâ etme gibi bir niyetimiz zaten yok. Kullanmak isteyen kişidir, eğer kararını vermişse yardım ederiz. Aksi takdirde kullanmaması kendi bileceği iştir. Mesele uzamasın diye bu kadarla yetineyim.

Ubuntu'yu açarken karşına bir liste geliyor mu? Onu seçip mi giriyorsun yoksa doğrudan mu açılıyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hüsnüubuntu

live cd ile açıp dosyalarımı kurtarabileceğimi duymak çok iyi, teşekkür ederim.

ubuntuyu açılış ekranında windows ubuntu seçeneğinden seçerek açıyorum

heartsmagic

Ubuntu'yu seçtiğin satıra gel, giriş yapmadan e tuşuna bas. Orada çekirdek satırını göreceksin. Sonlarına doğru quiet splash yazıyor. Onları sil ve ctrl+x ile aç sistemi. Takıldığı yerde ne hata görüyorsan buraya geç lütfen.

Aslında bu açılış esnasında ctrl+alt+f1 ile de oluyor galiba, ancak emin değilim.

hüsnüubuntu

merhaba tekrardan
yardımın için teşekkür ederim
ubuntu sekmesine gelip "e" tuşuna basıyorum fakat hiçbir değişiklik olmuyor aynı seçim sayfasında kalıyor
ctrl+alt+f1 komutuyla da aynı şekilde hiçbir yere yönlendirmiyor.

heartsmagic

e tuşu ile hiçbir şey olmaması çok normal değil. Sen Ubuntu'yu Wubi ile Windows'un içine mi kurmuştun?

hüsnüubuntu

evet öyle yapmıştım. kendi sitesinden indirmiştim.

heartsmagic

Kısacası Wubi ile kurdun yani. Bu durumda benim yöntem işe yaramaz zira gerçek bir kurulum değil bu. Şu durumda dosyalarını kurtarma işi de değişecektir. Aşağıdaki başlığa bak lütfen.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=6698.0

Dosyalarını kurtar, sonra Wubi'yi kaldırır istersen gerçek kurulum yaparsın. Ne yazık ki Wubi ile kurduğumuz sistemde hata irdelemesi çok kolay olmuyor.