Ubuntu Çeviri Tayfası'ndan ne bekliyorsunuz?

Başlatan hasanyılmaz, 31 Mayıs 2012 - 16:56:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Çeviri Tayfası'nın temel hedefi Ubuntu'nun daha güzel Türkçe konuşmasını sağlamak. Ancak bunu sağlamak için ille de tayfaya katılmak gerekmiyor. Tayfaya katılmak için bir şeyler daha olmalı gönüllülerde. Bir de size soralım bu konuyu. Ubuntu Çeviri Tayfası'ndan ne(ler) bekliyorsunuz?

Bu konuya tayfadakiler de bir özeleştiri yapar gibi katılabilir. Yanıtlarınız aynı zamanda Çeviri Tayfası'na yeni gönüllüler için birer değerlendirme kısıtı olacak..

aware06

merhaba  ubuntu one türkçeye  çevirdinizmi sistemim türkçe ama one  yine ingilizce

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aware06

if

@aware06, sistemin Türkçe olmasını istediğiniz kadar iletilerinizi de yazım kurallarına uygun olarak yazarsanız sevinirim.

omerrr

Alıntı yapılan: if - 11 Temmuz 2013 - 00:55:01
@aware06, sistemin Türkçe olmasını istediğiniz kadar iletilerinizi de yazım kurallarına uygun olarak yazarsanız sevinirim.

yine bir kullanıcıya giydirilmiş :)
ubuntu ile ilgili kilit haberleri örneğin mark shuttleworth'un blogunun çevrilmesini, mark'ın konuşmalarının altyazısının yapılmasını bekliyorum

agritux

omerrr bende bugün ikinci mesajınızı gördükten sonra bir kullanıcıya "giydirmemek"  için kendimi zor tutuyorum.

alquirel

Alıntı yapılan: omerrr - 11 Temmuz 2013 - 05:39:15
yine bir kullanıcıya giydirilmiş :)

Uygun ifade nedir diye düşünüyorum da, sanırım yerine en oturan ifade "felaket tellalı" oluyor bu ortamda.
Nerede bir olumsuzluk var, eksikliğini hiç hissettirmiyorsun, sağol.

Sakın bir kez bile düşünmeyin siz zaten. "Bu insanlar burada özel hayatlarından kısıp bizlere yardımcı olmaya çalışıyorlar, elbet bizden de beklentileri vardır, dikkat etmemizi istedikleri noktalar vardır, biz de o noktalara dikkat edelim" demeyin sakın. Bizim yaptığımız işin adı zaten "dil hassasiyeti" değil, "ona buna giydirme merakı". Sırf bunun için yırtınıyoruz biz burada zaten. Teşekkür ederiz.

Bizim sizden hiçbir beklentimiz olamaz zaten. Bu ekip sizin için uğraşırken sizden de bazı hususlarda hassasiyet beklentisine giremez zaten.

Halbuki oturduğun yerden ne güzel beklentilere sahip olabiliyorsun değil mi:

Alıntı yapılan: omerrr - 11 Temmuz 2013 - 05:39:15
ubuntu ile ilgili kilit haberleri örneğin mark shuttleworth'un blogunun çevrilmesini, mark'ın konuşmalarının altyazısının yapılmasını bekliyorum

Başüstüne efendim. 2003'ten beri yayında olan, 200'ün üstünde blog yazısı olan bir siteyi çevirmemizi beklemende hiçbir sakınca yok değil mi? Olayın imkan boyutunu düşündün mü hiç bilmiyorum. Daha altyazı meselesini hesaba katmadım bile.

Senin böylesine büyük bir işi oturduğun yerden, rahat bir üslupla, sanki iki dakikalık iş gibi istemenin adı "beklenti" oluyor. Bizim kendi dilimiz olan Türkçe diline karşı sizlerden hassasiyet göstermenizi istememiz "laf giydirmek" oluyor. Tekrar teşekkür ederim.

omerrr

@alquirel Ben Mark'ın 2003'teki yazısını napayım, biraz düşün ama birazcık düşün, yeni yayınladığı yazıları istiyorum elbette. Kimlerle uğraşıyoruz ya. Bir sürü de şey yazmışsın. Cevap da beklresiz sen şimdi. Evet bu forumda dil hassasiyeti yerine ona buna giydirme merakı var bazı kişiler tarafından, ben böyle düşünüyorum. Düşünmeyim mi, dşüneyim ama söylemeyim mi, ne istiyorsun? Yeter bu kadar karışma, karışmayın yahu. Sürekli bi uyarı. Hangi bölüme baksam sürekli birileri uyarılmış, abartıyorsunuz. Kendinizi tatmin mi ediyorsunuz napıyorsunuz böyle yaparak, anlamıyorum doğrusu.

agritux

omerrr başka konularda linuxun seni tatmin etmediğini, ihtiyacını karşılamadığını söylemişsin. Her yerde linuxe karşı yazıyorsun. Peki burası ubuntu kullananların toplandığı ve yardımlaştığı bir forum. Ne işin var abicim senin burada? Gitsene mac forumlarına. Git orada kıyasla linux ile mac i. Git orda at arkasından gnome'un. Git orada çekiştir buradaki yöneticileri.
Düşünmeyimmi demişsinde, ben düşünebildiğinden şüpheliyim. Buda benim düşüncem. Düşünmeyim mi? Düşüneyim. Düşündüğümü yazmayım mı? Yazayım.
Kullanmadığın, sevmediğin bir yazılımın forumunda ne arıyorsun?
Hadi bende bunu sorgulayım.
İnsanlarla polemiğe girme çaban nedir?
Egonu mu tatmin ediyorsun?

srgnaras

mümkün oldukça "açık kaynak kod" hakkında yazılan yeni makalelerin çevirilmesini rica ediyorum.
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

aware06

arkadaşım  benim türkçem sorunumu anlatacak kadar  acık sanırım  senin  türkçenin soruyu cevaplamak yerine eleştircek kadar türkçeni iyi beklemiyordum sağol  yardımın için

karakartala

ersinkandemir

arkdşlar hklı bnce xd xp ubuntuforums.org un çvrsini yrna kadr bekliorum hdi bakiim x)

Bence de çok hoş böyle.
Where there's a shell, there's a way.

if

@omerrr isimli kullanıcıyı yasakladım.

Alıntı yapılan: aware06 - 15 Temmuz 2013 - 04:16:47
arkadaşım  benim türkçem sorunumu anlatacak kadar  acık sanırım  senin  türkçenin soruyu cevaplamak yerine eleştircek kadar türkçeni iyi beklemiyordum sağol  yardımın için

Pek anlamasam da ne dediğinizi anladığım kadar cevap vereyim; Sistemi Türkçe kullanma hassasiyeti gösterirken neden iletilerinizde imlâya özen göstermediğinizi anlamadığımı işaret etmek istedim.

aware06

ben polemik yapmak yada basit bir sorunu büyütmek taraftarı değilim  basit bir soru sordum cevabını alamadım ve başkada cvp yazmak veya yazmanızıda beklemek taraftarıda değilim her şey için sağ olun kolay gelsin