Xbmc (xbmctr)

Başlatan SilverW, 11 Haziran 2012 - 23:21:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SilverW

Merhaba arkadaşlar,

xbmc programını tanıtmak istiyorum sizlere

xbmc media center programıdır büyük bir müzik, film kısacası multimedia arşivi olanların tek programda toplanması, xbmc programını televizyonada entegre edebiliyoruz

Film arşiviniz varsa bunlara tek tek fragman, film bilgisi vs eklemekten bıktıysanız xbmc programı bunu otomatik yapıyor.

eklenti deposundan kendinize göre eklenti indirebilirsiniz film müzik canlı televizyon vb eklentileri mevcuttur.

xbmc yabancı yapım olduğundan türk eklentisi bulmak çok zor bunun içinde tanıdığım saygı değer abilerim bir eklenti yazdılar eklenti çoklu dillerde canlı tv, dizi, çizgi film ve filmlerden oluşuyor

xbmc eklentisini ubuntu yazılım merkezınden indirebilirsiniz

Xbmctr eklentisini ise xbmctr.com sitesine üye olarak indirebilirsiniz, bazı arkadaşlar yanlış düşünebilir siteye üye olma kısmını amacım siteye kullanıcı çekmek değil gönül isterdi  filehost sitesine yükleyip herkezin beğenisine sunmayı ama eklenti kullanıcı adı ve şifrenizle çalışıyor

iyi forumlar :)

sabian

XBMC (TR) eklentisinin tanıtımı olsa daha mı iyi olurdu sanki?!. Yani bu forumda XBMC'den haberi olmayan pek kimse olduğunu sanmıyorum. Öyleki: SUDO dergisinin 2009 Eylül ayı sayısında  XBMC başlığı mevcut. Forumda kurulumunu da içeren ve sürüm duyurularından oluşan başlıklar mevcut.

Bir de Launchpad üzerinden dil çevirileri yapılmıyor mu XBMC için?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

SilverW

Alıntı yapılan: sabian - 12 Haziran 2012 - 11:33:05
XBMC (TR) eklentisinin tanıtımı olsa daha mı iyi olurdu sanki?!. Yani bu forumda XBMC'den haberi olmayan pek kimse olduğunu sanmıyorum. Öyleki: SUDO dergisinin 2009 Eylül ayı sayısında  XBMC başlığı mevcut. Forumda kurulumunu da içeren ve sürüm duyurularından oluşan başlıklar mevcut.

Bir de Launchpad üzerinden dil çevirileri yapılmıyor mu XBMC için?

xbmc zaten çevirmişler ama dilerseniz istediğin addonsun dil dosyasından istediğiniz gibi türkçe veya istediğinizi yazabilirsiniz...

Merhaba Sevgili xbmcTR üyeleri,

Kisa sürede cok yol kat ettik ve eklentilerimizi her gecen gün dahada gelistirerek, sizlerinde görüs ve tavsiyeleriyle olumlu sonuclar elde ettik.

Yeni eklenen Addon yazilimlari ve güncellemeri hakkindaki bilgileri sizlerle paylasmak istiyoruz.

Euro-TV Video Addon + Replik-Izle Video Addon eklendi ve sizlerin begenisine sunuldu
Film-Tek Video Addon güncellenerek bazi yeni fonksiyonlar kazandirildi
HD-Seyir Video Addon güncellendi ve calismayan filmler tekrar calisir duruma getirildi
xbmcTR Media Center v.2.7.5 sürümüne yükseltilerek yenilendi
xbmcTR Addons-Eklenti Deposu icerigi arttirildi ve eklenti sayisi 9 a cikarildi

Cok daha fazlasi ve detayli bilgi almak icin lütfen http://www.xbmctr.com adresimizi ziyaret edin.

xbmcTR Takimi olarak hepinize iyi seyirler dileriz.

furkankalkan

Eskiden dizi izlemek için diziport eklentisini kullanıyordum fakat onu bulamadığım için bu eklentiyi denemiştim.Çok yönlülüğü dolayısıyla gerçekten gönlümü alan bir eklenti oldu. Yazan abilerin klavyesine sağlık :D
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

turkerataturk

program çok güzel de masa üstüne nasıl geçis yapıyoruz ? onu beceredim  :D
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

neynefes

Masaüstüne kısayolla geçemiyorum bende, ya xbmc yi tamamen kapatıyorum ya da android uygulamasıyla simge durumuna küçült diyorum telefon üzerinden ama muhakkak vardır bir kısa yolu :)

turkerataturk

telefonda değil pc de geçmiyor anca uygulamayı kapanman gerekiyor bir tusu varmı bilmiyorum

plazma

Standart kısa yollar ile çıkmıyor değil mi ctrl+q , alt+f4 vb ile ?

turkerataturk

Alıntı yapılan: plazma - 15 Eylül 2014 - 12:11:47
Standart kısa yollar ile çıkmıyor değil mi ctrl+q , alt+f4 vb ile ?

işe yaramamıyor malesef

plazma

http://wiki.xbmc.org/?title=Keyboard_controls

Alıntı Yap4.1 Windows, Live, and Linux
⊞ Win (Windows key): Contextual menu

süper tuşa basınca menu açılıyormuş bir denermisiniz.

turkerataturk

Alıntı yapılan: plazma - 15 Eylül 2014 - 17:44:18
http://wiki.xbmc.org/?title=Keyboard_controls

Alıntı Yap4.1 Windows, Live, and Linux
⊞ Win (Windows key): Contextual menu

süper tuşa basınca menu açılıyormuş bir denermisiniz.

denedim oda olmuyor yani sırf masaüstüne geçis yok diye bu programı kullanamıyorum,, işe bak komedi yaa :D
aslında benim windows tuşu hiç çalışmıyor  :)

edit: tuş atadım yine olmuyor :)