Sürücüler?

Başlatan xxomerxx, 05 Mart 2018 - 12:58:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxomerxx

Merhaba arkadaşlar ben HPG62 laptopuma Ubuntu 17 son sürümü kurdum. Fakat bu sistemde tam verim alabilmem için sürücüleri doğru bir şekilde kurmam gerekiyor. Linux da acemi değilim. 7-8 ay kullanmışlığım var önceden. Ne yapcam ben sürücüleri?

Sistem özellikleri:
i3 370m
4gb ddr3 ram
intel hd grafik + ati radeon hd 5000 serisi

mendirec

[mention=637232]@xxomerxx[/mention] Çalışmayan bir donanım var mı? Aşağıdaki komutun çıktısını da geçer misin?
ubuntu-drivers list

xxomerxx

Alıntı Yap[mention=637232]@xxomerxx[/mention] Çalışmayan bir donanım var mı? Aşağıdaki komutun çıktısını da geçer misin?
ubuntu-drivers list
@mendirec Hocam şuana kadar sürücü sorunu yok. Fakat ben demek istediğim laptop un kendi sürücülerini yüklesem daha performanslı çalışmaz mı? Çünkü arada kasmalar oluyor. Çok fazla sekme açtığım zaman mesela. Windows 7'de böyle bir sorun yoktu.
Çıktı:
bcmwl-kernel-source

mendirec

[mention=637258]@xxomerxx[/mention] Çıktıda tek gözüken kablosuz aygıtın sürücüsü. O da büyük ihtimalle yüklüdür. Ekran kartı için yapacağın bir şey yok. Açık kaynak sürücüleri kullanmak zorundasın. Kasma olduğun zaman Sistem Gözlemcisine bakar mısın? İşlemci mi yoksa RAM mi çok kullanılıyor?

xxomerxx

Alıntı yapılan: mendirec - 06 Mart 2018 - 08:01:39
[mention=637258]@xxomerxx[/mention] Çıktıda tek gözüken kablosuz aygıtın sürücüsü. O da büyük ihtimalle yüklüdür. Ekran kartı için yapacağın bir şey yok. Açık kaynak sürücüleri kullanmak zorundasın. Kasma olduğun zaman Sistem Gözlemcisine bakar mısın? İşlemci mi yoksa RAM mi çok kullanılıyor?
Baktım hocam. Sistem çok RAM kullanıyor. Boşta bile 1.7GB %45 RAM kullanıyor. Bu normal mi? Birde sistem kendi kendine cinnamon ve unity masaüstü görünümleri yüklemiş.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Mart 2018 - 12:25:22

Neyse hocam ben Windows 7'ye döndüm. Teşekküler yinede. VMware kurup ordan öğrenirim linux'u.