bilgisayar kapanma sorunu

Başlatan ginraj, 27 Haziran 2012 - 23:06:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ginraj

hp pavilion dv3 bir notebook kullanıyorum. ubuntu yu kurduğumdan beridir büyük çoğunlukta bilgisayarım kapanmıyor takılı kalıyor. sebebi donanımsalmıdır araştırdım ama bir sonuç bulamadım. sizlerdede öyle bir problem varmı ?
daha önceki konulara baktım terminalden kapanıyor fakat fare ile kapatmaya çalıştığımda arada takılıyor.

furkankalkan

ACPI sorunu gibi gözüküyor.Grub ekranındayken tab tuşuna basıp çıkan satırın sonuna bunları yazarak deneyin bi:

• acpi=off
  • noapic
  • nolapic
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ginraj

heartsmagic

İlk iletide de yazıyormuş aslında model, benim forumdan ayrılma vaktim gelmiş gibi :) Kabaca baktım etrafa, genelde KDE kullananlar tarafından sıkıntı iletilmiş bu konuda, fakat tahminimce sen KDE kullanmıyorsun. Sadece bir kişide daha bu sorunu gördüm ancak ona da cevap veren olmamış. Güzel bir vakitte geniş geniş bakınmak gerekiyor.

ginraj

siz giderseniz eksiğinizi tamamlayacak biri çıkar mı ?  ;) Evet KDE kullanmıyorum, Unity kullanıyorum. Peki ben biraz daha  araştırayım iyi geceler.

decent

Merhaba @drockzula,
Yanlış hatırlamıyorsam kapanmama sebeplerinden bir tanesi mono bağımlılığı olan bazı uygulamalar idi.
Sistemde Banshee, Tomboy gibi uygulamalar varsa onları kaldırdıktan sonra sorunun devam edip etmediğine bakabiliriz.

Forumda benzer konuları inceleyebilirsin; sağ üstteki arama kutucuğuna "bilgisayar kapanmıyor" yazmak yeterli.

heartsmagic

Grafik kartı olarak ne var bu makinede, sürücüleri kurulu mu?

if

@drockzula, @decent'ın önerisini denedikten sonra bir de BIOS'u öntanımlı ayarlarına getirerek dener misiniz? Bu bilgisayarın tam modeli nedir?