Firefox youtube videosu izleyemiyorum

Başlatan p0lat_09, 16 Haziran 2012 - 17:50:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

mustigencfener

Merhabalar bende yotube üzerinden video seyredemiyorum flash playeri tekrar kurdum ancak sorun devam ediyor.Ktunnel tarzı prgoramlarda girdiğimde ise video izleyebiliyorum sorunun dns den kaynaklı bir sorun gibi geliyor bana ne yapabilirim?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aloha

sudo gedit /etc/hosts komutunu verdikten sonra ve şifrenizi girdikten sonra hosts dosyanız açılacak. En altına:

208.117.236.70 http://www.youtube.com
208.117.236.70 youtube.com
208.117.236.70 www.youtube.com

bu şekilde izliyebilirsin.

Haplo

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Başlarda videoları gizli pencere açarak oynatabiliyordum. Sonra gizli pencerede de aynı sorunu yaşamaya başladım. Daha sonra flash video eklentisini "uzantılar" dan kapayıp yeniden açtığımda bir iki video oynatabiliyordum; artık o da işe yaramamaya başladı. Bazen de tam "aha oynatıcak" diyorum videonun 14. saniyesine kadar oynatıp ilerlemeyi durduruyor. Bu sadece spesifik bir videoda değil her videoda başıma gelebiliyor ve her seferinde tam olarak 14. saniyede yürütmeyi durduruyor. Sayfa falan yenileyip yeniden denediğimde ise hiç ilerleme kaydetmiyor bu sefer. Eğer oynatırsa emaneten oynatıyor anlayacağınız. Youtube video izlemesi benim için işkence oldu. Firefox veya Chromium ikisinde de değişen bir şey yok. Flash sorunu olduğunu düşünüyorum ama sadece youtube da bu sorun oluşuyor. Videoyu oynatmadığında yeterince fazla beklersem, video penceresinde "sorun oluştu, flash playerı güncelleyin veya silip yeniden kurun" gibilerinden hata gösteriyor. Yıllardır bu sorunla yaşıyorum diyebilirim. Diğer flash gerektiren sitelerde bir sorun yaşamıyorum. Zaten linux için yeterince güncelleme sunmayan adobe binasına meteor düşmesini dilerim.

volkan89

Bu sorun bende de vardı. Bağlantı ayarlarından bağlantıları düzenleye gelip MTU değerini 1480 lerde bir değer yaparsanız sorun çözülecektir.

heartsmagic

@Haplo, Youtube sorununu uzun süredir konuşuyoruz zaten forumda:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39223.0

@volkan89'un önerisine denk gelmedim ama o başlıkta.

kelebekx

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Eylül 2013 - 15:44:35
@Haplo, Youtube sorununu uzun süredir konuşuyoruz zaten forumda:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39223.0

@volkan89'un önerisine denk gelmedim ama o başlıkta.

Konuşmasına konuşuyoruz da daha bi çözüm bulunmadı ki orada. Ne iştir anlamadım. Proxy kullanıyorum youtube giriyor ama proxiyi devredışı bırakıyorum bu kez youtube'a girmiyor. Bir çözüm lütfen?

heartsmagic

Çözüm bizim de elimizden gelmiyorsa ne yapabiliriz ki? Konuşuyoruz derken söylemek istediğim orada en az 7-8 farklı öneri vardır, onlara bakılabilir. Sorun sistemsel de değil, kendim en az 4-5 defa söyledim. Linux üzerinde yaşamıyorken başka bir yerdeki Windows makinede bu sorunu yaşıyordum. Profilimden çerezleri kapattım, sorunu çözdüm.

Durum herkeste farklılık gösteriyor, bu kadar farklı sorunlar yumağında çözümü bizden istemek, yanlış da anlamadıysam sitem etmek ne kadar doğru?

kelebekx

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Ekim 2013 - 18:17:54
Çözüm bizim de elimizden gelmiyorsa ne yapabiliriz ki? Konuşuyoruz derken söylemek istediğim orada en az 7-8 farklı öneri vardır, onlara bakılabilir. Sorun sistemsel de değil, kendim en az 4-5 defa söyledim. Linux üzerinde yaşamıyorken başka bir yerdeki Windows makinede bu sorunu yaşıyordum. Profilimden çerezleri kapattım, sorunu çözdüm.

Durum herkeste farklılık gösteriyor, bu kadar farklı sorunlar yumağında çözümü bizden istemek, yanlış da anlamadıysam sitem etmek ne kadar doğru?

Yanlış anlama için çok ama çok özür dilerim dostum, sitemim sana değildi. Sitemim bazen linux'un windows karşısındaki böylesi anlaşılmaz eksikliklerinin nedeninin anlaşılamamış olmasına. Youtube problemim şu şekilde halloldu:
terminalde "sudo kate /etc/hosts" yazıp hosts dosyasının içindeki herşeyi silip kaydettikten sonra firefoxu restart edip youtube'a girmeyi başardım. Saygılarımla..

heartsmagic

Sorununu çözmene sevindim elbette ancak ben yine tekrar etmiş olayım:

Alıntı yapılan: kelebekxSitemim bazen linux'un windows karşısındaki böylesi anlaşılmaz eksikliklerinin nedeninin anlaşılamamış olmasına.
Alıntı yapılan: heartsmagicSorun sistemsel de değil, kendim en az 4-5 defa söyledim. Linux üzerinde yaşamıyorken başka bir yerdeki Windows makinede bu sorunu yaşıyordum.

ilksumat

ubuntu 12.04 kullanıyorum youtube izleyemiyorum, bir ara izliyordum şimdi izleyemiyorum ekranda "an error occured, please try again later" diyor. acaba çözebilirmiyiz. teşekkürler.

heartsmagic

ilksumat

Chromium ilede olmuyor, firefox ilede olmuyor.

heartsmagic

dpkg -l | grep flashplugin-installer
ne diyor?

Hangi DNS sunucusunu kullanıyorsun?

duaçınar

germaksan@germaksan-desktop:~$ dpkg -l | grep flashplugin-installer
ii  flashplugin-installer                               11.2.202.442ubuntu0.14.10.1              i386         Adobe Flash Player plugin installer
ii  pepflashplugin-installer                            16.0.0.305~cr40.0.2214.111-1-0skunk0     i386         Adobe/Google Pepper Flash Player plugin installer
germaksan@germaksan-desktop:~$

Arkadaşlar benim sistemdede  aynı sorun var ,hem firefox'da hemde chromiumda  video açılmama sorunu var.Yukarıdaki  çıktı  veriyor sizin yazdığınız komut ile denedim çıktı bu şekilde.Yardımlarınızı  bekliyoruz,teşekkürler. :)

duaçınar

heartsmagic

@duaçınar, senin hazırda konun varken oradan devam etsek :) Kafalar karışmasın bence.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46494.0

duaçınar

@duaçınar, senin hazırda konun varken oradan devam etsek :) Kafalar karışmasın bence.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46494.0

Tamam Teşekkürler. :)
duaçınar

ilksumat

Heartsmagic, ben normal ubuntu 12.04 kullanıyorum. Verdiğin komutları yapınca şöyle çıktı

dpkg -l | grep flashplugin-installer
ii  flashplugin-installer                  11.2.202.540ubuntu0.12.04.2                  Adobe Flash Player plugin installer

Seçili yer kırmızı çıktı.

heartsmagic

sudo apt-get install --reinstall flashplugin-installer  ile ilgili paketi tekrar kurdurup bir dene bakalım.

ilksumat

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Kasım 2015 - 15:31:01
sudo apt-get install --reinstall flashplugin-installer  ile ilgili paketi tekrar kurdurup bir dene bakalım.

Merhaba, yaptım, terminalde şunlar yazıyor
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
0 upgraded, 0 newly installed, 1 reinstalled, 0 to remove and 49 not upgraded.
Need to get 7,000 B of archives.
After this operation, 0 B of additional disk space will be used.
Get:1 http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise-updates/multiverse flashplugin-installer i386 11.2.202.540ubuntu0.12.04.2 [7,000 B]
Fetched 7,000 B in 0s (17.2 kB/s)         
Preconfiguring packages ...
(Reading database ... 1462132 files and directories currently installed.)
Preparing to replace flashplugin-installer 11.2.202.540ubuntu0.12.04.2 (using .../flashplugin-installer_11.2.202.540ubuntu0.12.04.2_i386.deb) ...
Unpacking replacement flashplugin-installer ...
Processing triggers for update-notifier-common ...
flashplugin-installer: downloading http://archive.canonical.com/pool/partner/a/adobe-flashplugin/adobe-flashplugin_20151016.2.orig.tar.gz
Installing from local file /tmp/tmpyQ_sT0.gz
Flash Plugin installed.
Setting up flashplugin-installer (11.2.202.540ubuntu0.12.04.2) ...

Bundan sonra yutubedan açılırmı diye denedim yine çalışmadı ama yarın birde restart olmuş şekilde denerim ve ne olduğnu size yazarım, çok teşekürler yinede

heartsmagic

Komut çıktılarını şöyle geçersen daha okunaklı olur: kodetiketi

İzleyememe sorununda ne oluyor örneğin, herhangi bir şey söylüyor mu sana?
Chrome gibi başka bir tarayıcı ile deneme şansın var mı?