"The central directory was not found..." Diskler ile alakalı

Başlatan yenibirbaslangıc, 02 Haziran 2012 - 19:40:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yenibirbaslangıc

Merhabalar herkese iyi çalışmalar,
windows üzerinde çalışmakta olan bir oyunu rar uzantılı olarak internetten indirdim.Rar'ı açtığım zaman direk klasörler ve exe şeklinde.Yani direk kopyala yapıştır yapıp kurulabiliyor.Fakat online bir oyun ve haliyle güncellemem gerekiyor.Güncellemeye kalkıştığım zaman ise bu şekilde bir hata veriyor: "The central directory was not found.if you're opening a multi disk archive,make sure you have inserted the last disk.Retry?" .Sanırım burada oyunun kurulu olduğu diski bulamıyor.Bu arada wine yüklerken şu komuttan yararlandım.
sudo apt-get install wine

Sizce bir de playonlinux mu denemeliyim?Teşekkürler.Kolay gelsin.

KemalALKIN

Windows üzerinde kurduğunuzda regedit / kayıt defterinden oyunun ilgili kayıtlarını alıp wine üzerinde eklemeniz lazım.

wine regedit

Komutu regedit açar ancak windows üzerindeki reg kayıtları lazımdır benim düşüncem size. Birde winehq.org AppDB kısmından aratınız o yazılımı.
www.tckemal.ist

yenibirbaslangıc

Windows üzerinde de kurulu bu oyun.Winehq.org'da regedit kayıtlarına ulaşamadım.Windows üzerindeki regedit kayıtlarına nasıl ulaşır ve ardından ubuntuya aktarabilirim.Demek istediğim tüm regedit kayıtlarını mı ubuntu'ya almam lazım.Teşekkürler.

if

yenibirbaslangıc

@if yalnız windows regeditte sadece giriş,yani hesap bilgilerini bulabiliyorum.Oyunu setup'dan yüklemedim ondan kaynaklanabilir mi?O zaman regedit kayıtları oluşturmuyor mu?

KemalALKIN

Alıntı yapılan: yenibirbaslangıc - 04 Haziran 2012 - 13:14:32
@if yalnız windows regeditte sadece giriş,yani hesap bilgilerini bulabiliyorum.Oyunu setup'dan yüklemedim ondan kaynaklanabilir mi?O zaman regedit kayıtları oluşturmuyor mu?

Aynen dediğiniz gibi. Regedit kayıtlarını kayıt ettirip oyunu kayıtlı ve açılabilir hale getirir kayıt defteri değerli. Kurulum şeklinde yaptığınızda rahat olacaktır. Size bir kolaylık yapayım:

HKEY_LOCAL_MACHINE -->> Software -->> Oyun veya Firma ismi = Bu oluyor eğer 64 bit sistemde kurduysan:

HKEY_LOCAL_MACHINE -->> Software -->> Wow6432Node -->> Oyun veya Firma ism

Oyun kayıt dizinleri ise = 32 bit -->> C:\Program Files\Klasör | 64 Bit -->> C:\Program Files (x86)\Klasör

Not: Oyun veya yazılım 32 bit ise 64 bit sistemde dediğim dizinde olur eğer 64 bit bir yazılım ise normal Program Files içerisinde olur.
www.tckemal.ist

yenibirbaslangıc

@kemalalkın,@if Teşekkür ediyorum yanıtlarınız için yalnız şöyle bir durum var.Oyunun setup dosyasını bulamadım,direk olarak rar'lı bir biçimde windows C'ye kurdum.Fakat regedit kayıtlarında sadece oyun içi hesap giriş bilgileri gözüküyor.Ubuntu'da ise aynı şekilde yapıştırdım masaüstüne,oyuna giriyorum hesap bilgilerini girerken donuyor ve uçbirimden sonlandırmam gerekiyor.Kolay gelsin

if

@yenibirbaslangıc, tam olarak ne girdiğinizi buraya geçer misiniz?

yenibirbaslangıc

@if, windows üzerinde regedit komutu ile regedit kayıtlarını açtım.Ardından HKEY_LOCAL_MACHİNE-->>>software--->> altında KemalALKIN'ın dediği gibi hem wow6432node hem de kendi klasörüne baktım gözükmüyor.Tekrar hatırlatayım oyunu winrar'ın içinde kurulu olarak indirdim ardından C'de klasör açıp içine yapıştırdım.Bu arada oyun Knight Online PVP server...Kolay gelsin.

if

@yenibirbaslangıc, Ubuntu'dayken wine ile regedit'i açıp o değerleri girmelisiniz.

yenibirbaslangıc

@if, şimdi regedit kayıtlarını ekleyeceğim fakat daha önceden bulduğum oyuna kayıt bilgilerini de şimdi bulamıyorum.Windows üzerinde regedit'te dosya ver seçeneği var o seçeneği kullandığım zaman regedit kayıtları olmayan klasörleri regedit'e kayıt mı etmiş oluyoruz?Oyunun da setup dosyası yok ki nasıl yapmalı şimdi?Üzgünüm sanırım çok fazla soru soruyorum fakat öğrenmeye çalışıyorum. :)

if

@yenibirbaslangıc,
Alıntı YapWindows üzerinde regedit'te dosya ver seçeneği var o seçeneği kullandığım zaman regedit kayıtları olmayan klasörleri regedit'e kayıt mı etmiş oluyoruz?

Bilmiyorum.

Ben de sorulara cevap vermek için burdayım zaten:)

yenibirbaslangıc

şimdi bir de DirectX kurup deneyeceğim.Directx kurulumu hakkında bir bilginiz var mı winetricks üzerinde d3dx10 diye bir dosya var.Onu indiriyorum şuan.

if

KemalALKIN

Arşiv haldeki dosyaya tıklayıp mı açıyorsun linux üzerinde eğer öyleyse sorun olabilir hatta çalışmaz (exe için falan diyorum).

www.winehq.org sitesinde oyunu arat veya AppDB kısmından gezip bul orada anlatır.
www.tckemal.ist

yenibirbaslangıc

@KemalALKIN rar dosyasını buraya çıkart diyorum.O şekilde giriş yapmaya çalışıyorum.Bugün baya bir uğraştım directx denedim.Yine olmadı teşekkürler yardımlarınız için.En azından yeni birşeyler öğrendim.:)

if

Konuyu etiketlenmiş ama sanırım sorun çözülmedi.

@yenibirbaslangic, sorun çözüldü mü?

KemalALKIN

if

Alıntı YapYine olmadı

Demiş. Ama bir çok yeni şey öğrendim teşekkürler demiş arkadaşımız. Yani vazgeçtim olmuyor, ama genede iyi bir uğraş ve öğrenim oldu demek istemiş hehe :).
Konu kilitlense yeterli bence hehe. Çözüldü etiketi silinip. Vazgeçildi varsa olur hehe :P.
www.tckemal.ist

yenibirbaslangıc

@if, evet sorunu çözemedim fakat KemalALKIN arkadaşım tam anlamıyla açıklamış.:)Vazgeçtim fakat birçok yeni bilgi edindim.Tekrar teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan dolayı.Zaten zaman kaybı.:o

@KemalALKIN, gerçekten büyük uğraşlar verdim fakat sistemden kaynaklanan bir problem sanıyorum.Dediğiniz gibi birçok yeni bilgi edindim.Vaktimi daha yararlı değerlendirmeliyim.:)İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.