Firefox youtube videosu izleyemiyorum

Başlatan p0lat_09, 16 Haziran 2012 - 17:50:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

p0lat_09

Forumda benzer konular mevcuttu fakat benim yaşadığım probleme dair birşey bulamadım. Youtube haricindeki videoları izleyebiliyor olmama karşın youtube videosu izleyemiyorum.
Herhangi bir videoyu açtığımda kasma vs. yok ama ekran öylece kalıyor hiçbir işlem yapmıyor görüntüsü aynen şu:

"Bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak, sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz."
--Jiddu Krishnamurti--

sem

flash yerine gnash kullanma ihtimaliniz var mı?

dpkg -l | grep gnash

ve/veya =)

dpkg -l | grep flash
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

p0lat_09

Hiç kullanmadım verdiğiniz kodların çıktısı da bu:
ozgur@ozgur-Aspire-5739G:~$ dpkg -l | grep gnash
ozgur@ozgur-Aspire-5739G:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                11.2.202.236ubuntu0.12.04.1             Adobe Flash Player plugin installer
"Bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak, sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz."
--Jiddu Krishnamurti--

cagriemer

Flash degil de baglanti sorunu olabilir mi acaba bu? DNS degistirip dener misiniz?

Sherlock Holmes

firefox'un önbelleği, çerez vs. temizleyiniz.
firefoxun flash ile ilgili eklentiler mevcut ve etkin ise pasifleştiriniz.

p0lat_09

DNS ayarım zaten değişik. Önbelleği vs. de temizledim ama yok herhangi bir düzelme.
--Jiddu Krishnamurti--

cagriemer

Su anda kullandiginiz DNS'ten farkli bir DNS kullanmayi deneyin lutfen demek istemistim.

heartsmagic

http://www.youtube/html5 ile Flash yerine HTML5 denediğinde görebiliyor musun videoları? HTML5 için açılan sayfada alt taraftan onay vermen lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

p0lat_09

@cagriemer dostum değiştirdim tekrar DNS i herhangi bir değişiklik yok aynı tas aynı hamam.
@heartsmagic
You are currently in the HTML5 trial.
Leave the HTML5 Trial
Diyor hali hazırda aktifmiş sanırsam.
--Jiddu Krishnamurti--

if

@p0lat_09, Firefox eklentilerinden flash'ı kapattıktan ve tarayıcıyı yeniden başlattıktan sonra HTML5 ile izlemeyi deneyin.

p0lat_09

@if eklentilerimin hepsini etkisizleştirdim tekrar denedim değişen bir durum yok ama dün gece süt kardeşleri full izledim mesela bazı videolar açılıyor.
--Jiddu Krishnamurti--

if

Açamadığınız videoların çözünürlüğü yüksek olmasın?

p0lat_09

Hayır öyle birşey olacağını hiç zannetmiyorum. Az evvel açılmayan video açıldı tekrar F5 yaptığımda koyduğum ekran görüntüsünün aynısı oldu.
--Jiddu Krishnamurti--

if

Bilemiyorum @p0lat_09. Bugünlerde saplıklı çalışmadığını söyleyebilirim flash'ın. Belki de youtube'ın kendisi sorunludur.

Şu nu yapabiliriz, Firefox'u uçbirimde açın ve video izlemeye çalışın. Bakalım çıktı verecek mi?

p0lat_09

Uçbirimden açtım. Yine aynı youtube içinde dolaşıyorum rastgele videolara tıklıyorum biri açılmasa biri açılıyo çok enteresan...
--Jiddu Krishnamurti--

noktakom

Çözümü veriyorum. Aynı sorunu bende  Chrome'da yaşadım...

-Eğer videoları flash ile açıyorsanız, linke tıklayıp video sayfasına geldikten sonra sayfa yüklemesini durdurmak için tarayıcı üzerindeki butona tıklayın veya esc'ye basın. Video anında açılacak.

-Html5 ile açıyorsanız, ya youtube kullanıcı oturumuzu kapatın ya da cache belleği temizleyin. cache belleği temizledikten sonra yine flash'ı açıp tekrar html5 'e dönerseniz aynı sorun tekrarlar, böyle birşey olursa da cache belleği tekrar temizleyin.

heartsmagic

@p0lat_09, bir taraftan ben de sorayım /etc/hosts dosyana Youtube için zamanında bir şeyler eklemiş olma ihtimalin nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

brooqs

Merhaba @p0lat_09 bu problemle bende karşılaşmıştım. Youtube sayfasını açtığında halen aşağıda bişeylerin yüklendiğini görüyorsundur muhtemelen. Bunun sebebi istatistik sunucularını bilgisayarının çözümleyememesi dns önbelleğini temizledikten sonra 8.8.8.8 - 8.8.4.4 dnslerini kullanarak bu durumdan kurtulabilirsin. Ben bu şekilde çözmüştüm sorunu.
Linux is an adventure!!!

burk

Ayrıca yazılım merkezinden kısıtlı ilaveleri kurmayı da deneyebilirisiniz.

p0lat_09

@burk yazılım merkezi açılmıyor bende hata veriyor
@brooqs problemimi tam olarak dile getirmişsin fakat söylediklerini yapmış olmama karşın bir sonuç elde edemedim.
@heartsmagic daha önceden dwhelper'ı kurdum sildim
@noktakom belki yöntemin çözüm getiriyordur da ben beceremedim. bilmiyorum.

Dostlar sağolun yardım etmek için emek verdiniz ama ben bu conky kuracağım bilmem ne yapacağım diye herhalde sistemi mahvettim. Acemiliğime verin. Ben tekrar kuracağım ubuntuyu.
--Jiddu Krishnamurti--

sem

Sistemde flash olmadığını sadece ben mi düşünüyorum, bir yanlışım mı var acaba;

Alıntı yapılan: p0lat_09 - 16 Haziran 2012 - 18:03:07
Hiç kullanmadım verdiğiniz kodların çıktısı da bu:
ozgur@ozgur-Aspire-5739G:~$ dpkg -l | grep gnash
ozgur@ozgur-Aspire-5739G:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                11.2.202.236ubuntu0.12.04.1             Adobe Flash Player plugin installer

Bu komuta kendi sistemimde baktığımda;

ii  flashplugin-installer                 10.3.183.10ubuntu0.11.04.1                 Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                   10.3.183.10ubuntu0.11.04.1                 Adobe Flash Player plugin installer (transitional package)

Şeklinde installer paketinin yanında nonfree paketini de görebiliyorum. Aynı

apt-cache show flashplugin-installer

kodunda söylediği gibi;

Alıntı YapWARNING: Installing this Ubuntu package causes the Adobe Flash Player plugin to
be downloaded from www.adobe.com

Yani aslında olması gereken paket  flashplugin-nonfree   sanıyorum.

sistemde bu paket yüklü değil gibi.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

burk

@sem0900 aynı çıktıyla ben sorunsuz video izleyebiliyorum. Ayrıca @p0lat_09 şu komut ile kurulumu yapabilirsiniz;
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

sem

@burk

dpkg -l | grep flash

çıktısı mı aynı?

dpkg -l | grep gnash

Döndürüyor mu peki bir şeyler? installer ile izlemek garip geldi... Sanki doğru paket diğer gibi geliyor bana nedense =)
Burası dünya?

burk

@sem0900 evet aynı onunla ve gnash de yok bende.

sem

İlginç apt-cache show ile baktığımda da bu paketin flash'ı indirip kurmak için olduğunu söylüyor.

Bir gariplik var sanki. Ya da paket açıklamasında mı yanlışlık var acaba?
Burası dünya?