Oturum Açma Ekranı Gelmiyor (Ubuntu v12.04 Dizüstü Bilgisayar)

Başlatan DarkTooth, 09 Haziran 2012 - 11:13:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@DarkTooth, devam etmeyin. Üzerinde işlem yapacağımız bölümün kullanıldığını söylüyor o çıktı. Bununla ilgili bir hata vardı, umarım ona denk gelmemişizdir. En iyisi bilgisayarı yeniden başlatın ve 11.10'a yeniden girin. Tek açtığınız uygulama uçbirim ve Firefox olsun bu konuyu görüntülemek için.

DarkTooth

sudo umount /dev/sda6
[sudo] password for umbrella:
umount: /: device is busy.
        (In some cases useful info about processes that use
         the device is found by lsof(8) or fuser(1))

aynı hata. bi de şöyle bi durum var aynı cihaz adı aynı kullanıcı ve aynı parolayı kullanıyorum 11.10da da.

if

@DarkTooth, yanlış bölüm için upraşıyoruz. /dev/sda6 gördüğünüz yere /dev/sda1 yazın.

DarkTooth

sudo umount /dev/sda1
umount: /dev/sda1: not mounted

yine olmadı parola bile sormadı. sda6 için soruyordu.

if

Tamamdır @DarkTooth. Diğer komutlarla devam edin fakat 11.10 canlı cd üzerinden yapmanız gerekmekte bu işlemleri.

DarkTooth

cdyi takıp ubuntuyu dene deyip bu komutları gireceğim, değil mi? Doğru mu anladım?

if

DarkTooth

sda1 olarak mı yazacağım. Bir de köşeli parantezler içindeki şifreleri yazarken parantezleriyle beraber yan yana mı yazacağım onları?
Ayrıca kablosuz internet bağlantılarını live cd'den görmüyor.
İlk komutu sda1 için de denedim sda6 için de. Aynı şey oldu. not mounted
Masaüstü pcden giriyorum.

if

@DarkTooth, evet /dev/sda1 olarak yazın. Köşeli parantezleri yazmayacaksınız şifreleri yazarken.

Yazdıklarımı bir yere not alın, öyle devam edin.

O komut "not mounted" diyorsa doğru yoldayız dwemektir. Devam edin.

DarkTooth

sudo umount /dev/sda1
ubuntu@ubuntu:~$ sudo mount -o remount,ro /dev/sda1
mount: can't find /dev/sda1 in /etc/fstab or /etc/mtab

devam edeyim mi, aygıt bulunamadı diyor.

if

O komutu şöyle verelim: sudo mount -o remount,ro /dev/sda1 /mnt

DarkTooth

sudo mount -o remount,ro /dev/sda1 /mnt
mount: you must specify the filesystem type

devam edeyim mi?

laser1999

@DarkToothdevam edin @if ev dizininin kilitini kaldırması ayarlayacak komutları verdi.Deneyin

if

Kusura bakma @DarkTooth, komutu eksik vermişim. Aslında dosya sistemi türünün tanınması gerekti.

Verilmesi gereken tam komut: sudo mount -t ext4 -o remount,ro /dev/sda1 /mnt

laser1999

Kusra bakma sayfa 2 yi görmemişim.

DarkTooth

Alıntı yapılan: if - 10 Haziran 2012 - 20:34:25
Kusura bakma @DarkTooth, komutu eksik vermişim.
önemli değil, siz vaktinizi ayırıyosunuz, o da bi şey.
sudo umount /dev/sda1
sudo mount -t ext4 -o remount,ro /dev/sda1 /mnt
mount: /mnt not mounted already, or bad option

bu normal mi?

if

@DarkTooth, anlayışınız için teşekkür ederim. Elinizde USB bellek var mı? Ubuntu başlangıç diski oluştur ile Ubuntu başlangıç diski oluşturun, onunla devam edelim. Ben de komutları düzenleyeyim.

if

@DarkTooth, usb'den önce sudo mount -t ext4 -o ro /dev/sda1 /mnt şeklinde deneyiniz.

DarkTooth

Alıntı yapılan: if - 10 Haziran 2012 - 21:58:12
@DarkTooth, anlayışınız için teşekkür ederim. Elinizde USB bellek var mı? Ubuntu başlangıç diski oluştur ile Ubuntu başlangıç diski oluşturun, onunla devam edelim. Ben de komutları düzenleyeyim.
Rica ederim ben canlı cd ile kablosuz ağa bağlanamıyorum aslında, komutların çıktısını taşınabilir bellekle masaüstü vistaya taşıyorum. Taşınabilir bellekte yeteri kadar alanım var başlangıç diskini oluşturabilirim.

if

@DarkTooth, daha iyi olur. Hem yaptığımız değişiklikleri de kaydedebiliriz usb üzerine.

DarkTooth

Ben sistem ayarlarında başlagıç diski oluşturucusunu bulamadım :s
11.10 dayım şu an.

if

@DarkTooth, Unity paneldeki Ubuntu simgesine tıklayın; arama kurusuna usb yazın çıkacaktır kendisi.

DarkTooth

Tamamdır, başlangıç diski hazır.

if

Ben de komutları düzenledim. Devam edebiliriz.

DarkTooth

Bu arada
sudo mount -t ext4 -o ro /dev/sda1 /mnt
Bu komutu usbden önce demişsiniz, benim dikkatimden kaçmış. Şimdi tekrar canlı cd ile denedim bi çıktı vermedi, yeni komut için alt satıra geçti.