[Çözüldü] Bu Arayüzü Hangi Programla Yapabilirim?

Başlatan MehmetNuri, 09 Temmuz 2012 - 10:32:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MehmetNuri

Arkadaşlar üniversitede geliştirdiğimiz bir program için bir arayüz yapmam istendi ama benden istenile özellikleri hangi arayüz programıyla yapacağımı bir türlü bulamadım. Çünkü benden istenilen özellikler nerdeyse hiç bir programda yok. İşte arayüzde istenilen bazı özellikler:

1.  Sol üst köşede 3 boyutlu dönen bir logo (Blender ile yapılabilir logo) ve altında gün ve ayı gösteren bir parça
2.
3. Farklı renklere sahip kapatma düğmeleri.
4.
5. Orta kısımda şeffaf bir logo.
6.
7. Üzerine gelince parlayan düğmeler.
8.
9. Arkaplanda program açıldığında çalmaya başlayan ses.
10.
11. Farklı geometrik şekilli düğmeler.
12.
13. Anasayfada kullanıcının IP adresini gösteren metin.

Bu özellikler hangi platformda olursa olsun kabul edilebilir. Ama benim tercihim Linux platformu. Özelliklere bakıldığında her özellik ayrı platformlarda ve ayrı ayrı arayüz tasarım programında . Mesela arakada çalan fon müziği Virsual Basic ile yapılabilir. Ama ben arayüzün özgür bir yazılımla yapılmasını istiyorum.

Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürü bir borç bilirim.

hckr

Lazarus+BGRABitmap+BGRAControls. 3B dönen logoyu da gif şeklinde tasarlarsınız olur biter.
Arka plana resim atıp Panellerin şekli değişikmiş gibi gösterir,gerçek panelleri yine dikdörtgen şeklinde oluşturursunuz.

furkankalkan

gambas + qt kullanabilirsiniz. Zaten tuşların kenarları parlayacak. Pencere kenarları için none seçerek kendi kapatma  düğmelerinizi oluşturabilir movieclip ile hareketli gif animasyonu koyabilir ortaya şeffaf logoyu koyup üzerine şeffaf textbox ile kullanıcı iplerini yazdırabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Temmuz 2012 - 10:54:10

Form Arkaplana kenarları şeffaf olan resim atarsınız.Farklı şekilli düğmeler icin se picturebox_click () kullanabilirsiniz.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

hckr

MehmetNuri

Yardımlarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim. :)

Pascal öğrenmek gerek :D

heartsmagic

Konu etiketlenmiş ama çözüldü mü? Hani hangi dilde yapılacak, sınırlamalar falan da söylenmediği için sanki çok genel durmuş gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MehmetNuri

hangi dilde yapılacağı sorun değil.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Temmuz 2012 - 15:31:42
Konu etiketlenmiş ama çözüldü mü? Hani hangi dilde yapılacak, sınırlamalar falan da söylenmediği için sanki çok genel durmuş gibi.