Ubuntu Tablet

Başlatan zeusmaster, 22 Haziran 2012 - 00:53:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

Samrt firması smartQT20 tableti için Ubuntu işletim sistemini yayınlamış ve indirmeye sunmuş. Tablet 12.04 sürümünü kullanmakta.
Fiyat olarak alınabilecek bir fiyatta olduğunu düşünüyorum :)
Alıntı YapDual-core 1.5Ghz ARM Cortex A9 CPU
Full HD playback through PowerVR SGX 540 GPU
1GB of RAM
16GB of internal storage space
A 1280×800 10.1″ capacitive multi-touch screen
Built-in Wifi and Bluetooth
USB ports, HDMI out, Headphone jack, etc
2MP front-facing camera, 5MP rear facing
Accelerometer
Video;
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mHdJFxz74ec

Özellikleri ve fiyatı için;
http://buy.smartqme.com/smartq-t20.html
Up and Running...

Gabriel

Sistem özellikleri iyiymiş. Çok rahat Ubuntu çalıştırabilir. Kaldı ki cihaza direkt kalıptaki sürümü koyacaklarını da zannetmiyorum. İlla ki optimize edilmiştir. Videoda göründüğü gibi hızı ve tepki süreleri gayet iyi. 7500mAH batarya... Gayet güzel olmuş. Yalnız ekran kapasitif dokunmatik ekran diyor. Çoklu dokunmatik özelliği vardır inşallah. Yoksa bu fiyat biraz yüksek gelir.
Yine de beğendim ben. Notumu alayım :)
Bilgi için teşekkürler @bahdem
Yeryüzü bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.

yakusha

@bahdem @gabriel, dokunmatik ekran ile ilgili sıkıntı olduğuna dair bir not vardı ingilizce haberde.
Artık bu forumu kullanmıyor.

Gabriel

Ben de oraya takıldım işte. Kapasitif ama çoklu dokunmatik ibaresi yok. Sıkıntı o olabilir.
Yeryüzü bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.

ahmet_celal

anladigim kadari ile cihaz android isletim sistemi ile geliyor gorsellerde bu acikca belli diger yandan vidyo basliginda da yeni frimware surumunun ubuntuyu destekledigi yonunde
su linkten de tam olarak anlasilacagi uzere
http://smartqme.com/forum.html#/categories/downloads
cihaz android ile geliyor siz daha sonra bu guncellestirme ile ubuntu isletim sistemine sahip bir tablet yapiyorsunuz
simdi madem android bir tableti ubuntu yapacagiz :
1) cin mali coklu dokunmatik ozelligi olan daha ucuz bir tablet bulup bunun uzerinde bilgimiz dahilinde ubuntuyu calistirabilir diye dusunuyorum mantik olarak yukaridaki indirme linkinden ilgili ubuntu guncellemesini indirip inceleriz gerekli degisiklikleri yapip yeniden derleriz ? derlermiyiz ? neden olmasin :)
php 'CANDIR'

karboran

Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

med_cezir91

Pek bilgim yok ama ahmet arkadaşın dediği olay kolay bir olay olmasa gerek yoksa xda devoloper daki elemanlar bunu yapmış olurdu galaxsi nexus 7 için yaptılar ama her model için ayrı ayrı uğraşmak sıkıntılı bir olay olsa gerek.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

krwlng

Yalnız bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum, bu videodaki sistem arm tabanlı normal bir ubuntu, fakat nexus 7 için çıkan sürüm ubuntu touch tablet sürümü, ikisi arasında dağlar kadar fark olduğunu unutmayın.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

med_cezir91

Peki hocam hangisini x firmasının tableti için gerekli düzenlemeleri yapıp yüklenebilir hale getirmek daha kolaydır, düşündüğümde ubuntu touch zaten tabletler için geliştirilmiştir daha kolay olsa gerek diyesim geliyor.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

krwlng

@med_cezir, düz mantık düşününce öyle olması gerekiyor ama şuan arm masaüstü sürümü daha çok cihaza daha kolay yüklenebiliyor, zamanla tablet sürümü daha fazla cihaz için destek vermeye başlar ayrıca xda-developers ekipleri hergün yeni bir cihaz için uyumluluk çalışması yapıyorlar, burada önemli olan cihazdan çok cihazın kullandığı çipset, o çipsete uygun sürüm uyarlarınsa kullanmamanız için bir sebep yok, mesela Ainol novo 7 Crystal için ben halen bekliyorum, uyarlama yapıldığı gün denemeyi düşünüyorum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ginraj

Peki ubuntu edge ne alemde? Takip edemiyorum bu aralar ama durdurulmuş gibi görünüyor.

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

McOrco

benzer donanım toshiba ac100 ile
ubuntu deneyimim oldu
arm cpu için yaşanan
bazı paketlerin arm desteklememesi dışında
kararlı çalışacağını sanıyorum
umarım karşılaşırım

Altaylardan_Gelen_Atlı

son hali UbuTab ön sipariş toplanıyor nisan teslimi olarak beyan ediliyor

http://www.ubutabshop.com/

''Tüm modeller için Teknik Özellikler
- Android 4.4 veya Ubuntu Touch OS
- 1.5GHz Dört Çekirdekli İşlemci - Intel Z3775D (2.4GHz patlama)
- Intel HD Graphics
- 2GB DDR3 RAM
- 64GB Flash Storage (İşletim Sistemi ve Uygulamalar İçin)
- Kablosuz Bağlantı
802.11 b / g / n,
Bluetooth
- 3.5mm Kulaklık girişi
- Mini-HDMI
- Mikro-USB (OTG)
- Mikro-SD Yuvası (128GB Max)
- 5MP Arka Kamera
- Stereo Hoparlörler
- Pil: 5-7 Saat (11,000mAh)
- Boyutlar: 260x170x15mm
- Ağırlık: ~ 900g ''
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

meda

Adamlar tablet değil süper dizüstü yapmışlar. 8) En güzelide kenarlıkları çok aza indirgeyip menü, ileri, geri ... gibi tuşların olmaması varsada göremedim. Para olsa alırdık bi dene hava atardık.  ;D
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

grayloop

Ubutab'ın 500 GB, 1 TB ve 1 TB SSD olan cihazları da varmış. 1 TB HHD olanı $439, tablet PC olmuş. Bütün cihazlar çift işletim sistemli, Android 4.4 ve Ubuntu Touch.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz