envy kuramama sorunu,(driver silemiyor)

Başlatan che_linux, 16 Eylül 2008 - 22:01:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

che_linux

Bir önceki açtığım konuyla ilgili bir özel mesaj aldım,kurallara dikkat ederim tabii ki.Lakin kitlenen konuda düzenleme yapmamı beklemeyin çünkü yetkim yok :).[eski konum silinebilir]

Dedikten sonra soruna döneyim.Rest. Drivers'tan driver'ımı kurdum.Sonra compiz kurdum.Restart atınca makinada çözünürlük adına birşey kalmadığı için forumda daha önce yazılanlar çerçevesinde driver'ları yine hardware drivers'tan kaldırdım.Kaldırırken hata verdi,restart attım.Şu anda aynı yerden driverı kuramıyorum.Ayrıca synapticten envy kuracağım zaman da nvidi-glx paketi ile ilgili bir hata verıyor.Yanii envy'de kuramıyorum.

recovery kısmından tüm değişiklikleri geri alma gibi şansım varsa onu yapayım.Ya da ne yapayım??

ironic

atomkarinca

Bilgisayarı Güvenli (recovery) modda başlatıp aşağıdaki komutu verin ;
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
reboot
Masaüstü açılınca  synapticten nvidia-glx ve envyng paketlerini bulup tamamen kaldırma için işaretleyin ve kaldırın. Kaldırma işleminden sonra istediğiniz şekilde tekrar kurulum yapabilirsiniz.

che_linux

@ironic
yok arkadaşım benim aldığım hata nvidia-glx paketi ile ilgili.

@tanzer
Teşekkür ederim yardımınız için en kısa zamanda deneyip,tekrar başınızı ağrıtmaya gelebilirim. Saygılarımla.

erginemr

Bir de NVidia ekran kartınızın modeli nedir?
lspci | grep -i vga