Gimp Saçmalama Çalışmam:)

Başlatan SilverW, 09 Temmuz 2012 - 04:18:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SilverW

Canım sıkıldı birşeyler karalayım dedim ortaya bu çıktı.(gimp kullanmaya yeni başladım)

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

arpia

Bu işten hiç anlamayan biri olarak, yeni başlayan birinin yaptığı bir şey olarak göremeyeceğim kadar gözüme güzel geliyor.
Ortaya güzel şeyler çıkacak @SilverW, belli :)

furkankalkan

Bakıyorum da Gimpe bayağı alışmışsınız :)Ve çalışmalarınız hiç de saçma değil.Hatta en son yaptığınız çalışma bir kitap kapağı için çok uygun.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

arpia

Alıntı yapılan: dewilman - 09 Temmuz 2012 - 08:36:14
Hatta en son yaptığınız çalışma bir kitap kapağı için çok uygun.
Katılıyorum.

SilverW

Alıntı yapılan: arpia - 09 Temmuz 2012 - 08:30:40
Bu işten hiç anlamayan biri olarak, yeni başlayan birinin yaptığı bir şey olarak göremeyeceğim kadar gözüme güzel geliyor.
Ortaya güzel şeyler çıkacak @SilverW, belli :)
Ben normalde tasarım yapmazdım daha doğrusu beceremezdim, önünde boş bir sayfa ne yapabiliceksinizki aklınıza hiç bir şey gelmiyor. doğaçlama başladım ilk kurukayı çizdim gerisi geldi zaten:) ve gimp'i 3 gündür kullanıyorum, buda 2ci tasarımım bir derste kalem gösteriyordu onu yapmıştım ama tabi 10 kuruşa alınan plastik kalemler gibi oldu :D

Yorumunuz için teşşekür ederim :)

Bakıyorum da Gimpe bayağı alışmışsınız :)Ve çalışmalarınız hiç de saçma değil.Hatta en son yaptığınız çalışma bir kitap kapağı için çok uygun.
Teşekkür ederim, Arkadaşlar ve nette biraz araştırma yaptıktan sonra herkez gimp diyor bedava sirke baldan tatlıdır misali bende iyice denemeye kararlıydım yorumlar öyleydi.
Okadar profesyonel çalışma olmadığı için saçmalık dedim görüşünüz beni mutlu etti. Çok zorlandım diyemem ama kuru kafaların ve bazı şekillerin fırçası yoktu onlarıda elle çizmesi o çizgili fırçalarla tamamen elle çizdim kuru kafaları:)

Yorumunuz için teşşekür ederim :)

Alıntı yapılan: arpia - 09 Temmuz 2012 - 08:47:07
Katılıyorum.

Yorumunuz için tekrar  teşşekür ederim :)

ersinkandemir

Ellerinize sağlık. Umarım GIMP'e iyice alıştıktan sonra, bu çalışma gibi bize GIMP'te neler yapılabileceğini gösterirsiniz. :)
Where there's a shell, there's a way.

odyssey

Oldukça sanatsal bir çalışma olmuş tebrik ederim

matisse

Gimp fırçalarıyla güzel bir çalışma yaratmışsın ,ellerine sağlık :D
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

cerencalici

Ben de buna +1 diyorum. :) Elinize sağlık.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

SilverW

Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 09 Temmuz 2012 - 12:37:00
Ellerinize sağlık. Umarım GIMP'e iyice alıştıktan sonra, bu çalışma gibi bize GIMP'te neler yapılabileceğini gösterirsiniz. :)

Yorumunuz için öncelikle çok teşekkürler, bi bakıma çok zorluk çekiyorum öncedende dediğim gibi ben baştan sona tasarımyapmıyodum yapılmış tasarımları düzenliyordum kendi zevkime göre bu yönden çok zorlanıyorum hadi hayırlısı neler yapabiliceğimizi ilerliyen zamanlarda görmüş olucağız :)

Alıntı yapılan: odyssey - 09 Temmuz 2012 - 12:41:13
Oldukça sanatsal bir çalışma olmuş tebrik ederim

Asıl ben size teşekkür ederim bu kadar güzel yorumunuz için :)

Alıntı yapılan: matisse - 09 Temmuz 2012 - 12:58:10
Sizin yorumunuzu çok merak ediyordum ustadan böyle bi yorum aldıysam yolum açıktır, beğendiyseniz ne mutlu bana :)

Çok teşekkürler yorumunuz için:)

Alıntı yapılan: cerencalici - 09 Temmuz 2012 - 13:39:28

Ben de buna +1 diyorum. :) Elinize sağlık.

Bi yazarla anlaşsammı napsam :P

Şaka bi yana yorumunuz için teşekkürler :)

heartsmagic

Benim alanıma girmediği için çalışmalar hakkında yorum yapamıyorum. Fakat kırılmazsan ufak bir şeyi düzeltmek istiyorum. Gimp ve onu kapsayan Özgür Yazılım dünyasında mesele ücret veya bedava olması değildir. Haliyle bedava bal ve sirke birlikteliğini bizim tarafa uygulamak doğru olmaz. Özgür Yazılım'ın gücü diyelim biz buna.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matisse

Sizin yorumunuzu çok merak ediyordum ustadan böyle bi yorum aldıysam yolum açıktır, beğendiyseniz ne mutlu bana :)

Övgü dolu sözleriniz için sağ olun, emeklerinize sağlık.
'Özgür Yazılım'ın gücüyle güzel şeyler yapacağın kesin :D

SilverW

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Temmuz 2012 - 14:47:30
Benim alanıma girmediği için çalışmalar hakkında yorum yapamıyorum. Fakat kırılmazsan ufak bir şeyi düzeltmek istiyorum. Gimp ve onu kapsayan Özgür Yazılım dünyasında mesele ücret veya bedava olması değildir. Haliyle bedava bal ve sirke birlikteliğini bizim tarafa uygulamak doğru olmaz. Özgür Yazılım'ın gücü diyelim biz buna.

Tamam üstadım özgür yazılım gücüyle herşeyi başarabiliriz ozaman yeterki içimizden gelsin :)

Genel mesajıda verdik, yorumunuz için teşekkür ederim

Alıntı yapılan: matisse - 09 Temmuz 2012 - 16:28:47

Övgü dolu sözleriniz için sağ olun, emeklerinize sağlık.
'Özgür Yazılım'ın gücüyle güzel şeyler yapacağın kesin :D

Tekrar teşekkür ederim hatalarımı çok merak ettim söylermisiniz ?

matisse

Hata yok, netice de bir tasarım söz konusu. :D Sadece teknik olarak bir şey söyleyebilirim.Zamanında hocalarımın bana söylediği gibi :D  Bir çalışmada siyah / beyaz dengesi olmalıdır.Koyu tonların olduğu bir çalışmada eğer ışık (beyaz) yoksa gözü yorar. Son çalışmaya baktığımızda beyaz  biraz daha yer alırsa harika diyebilirim. :D
Çalışmalarını görmek beni mutlu ediyor :D

Çalışmaya bakınca bu aralar kafanın karışık olduğunu ve bir noktaya takılıp kaldığını anlıyorum.müneccim oldum galiba :D

SilverW

Hmm beyaza yer vermeye çalıştım  ama tabi çok yer verdiğimde ötü görüntü oluşuyodu onun için siyah ağırlıklı yaptım:)

kafamın dalgın olması bi nevi doğru sevgiliye mesaj atıyosun yanımdaki zırt pırt olmadı böyle yap şunu yap diye konuşuyor haliyle öyle oluyor :)

bide fırça renklendirmeyi bilmedğim için siyah beyaz oldu :D

yorumunuz için teşekkürler.