ElementaryOS Luna Tanıtım Filmi

Başlatan özgürubuntu, 01 Haziran 2012 - 11:44:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

KemalALKIN

Sanırım o efekt donmaları çekimden öyle donuk donuk birde sitesi bu galiba:

http://elementaryos.org/
www.tckemal.ist

superjax

ElementaryOS Luna ubuntu ve kubuntu ortamına kuruluyor mu? bu konu amacı nedir tam olarak anlamadım.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: superjax - 02 Haziran 2012 - 01:02:28
ElementaryOS Luna ubuntu ve kubuntu ortamına kuruluyor mu? bu konu amacı nedir tam olarak anlamadım.

Ubuntu için (gnome olarak olduğu için sadece ubuntu) kuruluyormuş bir şekilde paket olarak ancak tam olmuyor diyorlar. Ayrı bir şekilde bu sistemi kullanmanızı tavsiye ederim. Linux Mint gibi bir çeşit ubuntu tabanlı modifiye dağıtım diyebiliriz.
www.tckemal.ist

Turkbaytar

1 senedir denemek istediğim bir dağıtım ama sınavlar bitsin deneyeceğim ve bir inceleme video,yazısı hazırlayacağım....

if

Alıntı yapılan: Turkbaytar - 02 Haziran 2012 - 01:05:34
1 senedir denemek istediğim bir dağıtım ama sınavlar bitsin deneyeceğim ve bir inceleme video,yazısı hazırlayacağım....

@Turkbaytar, madem tanıtım yazısı yazma fikriniz var, gelin bunu SUDO'da yayınlayalım. Yazının formatı ve içeriği noktasında dergici arkadaşlar yardımcı olacaktır.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: if - 02 Haziran 2012 - 10:25:17
Alıntı yapılan: Turkbaytar - 02 Haziran 2012 - 01:05:34

@Turkbaytar, madem tanıtım yazısı yazma fikriniz var, gelin bunu SUDO'da yayınlayalım. Yazının formatı ve içeriği noktasında dergici arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Ooo desenize zaten kaliteli ve güzel olan e-dergimiz dahada ballanacak :D. Ben sürekli okumasamda arada bir okuyorum sayıları tabiki güncel :). Nasıl katkı sağlarız bilemem :).
www.tckemal.ist

dimetokavi

Elementary OS'un hâlihazırda "Jupiter" adında (Ubuntu - Maverick tabanlı) bir sürümü mevcûttur. "Luna" adını taşıyan gelecek sürüm Ubuntu 12.04 üzerine inşaâ edilecektir; Ancak henüz herhangi bir ön sürümü yoktur. Betik ya da günlük (aylık) kalıplar yardımıyla kurulabilir. Ubuntu 12.04 + Gnome 3 ve kendilerine ait "Pantheon" adını verdikleri masaüstü ortamı ile gelmektedir/gelecektir (Pantheon, Gnome-Shell çatallaması değildir). Postler (Yorba ekibinin Geary isimli uygulaması ile birleşti ya da devredildi), Dexter, Scratch, Pantheon Terminal, Eidete, Pantheon Files (Marlin), Beatbox (ama çatalladılar ve isminde değişikliğe gittiler, dağıtım ile "Noise" gelecek), Pantheon-Notify (aslında sadece "Pantheon"a dahil edilebilir), Plank (eski Docky), Pantheon-Lightdm (Tema aslında ama yorum enfes olmuş) ve Audience Media Player olmak üzere pek uygulaması vardır (Yazmayı unuttuklarım olabilir). Benim gibi yeni sürümü bekleyen pek çok kullanıcısı vardır. :)

burk

@KemalALKIN dergide okuduğunuz formatta yazılar yazarak. :)

KemalALKIN

Alıntı yapılan: burk - 02 Haziran 2012 - 20:47:00
@KemalALKIN dergide okuduğunuz formatta yazılar yazarak. :)

Artık konu hazırlamakta (kodlar ile renk vb.) hantalım denebilir :D. İnşallah yakında bir şey paylaşacağım ama denemedim :).
www.tckemal.ist

Turkbaytar

if sınavlar bitsin hemen yazarım.Zaten bu dağıtım olmasa bile bir dağıtımı incelemeyi düşünüyorum...