Linux Yaz Kampı (Ücretsiz)

Başlatan arpia, 04 Haziran 2012 - 13:45:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arpia

Sadece konaklama, yol masrafı ve şahsi giderlerinizi kendiniz karşılıyorsunuz, eğitimler ücretsiz.
Haydi bakalım, bilgi için http://kamp.linux.org.tr/2012/sik-sorulan-sorular/

zeusmaster

Linux Yaz Kampı 2012, 23 Haziran-08 Temmuz tarihlerinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde düzenleniyor.
Farklı alanlarda, farklı bilgi düzeylerine hitap eden dört paralel sınıfta gerçekleşecek eğitimlere katılım ücretsizdir. Katılımcılardan yalnızca kendi yol/konaklama/yemek masraflarını karşılamaları beklenmektedir.
Eğitimlerde kontenjan sınırlıdır. Başvurularda öncelik görevlendirme alan kamu ve üniversite bilgi işlem personelleri ile LKD ve INETD üyelerine verilmekle beraber; kampa katılım herkese açıktır.
EĞİTİMLER
1-Linux Sistem Yönetimi (1. Düzey)
2-Linux Sistem Yönetimi (2. Düzey)
3-LibreOffice/OpenOffice + Linux Masaüstü Kullanımı
4-Linux'ta Java EE 5 ile Özgür Yazılım Geliştirme
5-Linux'ta PHP ile Özgür Yazılım Geliştirme

SIKÇA SORULAN SORULAR
S: Eğitime katılım ücreti nedir?
Y: Eğitime katılım ücretsizdir. Ancak katılımcıların kendi masraflarını (yol, konaklama, yemek) karşılamaları beklenmektedir.

S: Aynı anda birden fazla eğitime başvurabilir miyim?
Y: Hayır. Eğitimler eşzamanlı gerçekleştirildiğinden, aynı anda iki eğitime birden katılmanız mümkün değil.

S: Konaklama ücreti ne kadardır? Yeri neresidir?
Y:Konaklama ücreti kişi başı günlük 8 TL'dir. Katılımcılar, eğitim yerine yürüyüş uzaklığında olan üniversitenin ve kredi yurtlar
kurumunun yurtlarında konaklayacaklar. İlk etapta herkesi üniversite yurtlarına sığdırmaya çalışacağız (şartlar daha esnek olduğundan). Sığmayanlar olursa kredi yurtların yurduna kaydıracağız.

S: Konaklama için başvuru dışında ek bir işlem yapmamız gerekiyor mu?
Y:Hayır. Kampa kesin kaydı yapılan herkes için konaklama ayarlamaları (aksi katılımcı tarafından belirtilmedikçe) da kamp organizasyonu tarafından yapılıyor.

S: Yurtlarda tek kişilik odada kalmamız mümkün mü?
Y:Üniversitenin kendi yaz okulu kayıtları devam ettiği için yurtlardaki kontenjan net değil. O nedenle bu konuda bir söz veremiyoruz. Ancak kampa kesin kaydı yapılan kimsenin konaklama için açıkta kalmayacağına emin olabilirsiniz.

S: Eğitimlerin başlangıç ve bitiş saatleri nedir?
Y:Kampta eğitimler sabahtan akşama kadar sürmekte ve akşam etüt saatleri de olmaktadır. 15 günlük eğitim sırasında, haftaiçi bir gün ara verilmesi planlanmaktadır. Etüt saatlerine katılım zorunlu olmamakla beraber, eğitmenin tercihine göre etüt sırasında konu işlenmesi de mümkündür.

S: Eğitim programının dışında Bolu iline ait kültür gezileri yapılması planlanıyor mu?
Y:Bolu çevresi doğa açısından zengin. Bu tür gezilere katılmak isteyecek kişi sayısına göre, kamp sırasında gezi düzenlenmesi planlanıyor.

S: Yanlışlıkla birden fazla kursa başvurdum, iptal etmek için ne yapmam gerekiyor?
Y:Web sitesinde bulunan "İletişim" formunu doldurarak, bu isteğinizi iletebilirsiniz.

S: Kamp başvuru sonuçları ne zaman belli olacak?
Y:13 Haziran'da başvuru sonuçları açıklanacaktır.

S: Kampa kesin kaydım yapıldıktan sonra, kaydımı ne zamana kadar iptal edebilirim?
Y:Kaydınızı geçerli bir nedeniniz olmadıkça iptal etmemeniz gerekmektedir. Kesin kayıt sonrası iptal etmeniz durumunda LKD ve INETD'nin karalistesine alınarak; gelecekte de bu iki kurumun düzenlediği herhangi bir kontenjanlı etkinliğe başvurunuz kabul edilmeyecektir.

S: Sistem yönetimi eğitimlerinde hangi dağıtım temelli anlatım yapılacak?
Y: Sistem yönetimi eğitimlerinde Redhat (Centos/Scientific) ve Debian dağıtımları temelli anlatım gerçekleşiyor. Mümkün olduğunca ikisi birden, olmadığı noktalarda katılımcıların/eğitmenin isteği de göz önünde bulundurularak yalnızca biri şeklinde.

S: Sınıflarda ve konaklama yerlerinde kablosuz İnternet bağlantısı olacak mı?
Y: Eğitim yerlerinde ve üniversitenin kendi yurtlarında kablosuz İnternet bağlantısı bulunuyor. Ancak kredi yurtlar kurumu yurtlarında konaklayacak misafirlerimiz için İnternet koşulları belirsiz.

S: Kampın sadece belirli bir kısmına katılmam mümkün müdür?
Y: Hayır. Katılımcıların ilk gününden son gününe kadar kampın tamamına katılmaları beklenmektedir. Geçerli bir mazareti olmadan 1 gün, geçerli bir mazareti olsa da 3 günden daha uzun süre kampa katılmayanlardan, kamptan ayrılmaları istenecektir.

S: Kamp sonunda kampa katıldığımıza dair bir belge verilecek mi?
Y: Evet. Kampa katıldığınıza dair bir katılım belgesi kamp sonunda katılımcılara verilecektir.

Up and Running...

libre-x

KPSS olmasa yada tarihler daha ileri olsa katılırdım ama uymadı hiç.

spider909

Valla yaa ben de gelmeyi çok isterdim ama 24 Haziranda LYS sınavı var. Şunu bir hafta ileri atsalar çok güzel olacaktı :(
I don't want to believe. I want to know. -Carl Sagan

zeusmaster

Aramama rağmen gözden kaçırmışım. Sanırım aynı konuda bir başlıkta ben açmışım.
Up and Running...

alquirel

Madem aynı konular, birleştirelim o halde ;)

arpia

zeusmaster

Kamptan ilk görüntüler :)
http://galeri.linux.org.tr/Linux-Yaz-Kampi-2012
Burada olan arkadaşlar varsa iletişime geçebiliriz:)
Up and Running...

ersinkandemir

Bazı sınıflar biraz kalabalık sanırım. :)
Where there's a shell, there's a way.

pwl

Keşke Ankara'da da olsa bu imkan.

arpia

Alıntı yapılan: bahdem - 24 Haziran 2012 - 15:33:03
Kamptan ilk görüntüler :)
http://galeri.linux.org.tr/Linux-Yaz-Kampi-2012
Burada olan arkadaşlar varsa iletişime geçebiliriz:)

Yoksa orada mıydın?

zeusmaster

@arpia, Lkd etkinliği olurda ben olmaz mıyım :)
Up and Running...

arpia

Alıntı yapılan: bahdem - 24 Haziran 2012 - 19:41:50
@arpia, Lkd etkinliği olurda ben olmaz mıyım :)

Hımm, evet kıskançlık kötü bir şey :) Hımmm, ne diyeceğimi bilemedim. :D

Alıntı yapılan: bahdem - 24 Haziran 2012 - 19:41:50
Dehanın 10 da 1 i zeka,10 da 9 u çalışmaktır..

+1

Erdi

Bu kampa katılmayı çok isterdim ama hem tarihleri LYS ile çakıştı hem de İstanbul dışında yapılıyor. Keşke bu tarz etkinler İstanbul'da da olsa.

zeusmaster

Sanırım istanbulda ufak çalışmalar yapabileceğiz. Bunun için de istanbul üniversitesi üst olacak :)
Up and Running...

Rbbt

Bir kerede Bursaya gelsin birileri ne seminer ne kamp hiçbir etkinlik yok  :'(
What happens when I become main source of a pain!!!

pwl

Alıntı yapılan: Rbbt - 24 Haziran 2012 - 21:22:32

Ucu açık olmadı mı biraz ? Orası neresi :)

arpia

Buraya değil, bildiğimiz Bursa'ya gelsin yazıyor sanırım.

Erdi

Alıntı yapılan: bahdem - 24 Haziran 2012 - 21:14:31
Sanırım istanbulda ufak çalışmalar yapabileceğiz. Bunun için de istanbul üniversitesi üst olacak :)

Çok sevinirim :) Tarihleride uygun düşerse mutlaka katılmak isterim.

travego0403

Alıntı yapılan: Rbbt - 24 Haziran 2012 - 21:22:32

Bursa bu tarz şeylerde biraz eksik kalıyor. Kaldı ki kullanıcı sayısı da az sanırım. Üniversite kantin de bir kere gördüm Ubuntu-Linux kullanan.  :)
"Matematik bir dildir ve bu dilde şairlere fizikçi denir." Richard Feynman

zeusmaster

örgütleyecek adam olası lazım Bursada. Hadi diyelim geldik ne yapacağız kimse gelmezse :) Birileri destek olmali ,özellikle @travegoO403 :)
Up and Running...

arpia

Bu arada İzmir, Bodrum. Evet Bodrum biraz zor ama İzmir?
:)

ersinkandemir

Samsun için de ben istek yapayım. :P
Where there's a shell, there's a way.

zeusmaster

Aslında hiç bir yer zor değil. Sadece gidilen yerde işi örgütliyecek katılımı arttıracak insan gücüne ihtiyaç var :) Yirmi kişi gidip karşında 4-5 kişiyi bulmak var :)
Up and Running...

arpia

Minimum sayı vermen gerekse? Tahminen en azından.