[Çözüldü] son güncellemeden sonra check battery yazısında takılıp kalıyor

Başlatan zindanbekcisi, 30 Haziran 2012 - 17:01:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zindanbekcisi

son güncellemeden sonra check battery yazısında takılıp kalıyor

ne yapsam toparlayamadım konsole da açamıyorum yardımcı ola bilirmisiniz lütfen

ironic

Aşağıdaki konuda çeşitli öneriler yapılmış. Ekran kartı sürücülerini yeniden kurarak çözüm bulanlar var. Bu öneriden başlayalım.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1859820

zindanbekcisi

iliginiz için teşşekkür ederim fakat orada yazanlar bir işe yaramadı ve genellikle nvidia için çözüm üretilmiş benim sistemde ati vga kartı var bende arıyorum ama bulmadım hala bi çözüm

if

@zindanbekcisi, iletilerinizi yazım kurallarına uygun olarak yazarsanız memnun olurum. Sistemin takılıp kaldığı yerde ctrl+alt+f1 tuşlarına basarak kullanıcı ad ve işfrenizin istendiği bir ekrana geliyor musunuz? nomodeset parametresiyle giriş yapabiliyor musunuz?

zindanbekcisi

tabi ki yazım kurallarına uygun yazmaya özen gösteririm. Genede belirtmek isterim ki yazdıklarımda genel kurallara uymayan bir durum yok, noktalama eksikliğiyse yakındığınız durum  içinde bulunduğum sıkıntılı durum şimdilik bu detayı gözardı etmeme neden olmuş ola bilir. "örnek olarak sizin şifreleme yerine işfrenizi yazmanız gibi"; öncelikli olarak amacım tartışmak değil sorunuma bir çözüm bula bilmek çünkü firma ticari verileri dahil bir çok önemli bilgi ubuntu sistemimde yer almakta telaşım bundandır. bu sebepten hatamız olduysa bu seferlik mazur görülmesini rica ederim.

sorunuza gelince ilginiz için öncelikli olarak teşekkür ederim; bahsettiğiniz gibi ctrl + alt + f1 tuşlarına basınca açılışta kullanıcı ve şifre istenen bölüm  geliyor root olarak bağlatı sağlaya biliyorum.  nomodeset parametresini denemedim ama en kısa zamanda denemesini yapıp size bilgi veririm 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Temmuz 2012 - 01:27:57

Öncelikle Sorunun çözüldüğünü belirtmek isterim

çözüme gelince

1.sistemin açılışta takılı kaldığı yerde yani "checking battery state" yazılı yerde  ctrl + alt + f1 ile kullanıcı şifre sorulan bölüme geçiliyor

2. kullanıcı adı ve şifre yazıldıktan sonra konsola düşülünce

sudo dpkg-reconfigure lightdm

açılan ekranda benim kubuntu olduğu için sanırım kdm seçip onayladım ve sistemi yeniden başlattım düzeldi

ama diğer form sitelerinde belirtilenlere göre gdm olması gerekiyor.

benim acemice anlatışım anca bu kadar şimdiden kusura bakmayın umarım başka arkadaşların işine yarar.

bytan

Hangi yönetici kuruluysa onu çalıştırmak gerekiyor. Senin durumunda kdm olmuş. Gdm olarak görünenler eski anlatımlarda kalmış olabilir, bir süredir lightdm kullanılıyor.

Çözüm yolunu da eklediğine göre etiketleyerek kapatalım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST