Samsung, platin üye sıfatıyla Linux Vakfına katıldı

Başlatan Øguz, 07 Haziran 2012 - 11:24:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

KemalALKIN'ın suçu ne? Oldu bu durum :D.

Şahsen ben sizlere göre kısa olan bilgisayar hayatımda windows oem bir bilgisayar ile başladım. Lisans parasını alırken ödediğimi de tabiki geç öğrendim. 2006 yılında bilgisayarım oldu. Linux veya Windows kullananlara bir göndermem yok. İpi nasıl kaçırdım onu anlamamaktayım. Zaten nedense meclise döndü bu site :D. Tartışıp duruyoruz :D.

Şimdi windows ile mutlu olanlar muhakkak vardır. Ancak benim değinmek istediğim hem seni windows sistemine alıştırıyorlar hemde bilmediğin halde lisans parası ödemiş oluyorsun. Bunu büyük çoğunluktaki yeni kullanıcılar için söylüyorum. Tabiki işleri veya uzmanlıkları gereği windows ile olmayı çok sevenler vardır. Ben şahsen bütün sistemleri deneyip hepsini ayrı ayrı sevdim. Windows, Linux, Mac OS X, BSD gibi sistemleri son kullanıcı düzeyiylede olsa veya farklı şekildede olsa sevmekteyim.

Şimdi ubuntu Türkiye topluluk sitesinde kalkıpta Windows'u övmeyeceğime göre tabiki bu konuda özgürlük adı altındaki şeylere değindim kendi çapımda. Sizler gibi kod veya başka şekilde uzman olmayabilirm. Bana kullandığınız kelimeyi hiç sevmedim.

Daha birde +1 yapıyorsunuz ya daha ne diyeyim.

Tabiki yazılım sanal bir olay tabikide işlevi önemli vb. Ancak bana kullanılan kelimeyi sevmedim ikinci kez belirteyim. Tartışmıyorum yorum yazıyorum ancak beni tartışmaya çekiyorsunuz illaki. Sözüm geneldir. Daha öncede basit konularda çok tartıştık sizler ile ben ancak ben forumda kalmayı tercih ediyorum.
www.tckemal.ist

heartsmagic

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 12 Haziran 2012 - 11:34:50
Ancak winodows/windows phone gibi şeylerin olduğu sistemleri alırken boş yere en az 200 TL para ödersiniz ama ruhunuz duymaz çünkü asimile edilmiş gibi alırsınız, yani windows istemesende içinde gelir alışır gidersin.

@KemalALKIN, ipin ucu bu nedenle kaçıyor. Neden boş yere olsun? Kimse sana Windows'u veya bir başka şeyi öv demiyor ancak boş yere ödeme yapmak demek farklı anlamlar içerir. Şimdi biri gelse bu makinelerden almış olsa, seve seve de kullanıyor olsa ve sana sorsa "Arkadaş ben neden boş yere verdim" dese ona cevabın ne olacak? "Sen bilerek vermişsin boş yere olmuyor, bilmeden verenlerinki boş yere oluyor" mu diyeceksin? Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.

Forum meclis gibi olmadı emin ol. Sana karşı bir garezimiz de yok, hatta farkında değilsin ama iyi niyet bile besliyoruz. Bana göre gençsin, heveslisin, ateşlisin. Şimdiye kadar ucundan ucundan yazdığımız için tam hakim olamadın belki de bu uyarı olaylarına. Ben bu nedenle azıcık ipin ucu kaçmaya başladı demek istemiştim. Bundan önceki iletimde eksik yazmışım "ipi kaçırdı" demişim. "İpini kopardı" değil, "ipin ucunu kaçırdı." İpin ucunu kaçırdı demek "ölçüyü kaybetti" demektir. Kısacası sana karşı kullandığım bu ifadeyi sevmediysen, ölçüyü kaçırmadığını düşünüyorsundur.

Şu anki ateşin, hevesin yanlış şekilde şekillenirse çok pişman olursun ileride. İstiyorum ki bu heves ve ateş doğru şekilde gelişsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Haziran 2012 - 21:53:45
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 12 Haziran 2012 - 11:34:50
Ancak winodows/windows phone gibi şeylerin olduğu sistemleri alırken boş yere en az 200 TL para ödersiniz ama ruhunuz duymaz çünkü asimile edilmiş gibi alırsınız, yani windows istemesende içinde gelir alışır gidersin.

@KemalALKIN, ipin ucu bu nedenle kaçıyor. Neden boş yere olsun? Kimse sana Windows'u veya bir başka şeyi öv demiyor ancak boş yere ödeme yapmak demek farklı anlamlar içerir. Şimdi biri gelse bu makinelerden almış olsa, seve seve de kullanıyor olsa ve sana sorsa "Arkadaş ben neden boş yere verdim" dese ona cevabın ne olacak? "Sen bilerek vermişsin boş yere olmuyor, bilmeden verenlerinki boş yere oluyor" mu diyeceksin? Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.

Forum meclis gibi olmadı emin ol. Sana karşı bir garezimiz de yok, hatta farkında değilsin ama iyi niyet bile besliyoruz. Bana göre gençsin, heveslisin, ateşlisin. Şimdiye kadar ucundan ucundan yazdığımız için tam hakim olamadın belki de bu uyarı olaylarına. Ben bu nedenle azıcık ipin ucu kaçmaya başladı demek istemiştim. Bundan önceki iletimde eksik yazmışım "ipi kaçırdı" demişim. "İpini kopardı" değil, "ipin ucunu kaçırdı." İpin ucunu kaçırdı demek "ölçüyü kaybetti" demektir. Kısacası sana karşı kullandığım bu ifadeyi sevmediysen, ölçüyü kaçırmadığını düşünüyorsundur.

Şu anki ateşin, hevesin yanlış şekilde şekillenirse çok pişman olursun ileride. İstiyorum ki bu heves ve ateş doğru şekilde gelişsin.

İşte bu açıklama yeterli bana. :).
www.tckemal.ist

sbaba

sevgili heartsmagic cevap verememe hali oluşmuyor. ancak böyle bir tartışmayı burada yürütecek zamanım ne yazık ki yok. değeceğine de inanmıyorum .
mesele bu kadar daha ne diyeyim.
tartışınca empoze etmekle suçlan, tamam özür dilerim yeri burası değilmiş dediğimde cevap verememekle suçlan. biraz saçma değil mi?
.....

heartsmagic

@sbaba, mesele o kadar değil ne yazık ki. Tartıştığın için seni bir şey empoze etmekle suçlamadım ben, öyle neden anlaşıldı anlamış değilim. Empoze etmekle suçladığım şey "bireysel olarak inanılan felsefelerin karşıdaki insanlar tarafından da kabul görmesini" düşündüğün içindir. Ben senin tarafından hâlâ felsefe olarak düşündüğün şeyin GNU/GPL'de nerede durduğunu merak ediyorum. Hâlâ:
Alıntı Yapbunda sevinecek ne var anlamadım. bunlar ellerinden gelse ya da işlerine gelmese özgür yazılımla ne işleri olurdu.
samsung un microsofttan ne farkı vardır.
yazık.
cümlelerini özgür yazılım, GNU/GPL ile bağdaştırmanı bekliyorum.

Madem zamanın çok değerli, madem konuyu kapatmak istiyorsun bence doğru olduğunu düşündüğün şeylerin neden yanlış olduğunu araştır, hem sen hem de ben vakit kaybetmeyeyim.

Saçma değil, gayet doğal. Vaktin yoksa, ortaya bir laf atıp gitmeyeceksin. Geldiğinde tartıştığın insan satırlarca şey yazıyorsa cevap vermeye çalışacaksın. Zamanın yoksa, yanlış bildiğin şeyleri düzeltemiyorsan ya da bildiklerini buraya aktaramıyorsan hiç tartışmaya girmeyeceksin. Özür beklemiyorum ki ben, yanlış olanı düzeltmeye çalışıyorum sadece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.