Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO’nun 42. Sayısı

Başlatan cagriemer, 16 Haziran 2012 - 14:54:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagriemer

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 42. Sayısı

* Ubuntu-TR Haberler
* Gençlerin Gözünden Özgür Yazılım
* Bilgisayar ve Ağ Güvenliğine Genel Bakış-Sistemde Bütünlük Denetim Uygulaması:Samhain
* ffDiaporama: Resim ve Videolardan Kolayca Film Oluşturun
* SEO Eklentileri-2 (Friendly Images)
* LibreOffice-5
* Linux'ta Otomatik Bölüm Bağlama
* Yanlış Anlaşılanlar ya da Anlaşılamayanlar
* Öntanımlı Uygulamaların Klavye Kısayolları-Ubuntu 12.04 LTS
* viDROP-Ubuntu 12.04/11.10 için Güçlü bir Video ve DVD Dönüştürücü
* Inkscape/Logo Tasarımı
* En Güzel Masaüstü/Haziran

Zip Dosyası Olarak İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=52
PDF Dosyası Olarak İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=53
Google Docs üzerinden, indirmeden okumak için : tıklayın.
Blog Sayfası : Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 42. Sayısı

cagriemer

Yayimdan once bu ayki yazilari okumamistim. Simdi firsat bulabildim dergiyi tamamen okumaya.

"Genclerin gozunden ozgur yazilim" ve "Yanlis anlasilanlar ya da anlasilamayanlar" yazilari birbirini cok guzel tamamlamis. Uzerinde dusunulse ancak bu kadar guzel olurdu. Bunu soyluyorum cunku "Genclerin gozunden ozgur yazilim" yazisinin planli bir yazi olmadigini biliyordum. Ellerinize saglik @aysel_aksu, @sem0900.

Son zamanlarda forumda da sik sik gordugumuz @arpia nickli arkadasimizin " Bilgisayar ve Ağ Güvenliğine Genel Bakış-Sistemde Bütünlük Denetim Uygulaması:Samhain" yazisi ile baslayan yazi dizisi ise SUDO'ya ileriki zamanlarda tiraj yaptiracak cinsten :) Sizin de elinize saglik @arpia.

@decent ve @cerencalici arkadaslarimizin uygulama tanitimlari da eminim pek cok arkadasimiza bana ogrettigi kadar cok yeni seyler ogretecektir. Ozverili calismalariniz icin sizleri de kutluyorum.

SUDO'nun kapak disinda bu ayki tasarimini, ayni zamanda editorlugunu de ustlenen @matisse arkadasimizin Inkscape ile logo tasarimina genel bir giris yapan yazisi, tasarim ekibinden bu tur tabiri caizse "meta-sudo" yazilari bekleyen arkadaslar icin guzel bir baslangic. Tasarim adina daha cok bu tarz yazilar gormek isteyen arkadaslar oldugunu biliyorum. Eline saglik @matisse.

travego0403

Ellerinize sağlık.

@sem0900'den genelde teknik bilgi içeren yazılara alışkındık buda farklı bir tat olmuş. :)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

arpia

Şirketteyim, yoğunluktan okumak kısmet olmadı daha. Fakat ilk bakışta Dergi Kapağı Tasarımı çok hoşuma gitti. Yapan arkadaşların eline sağlık, çok şık durmuş.

Alıntı yapılan: cagriemer - 16 Haziran 2012 - 16:00:57
Son zamanlarda forumda da sik sik gordugumuz @arpia nickli arkadasimizin " Bilgisayar ve Ağ Güvenliğine Genel Bakış-Sistemde Bütünlük Denetim Uygulaması:Samhain" yazisi ile baslayan yazi dizisi ise SUDO'ya ileriki zamanlarda tiraj yaptiracak cinsten :) Sizin de elinize saglik @arpia.

@cagriemer, yorumunuz için teşekkür ederim, bir şekilde baskı - tıklama sayısının (tirajının) artması hepimizi çok mutlu eder tabi, katkımız olduysa ne mutlu. Zira yazarken ve bitiminde, yazdığım yazı pek içime sinmemişti, yazmak ayrı bir olaymış :) tecrübesizlikten. Heyecan oldu haliyle, akşam olsa da komple okusam :)

Herkesin ellerine, verdiği emeğe sağlık.

aysel_aksu

Herkesin ellerine sağlık. Güzel bir sayı oldu. :)

Barış Can

Emeğinize sağlık, özellikle güvenlik bölümünü çok beğendim.
Devamı gelecek mi acaba güvenlik makalelerinin?
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

arpia

Dergi Tayfası ve ilgili kişiler uygun gördüğü sürece devam edecektir, bir kaç konu başlığı hazır, daha doğrusu şimdilik üç sayı için konu belirledim. En azında bir sonra ki sayı için konu başlığı ve içeriğin bir kısmı hazır. Ayrıca yorumunuz için teşekkür ederim.

Felâsife

Güzel sayı olmuş emeği geçenlerin eline sağlık.
Google Docs üzerinden okumakta ayrı kolaylık olmuş, güzel hizmet.  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

matisse

Alıntı yapılan: cagriemer - 16 Haziran 2012 - 16:00:57
SUDO'nun kapak disinda bu ayki tasarimini, ayni zamanda editorlugunu de ustlenen @matisse arkadasimizin Inkscape ile logo tasarimina genel bir giris yapan yazisi, tasarim ekibinden bu tur tabiri caizse "meta-sudo" yazilari bekleyen arkadaslar icin guzel bir baslangicta. Tasarim adina daha cok bu tarz yazilar gormek isteyen arkadaslar oldugunu biliyorum. Eline saglik @matisse.

Teşekkürlerimi iletiyorum @çağrıemer.  :)
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

if

Alıntı yapılan: arpia - 16 Haziran 2012 - 19:58:13
Dergi Tayfası ve ilgili kişiler uygun gördüğü sürece devam edecektir...

Hangi üyemizden olursa olsun gelen yazılara açığız. Öyle pek kuralımız yok ama gönderilen yazılar için takip edilmesini istedğimiz bir listemiz mevcut[1].

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=18998.0

xxx3

Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim gene çok güzel bir sayı olmuş ellerinize sağlık dostlar.

querme

Dergide emeği olanları tebrik ediyorum. harika bir çalışma çıkarmışlar.

MehmetNuri

ellerinize sağlık içerikler çok güzel ama dergi tasarımında bir değişiklik beklerdim bu sayıda . inşallah gelecek sayıda daha da başarılı bir tasarım olur.

if

Yazayım dedim de unuttum, şimdi nasip oldu. Arşivlik bir sayı olmuş, ellerinize sağlık.

meda

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"