Günde ortalama kaç saatiniz bilgisayar başında geçiyor?

Başlatan Eren, 13 Eylül 2008 - 23:33:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Günde ortalama kaç saatiniz bilgisayar başında geçiyor?

1- 3 saat arası
28 (11.2%)
3- 6 saat arası
56 (22.3%)
6 - 8 saat arası
56 (22.3%)
8 - 12 saat arası
50 (19.9%)
12 saatten dazla
61 (24.3%)

Toplam Oy Verenler: 92

xwes

Alıntı yapılan: erginemr - 12 Ocak 2009 - 14:36:01
Alıntı yapılan: Gimp Uzmanı - 12 Ocak 2009 - 08:59:17
Bilgisayar kullanmak dışında farklı uğraşlar edinmek istiyorum. Mesela kitap okumak gibi.

%100 katılıyorum. Eskiden tam bir kitap kurduydum. Bilgisayar, beni bu güzel alışkanlığımdan uzaklaştırdı.  :-[
+5

Gimp Uzmanı

Eskiden bende kitap okurdum ama şimdi hiç kitap okumuyorum. Gazeteyi bile internetten takip ediyorum.

xwes

Eskiden bende kitap okurdum ama şimdi hiç kitap okumuyorum. Gazeteyi internetten bile takip etmiyorum :)

OKAN

Aylık okuduğum kitap sayısı azalsada kitap okumayı bırakmadım henüz. Tavsiyem: Günde 10 sayfa gibi bir hedef koymanız. ;D

!b0

Eskiden olsa "6-8 arası" seçeneğini işaretlerdim. Çok şükür bir sürü kursa yazıldım. Bilgisayara ayıracak vaktim kalmıyor artık :) Sosyasllik adına, yeni insanlar tanımanızı, arkadaşlıklar edinmenizi, çeşitli aktivitelere katılmanızı tavsiye ederim. Bilgisayar bilgisayar bilgisayar nereye kadar?

Kendinize biraz vakit ayırın, dinlendirin vücüdunuzu :) Bunları söylüyorum ama ben daha 15-16 yaşındayım. Bu yaşta bunları farkedebildim ve kendimi frenliyebiliyorum. Azıcık örnek alın beni :P

keerim

selam
calisma saatlerim 12 saat oldugundan dolayi isyerinde 12 saat pc basindayim. Evde de 1-2 saat pc basindayim. Hayatimin buyuk kismi pc ile geciyor. 6 saat uyku ile ve geri kalan zamanimda oglum ile geciyor...

packerd

'Kusursuz dostu arayan dostsuz kalır' derler,
ben dostumu buldum ve günde ortalama 2-4 saat beraberiz.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,Tekdir ile yola gelmeyenin hakkı kötekdir.

kernel

10-15 seviyesinden 6-8 saat aralığına çekmeyi becerdim en sonunda. :) Ama şimdi daha fazla engel olmak imkansız geliyor..Kalsın böyle.Bu saatlerin hepsi Ubuntu'nun başında geçiyor,Winfos'u açmak dahi istemiyorum.Ama tiryakilik bitmiyor. :P :D
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

mbt28

genelde 1-3 saat ama iş yerinde ve okulda ki işlerime bağlı olarak bazen 6 saatide geçebiliyor. Ama sırf zevk için bile olsa 6 saati geçmem oldukça zor.

eren

8-10 saat'i buluyordu ama bu süreyi 4-6 saat arasına çektim. Daha da azaltmaya çalışacağım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

NuCLeuS

Ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Fazla gözlüğü olan var mı ? :D

Fidel

Unutulmuş bir anketi hatırlatmış olayım. İş nedeniyle 8 saat, evde de en az 1 en çok 8.

ubuntuki lilith

Güzel anketmiş hakikaten. Genelde 3-4 saat en fazla bilgisayar başındayım ama 2 saatle sınırlandıracağım bundan sonra.

BayboraKaan

Feoran

stajda 10 - 12 saat bazen daha fazla.
okul zamanı ders ve projelere göre değişir ama ortalama 5-6 saat.
yaz tatilinde 1-2 saat bazen daha da az.

GAREZ

12:00-03:00 arası kullanıyorum ve bir şeymi değişti?

eren

İşim pc başında olduğu için ortalama 12-14 saat arasında PC başındayım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

kaansef

# 28065

ırmak

6-8 demiştim ama gerçekçi bir rakam değil sanırım.
8-12 daha makul.

yusuftrb

İş icabı 8-12 saat, evde pc olduğu zamanlarda bir o kadar daha oluyordu, eskiden  :(
Ben , Kendim ve Ubuntum :o

:.İnsan, susturuluncaya kadar konuşmaktan ziyade adam gibi bir şey konuşuncaya kadar susmasını bilmelidir.:

frtxyz

Bence bu soru, Ekrana bakmadığınız zamanlarda genelde nereye bakarsınız şeklinde filan olmalıydı :) İyice mallaştık bu aletlerin başında. Artık yöresel bir hayat istiyorum.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...