No IP kurulum/ Uzak Masaustu Baglanma

Başlatan WeRoN, 14 Eylül 2008 - 01:30:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WeRoN

İyi geceler
Arkadaslar uzak baglanti yapmayi denedim olmadı. Teamviewer Radmin gibi programları kullandım olmadı.
Trojen programı kullanmaya karar verdim. Trojenim uzak masaüstüne bağlanabilme özelligi ve kontrol edebilme ozelliği var. Gerekli portlar modemimde zaten açıktı ama Windows işletim sistemi olan bilgisayarda serveri açtırıyorum yine bağlanamiyorum. No ip yi genis anlatımlı olarak biri anlatabilirmi?
Daha once windows işletim sistemlerini kullanırken gayet kolay bağlanabilirdim. Yoksa artık windowsa geçecegim boyle olmayacak  ::)

Düzeltme: Lütfen dil bilgisi ve yazım kurallarına özen gösterelim.

WeRoN

Bir de linux işletim sisteminde kendi hazırladığım serveri denedim gayet iyi çalışıyor.
Wine dizinindeki tüm programları görebiliriyorum linux hariç.

WeRoN

Yok mu bilen?
Linuxdan wIndows bilgisayar arasi uzak masaustu yapmayi bilen.

erginemr

Bu işlerden hiç anlamam ama kontrol edilecek olan bilgisayar Windows ise (yani tek yönlü bir kontrol söz konusu ise), web tabanlı bir çözüm olan Logmein'i önerebilirim. TeamViewer benzeri programlarla Windows'a bağlanabilmek için, Windows'ta da VNC sunucusu kurulması gerekiyor diye biliyorum.

Trojan kullanmanız çok tehlikeli. Bilgisayarın kapılarını sizden gibi başkalarına da ardına kadar açabilir.

Not: Bu konuda forumumuzda şöyle bir başlık var:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=903.0

atomkarinca

RDP ya da VNC olması yeterli olmuyor mu? NO IP nedir bilmiyorum o yüzden yardım edemem ama Windows makinelerine bağlanmak RDP ile çok kolay. Sadece Windows makinesinde uzaktan yardımı etkin hale getirip 3389 (eğer yanlış hatırlamıyorsam) numaralı portu açacaksınız ve Linux makinesinden rdesktop programı ile bağlanacaksınız.

WeRoN

Uzak Masaüstü Görüntüleyici bu programla bağlanmayi denedim 5900 port numarası var illa bu portla mı bağlanmam gerekiyor?

atomkarinca

5900 olduğuna göre büyük ihtimalle VNC kullanıyorsun. Server kurduğun bilgisayarda (Windows olduğunu söylemiştin) VNC programının bağlantı ayarlarında port değerini göreceksin.

WeRoN

Modemimden 5900 portunu da actim
Uzak masaustu gorunteleyici programini kullanarak baglanmaya calisiyorum.
Ana bilgisayar adresi kismina windows bilgisayarin ip sini yaziyorum
Port adresi kismi zaten ayni 5900

Sistem =tercihler=uzaktaki masaustu ayarlari  da dogru

Nerde yanlis yapiyorum hala anlamadim

WeRoN

Alıntı yapılan: atomkarinca - 15 Eylül 2008 - 20:52:34
5900 olduğuna göre büyük ihtimalle VNC kullanıyorsun. Server kurduğun bilgisayarda (Windows olduğunu söylemiştin) VNC programının bağlantı ayarlarında port değerini göreceksin.

VNC kullaniyorum ewt

atomkarinca

Alıntı yapılan: WeRoN - 15 Eylül 2008 - 20:57:13
Alıntı yapılan: atomkarinca - 15 Eylül 2008 - 20:52:34

VNC kullaniyorum ewt

5900 numaralı portu bağlanmak istediğin makinede açman gerekiyor. Ya da VNC programının ayarlarından açık olan bir porta değiştirmen gerekiyor.

WeRoN

tmm saolasin vnc ile baglanamadim ama  trojenle baglandim bilgisayara modeminde gerekli portlari acip vnc ile baglanicam tesekkur ederim

WeRoN

VNC programiyla uzaktan veri transferi yapabilirim dimi

atomkarinca

Alıntı yapılan: WeRoN - 15 Eylül 2008 - 21:06:23
VNC programiyla uzaktan veri transferi yapabilirim dimi

Hayır fakat sftp ile yapabilirsiniz.

WeRoN

sorun cozulmustur konuyu kilitleyebilirsiniz tesekkur ederim

atomkarinca

Live CD ile açıp CD'deki GParted programıyla bölebilirsin.

Farklı

Alıntı yapılan: WeRoN - 14 Eylül 2008 - 23:42:38
Yok mu bilen?
Linuxdan wIndows bilgisayar arasi uzak masaustu yapmayi bilen.

TeamViewer programını wine yardımıyla kurun sorunsuz şekilde uzaktaki Windowsa bağlanın (Pardusta denenmiştir)
By Axamcı -  vBulletin Ubuntu Teması Burada Ubuntucu oldum:D
Meraklısına ücretsiz verebilrim

atomkarinca

@Farklı, Linux programları dururken ve daha iyi performans verirken niye Wine ile Windows programları deniyorsunuz?

sidious

Bence de teamviewer ile bağlantı sağlayabilmen gerekirdi.  Teamviewer'ın linux mac os x sürümünü denediniz mi?
İnsanlık bugün ızdırap çekmektedir. Bunun sebebi üretim kapasitesinin artması değil gelişmeye mani olan organizasyon hatalarıdır. Yaşının bilincinde olmayan, Yaşının bütün ızıdırabıyla doludur. Eğer sanayi gelişmesi sosyal gelişmenin önünde ise memleket yaşının bütün ızdırabıyla dolu olacaktır.

erginemr

Teamviewer, benim de kullandığım, Win-Win bağlantıları için ideal, ücretsiz bir program. Ama Linux sürümü olduğundan emin misiniz?
http://www.teamviewer.com/download/index.aspx

sidious

Alıntı yapılan: erginemr - 16 Eylül 2008 - 16:46:42
Teamviewer, benim de kullandığım, Win-Win bağlantıları için ideal, ücretsiz bir program. Ama Linux sürümü olduğundan emin misiniz?
http://www.teamviewer.com/download/index.aspx

Oradaki mac os x versiyonunu kurabileceğimize dair bir makale okudum bugün. Akşam deneyeceğim sonucu bu başlıkta anlatırım :)
İnsanlık bugün ızdırap çekmektedir. Bunun sebebi üretim kapasitesinin artması değil gelişmeye mani olan organizasyon hatalarıdır. Yaşının bilincinde olmayan, Yaşının bütün ızıdırabıyla doludur. Eğer sanayi gelişmesi sosyal gelişmenin önünde ise memleket yaşının bütün ızdırabıyla dolu olacaktır.

sidious

Bu sefer beceremedim gibi ama hala deniyorum. @WeRoN'un acelesi var sanırım. @weron sana şimdilik tightvnc tavsiye edeyim :).
tightvnc denemediysen deneyebilirmisin?
http://www.tightvnc.com/ bu linkten programa ve kurulum bilgilerine ulaşabilirsin