pyqt yi nasıl kura bilirim acaba

Başlatan ardes, 15 Eylül 2008 - 05:05:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ardes

Merhaba pyqt (assistant, designer, linguist) kurmak istiyorum fakat beceremedim acaba nasıl kurabilirim. Teşekkürler

atomkarinca

ardes

pyqt4; python programlama yazılımı(yanlış yorumlamış olabilirim yeni başlıyacağımda programlamaya ), adres filan yok zaten bizim kütüphanemizde mevcut fakat o kadar çok şey var ki hangisini yükleyeceğim bilemedim yukarda eksik yazmımşım pytq4 olacak

atomkarinca

Bu konulardan anlamam ama depolara şöyle bir baktım şunlar kurulabilir gibi geldi;
sudo apt-get install python-qt4 python-qt4-common python-qt4-dbus eric eric-api-files
Eminim bu konulardan anlayan arkadaşların size önerileri olacaktır.

ardes

dartt

arkadaşlar ubuntu üzerinde gayet güzel şekilde pyqt kurulumu ve kullanımı yapabiliyorum fakat iş yerindeki pc de winzort kurulu pythonu kurduğum halde pyqt4'ü kuramadım bu konu hakkında yardımcı olabilecek olan varmı acaba ??
Benim böyle olmamın tek nedeni, doğduğum yerde dağların kıyıya paralel olması...

mcanatan

Selamlar,herkese günaydın. Şu https://riverbankcomputing.com/software/pyqt/download adresten aşağıdaki pytq dosyalarını indirdim ancak kurmayı bir türlü beceremedim. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Selamlar iyi çalışmalar.
   PyQt4_gpl_x11-4.12.1.dev1703241106.tar.gz
   PyQt4_gpl_x11-4.12.tar.gz

Barlow

Alıntı yapılan: mcanatan - 25 Nisan 2017 - 09:33:27
Selamlar,herkese günaydın. Şu https://riverbankcomputing.com/software/pyqt/download adresten aşağıdaki pytq dosyalarını indirdim ancak kurmayı bir türlü beceremedim. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Selamlar iyi çalışmalar.
   PyQt4_gpl_x11-4.12.1.dev1703241106.tar.gz
   PyQt4_gpl_x11-4.12.tar.gz

Eski bir konunun altında yazmak yerine kendinize bir konu açsaydınız daha erken yanıt alabilirdiniz. Tar.gz, tar.xz biçimindekia rşiv dosyalarının kurulumu için kaynak koddan derleme yapmak gerekir. Ubuntu Türkiye Wİki'de bunun için bir anlatım mevcut incelemenizi tavsiye ederim.

Kaynak Koddan Yazılım Kurmak

Ayrıca arşivi Masaüstü'ne açtığınızda ise içinde README gibi bir belge olması gerekmektedir. Bu belgede kurulumu nasıl yapacağınız İngilizce olarak yazmaktadır.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-