ekran çözünürlüğü ve monitor sorunu

Başlatan ahsen2, 16 Haziran 2012 - 22:10:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahsen2

ubuntuyu minti ve pardusu kurdum hep aynı sorun. bir türlü olmuyor.sorunum şu.ubuntuyu sorunsuz kuruyorum.açılıyor güzelce ama ben çözünürlüğü windowstan alıştığım 1280-1024 getirmek istiyorum.maalesef getiremiyorum. çünkü son destekte 1024-768  görünüyor.bende restrichted driveri kuruyorum.yeniden açtığımda grub ekranını seçip bekliyorum oda ne monitor çözünürlüğün desteklemediği uyarısı(1280-1024-60hz son destek olduğunu yazıyor) verip monitör uyarısında kalıyor.kör gözle görmeden parolamı yazıp ubuntuyu açıyorum.açılış seside geliyor ama monitor bir türlü canlanmıyor.dolayısıyla açılmıyor.bi yardım lütfen linuxu çok sevdim gerçi ama kullanamadım gitti.

if

@ahsen2, buradan[1] faydalanarak istediğiniz çözünürlüğü ekleyebilirsiniz ama öncesinde lspci
jockey-text --list
komutlarının çıktısına bakayım. Komutların çıktılarını imzamdaki code bağlantısında anlatıldığı şekilde verirseniz ve de imlâya özen gösterirseniz memnun olurum.

[1] http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/%C3%87%C3%B6z%C3%BCn%C3%BCrl%C3%BCk_modu_ekleme

ahsen2

ubuntuyu monitor hatası uyarısı aldığım için her şey karardığı için yani kaldırmak zorunda kaldım.yine kurarsam gösterdiğiniz çareyi deneyeceğim teşekkürler.

burk

Etiketi değiştirmeden başlığı kapatıyorum, yine aynı sorunu yaşarsanız başlığı açtırabilirsiniz.