[Çözüldü] Ati X300SE ve Onboard Ekran Kartları Çakışması

Başlatan MoNsTeR, 31 Mart 2008 - 06:00:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoNsTeR

Umarım doğru bir başlık kullanmışımdır.
Yardımcı olursanız sevinirim
sistemime ubuntu 7.10 yükledim ancak bilgisayarımda 2 ekran kartı var biri Ati Radeon X300SE birde intel D945GNT anakartımın üzerindeki onboard ekran kartı. biostan sadece ati ekran kartımı seçmeme rağmen ubuntu (bütün linux versiyonları dahil) kitlenip kalıyo karşıma sadece ilk yüklenme ekranındaki çiziginin küçük bir kısmı yüklenmiş olarak kalıyo ancak onboard ekran kartıma geçince herhangibir problem olmadan açılıyo. Ama aklımı karıştıran olay ise ubuntu açıldıktan sonra ati ekran kartımı tanıması ve onun üzerinden görüntü alabilmem. her ne kadar ekran kartımı görsel bi özelliğini kullanamasamda görüntü veriyo. onboard ekran kartımda bir gün tam performansla çalışıyo bir gün hiçbir grafiksel öğeyi sunamıyacak kadar kötü duruma geliyor lütfen bana bu konuda yardımcı olun kafam çok karışmış durumda. bu sisteme daha önce ubuntu yükledim(Diğer linux versiyonlarınıda). ama yeni böle bir sorunla karşılaşıyorum.

Destekleriniz için teşekkür ederim.

emirbugra

biostan ayarları doğru yaptığına eminmisin??

garafatma

bildiğim kadarıyla zaten onboard ekran kartı olan anakartlara ekstradan bir ekran kartı takınca otomatik olarak onboard ekran kartını devre dışı bırakması gerek. bios ayarlarına iyice bak bence.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

MoNsTeR

BIOS ayarlarım doğru şekilde yapılmış durumda benim sorunum çakışması ekran kartımı aktifleştirince çakışma yapıyo ama nasıl bi çakışma çözemedim

MoNsTeR

Alıntı yapılan: MoNsTeR - 01 Nisan 2008 - 13:15:55
BIOS ayarlarım doğru şekilde yapılmış durumda benim sorunum çakışması ekran kartımı aktifleştirince çakışma yapıyo ama nasıl bi çakışma çözemedim

Arkadaşlar tamam haklıymışsınız bios ayarlarımda bilgisayar açılırken tüm donanımlar test et özelliği aktifmiş onu farkettim ancak bundan dolayı olabileceği hiç aklıma gelmemişti herkese çok teşekkür ederim :D