Linux ne kadar güvenli?

Başlatan Algoritma, 26 Haziran 2012 - 21:36:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

D@bbe

Alıntı yapılan: Cank53 - 11 Mart 2015 - 17:24:16
Linuxun güvenlik tabanı , Windows'a yada başka bir işletim sistemi ile boy ölçüşemez.Yani Linux güvenlik açısından , çok sağlam olsa bile günümüz şartları ile adam senin bilgisayarına terminal takılsan bile bağlanır.Yani evet , virüs sokmamış olabilir ama bunu evden başka birinin yaptığını düşünmüyorsan bilgisayarına uzaktan bağlanıyor olabilir.Bunuda tahminimce bir İP adresi üzerinden yaptı.Eğer gerçekten hacklendiğini düşünüyorsan biraz daha kontrol altına almalısın ve ona karşılık vermelisin.Karşılıktan kastım sistemini ,daha çok koruma altına almasın.

Ve , sen bilgisayarını açık unuttukça , senin olmadığını anlayıp bilgisayarına bağlanıyordur.Karıştırıyordur kafasına göre.Hani özel dosyalara kadar girmiyorsa , senin hayatına batmıyorsa çok acemi olduğuda kesin.

hayal dünyasındasın... windows güvenlik sistemi ile Linux güvenliği kıyaslanamaz bile...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

arpia

Alıntı yapılan: D@bbe - 18 Haziran 2015 - 02:47:52
... windows güvenlik sistemi ile Linux güvenliği kıyaslanamaz bile...

GFI güvenlik raporu...

Hiç bir sisteme körü körüne inanmamak lazım. Güvenliği genelde tehlikeye sokan insan faktörüdür. İşini bilen kullanıcılar bir çok sistemde yeterli güvenliği sağlayabilir. Diğer işini bilen kullanıcı da onu aşmanın yolunu bulabilir :)
http://www.gfi.com/blog/most-vulnerable-operating-systems-and-applications-in-2014/

turkerataturk

hayal dünyasındasın... windows güvenlik sistemi ile Linux güvenliği kıyaslanamaz bile...

Arkadaş çok şakacı :D
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

D@bbe

Alıntı yapılan: arpia - 18 Haziran 2015 - 08:54:49
... windows güvenlik sistemi ile Linux güvenliği kıyaslanamaz bile...

GFI güvenlik raporu...

Hiç bir sisteme körü körüne inanmamak lazım. Güvenliği genelde tehlikeye sokan insan faktörüdür. İşini bilen kullanıcılar bir çok sistemde yeterli güvenliği sağlayabilir. Diğer işini bilen kullanıcı da onu aşmanın yolunu bulabilir :)
http://www.gfi.com/blog/most-vulnerable-operating-systems-and-applications-in-2014/
ms yancısı taraflı güvenilmez şeye inanıyorsun?

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

jaschar

Alıntı yapılan: canosayan - 26 Haziran 2012 - 21:55:26
wine emilatör tadında gider.

w.i.n.e. ' ın açılımı: Wine Is Not an Emulator.

ps: bazilari guvenlik icin openbsd kullaniyor (ozellikle serverlarda. kisisel bilgisayarinda kullanani gormedim cevremde) nedendir bilmiyorum ama gnu/linux distrolarindan daha guvenli diyorlar.
projectdisco - state of art android distribution .

betseg

Alıntı yapılan: arpia
Bütün OS X sürümleri birleşik, iOS sürümleri birleşik, Kernel sürümleri birleşik ama Windows sürümleri ayrı ayrı.

Reverser

@betseg, iosun kerneli farklı.

XFCE ROCKS !