c++ ile geliştirilmiş bir yazılımı python ile tekrar kodlamak

Başlatan sayz, 04 Temmuz 2012 - 13:53:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sayz

herkse merhabalar;
okulda yürüttüğümüz bir proje dolayısıyla, http://simecg.sourceforge.net/ adresinden belgelendirmesine ve kaynak kodlarına ulaşabileceğiniz,  c++ ile geliştirilmiş simECG programını python ile yeniden gerçeklemem gerekiyor. python kısmında sorun yok ama  c++ bilgim hiç yok, ayrıca yazılım geliştirme tecrübemi de aşan bir program bu. nereden başlamam gerektiği konusunda yardımcı olacak arkadaşlar var mı?

kabaca yapmam gereken şey aslında şu: bana gelen girdi (input) dosyasındaki sinyalleri python kullanarak grafiksel olarak çizdirmek. (Qt vs ile) bunun içinde bu programı buldum ve hoca bu programı python ile yazmamı istedi. illaki bu olacak diye bir şey yok ama temelde istediğim (sinyal çizdirmek) şeyi yapan bir python programı yazmalıyım. yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

Kadir Can

İki yolun olduğunu düşünüyorum:
C++ bilen birisi ile çalışabilirsin. O sana kodun ne yaptığını ve nasıl yaptığını anlatır, beraber inceleme yaparsınız. Sen de inceledikçe Python ile yazmaya başlarsın. Bu pratik yol olur.
Zaman sıkıntın yoksa C++ kodu okuyabilecek seviyeye öğrenmeyi deneyebilirsin. Uzun sürer ama bu da güvenli yoldur.
Nereden başlaman konusuna gelecek olursak, öncelikle bahsettiğin C++ programının tam olarak ne yaptığını( Bunu biliyorsun sanırım. ) ve nasıl yaptığını( Bu aşamada sıkıntı var. ) öğrenmen gerekiyor.

sem

Çok incelemek için vaktim olmadı...

Sinyal dosyasını biraz daha açabilir misiniz?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

rutku

Algoritmasini bilmen yeterli. Neyin nasil hesaplandigini bildikten sonra gerisi kolay.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

sayz

Alıntı yapılan: sem0900 - 04 Temmuz 2012 - 21:59:35
Çok incelemek için vaktim olmadı...

Sinyal dosyasını biraz daha açabilir misiniz?

basit bir girdi olarak düşünebiliriz ilk başta;
mesela;

saniye  sinyaller
1            3
2            7
3            4
4            15
5            23
6            2
7            19

.            .
.            .
.            .
.            .

şuna benzer çıktılar elde etmeye çalışacağım:

sem

Anladım. Sinyali belirli port vs değil doğrudan dosyadan okuyacaksınız.

O zaman aslında zor işlem yok gibi duruyor. Qt'nin sadece 2D grafik çizimine bakmanız salt sinyal çizimi için yeterli gibi duruyor. Gerisi zaten standart Python ile de halledilir (dosyadan okuma vs işlemler)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?