Wine HQ Oyunda Ses Gelmezse İşte Çözüm!

Başlatan KemalALKIN, 10 Ekim 2011 - 19:04:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Wine HQ Oyunda Ses Gelmezse İşte Çözüm! KemalALKIN

Evet işte çok basit ve kolay

Eğer DirectX paketlerini kurduğunuzda ses gelmiyorsa veya DSOUND paketini kurduğunuzda ses gittiyse neden olan dosyamız;
dsound.dll dosyasıdır bu dosya her oyunu etkilemez ancak özellikle fifa ve pes gibi oyunlarda bu etkiliyor yapmamanız gereken şey eğer Wine Configure / Ayarları programında Kitaplıklar kısmında dsound.dll yoksa sizin o paketi kurmamanız eğer varsa ve sorun teşkil ediyorsa yapmanız gereken onu listeden tıklayıp Sil butonuna basmanız ve Tamam diyerek çıkmanızdır.

Artık ses gelecektir.

Not: Wine ayarlarını bulamadıysanız uçbirim/terminal/konsole programından winecfg yazarak açabilirsiniz.

Saygılar;
KemalALKIN
www.tckemal.ist

_gambit_

konu eski ama yeni konu açmak yerine buraya yazıyim dedim. Counter strike 1.5 kurdum ve oyundan ses gelmiyor (video ayarlarından opengl full çözünürlük yaptım tam ekran hiç kasmadan oynuyorum :D ) wineconfig ses ayarından * her şey system default ve test sound a tıkladığımda cızırtı geliyor ayrıca ordaki default analog gibi tüm seçenekleri denedim işe yaramadı. Seçili sürücü olarakta winealsa.drv gösteriyor. Ne yapmam lazım

tmm çözüm :D wineconfig ses ayarlarını değiştirince oluyomuş test soundda ses gelmiyor ama oyunda ve programlarda ses geliyomuş

KemalALKIN

Alıntı yapılan: _gambit_ - 26 Mayıs 2012 - 00:27:08
konu eski ama yeni konu açmak yerine buraya yazıyim dedim. Counter strike 1.5 kurdum ve oyundan ses gelmiyor (video ayarlarından opengl full çözünürlük yaptım tam ekran hiç kasmadan oynuyorum :D ) wineconfig ses ayarından * her şey system default ve test sound a tıkladığımda cızırtı geliyor ayrıca ordaki default analog gibi tüm seçenekleri denedim işe yaramadı. Seçili sürücü olarakta winealsa.drv gösteriyor. Ne yapmam lazım

*tamam çözüm :D wineconfig ses ayarlarını değiştirince oluyomuş test soundda ses gelmiyor ama oyunda ve programlarda ses geliyomuş

Arkadaşım killall pulse veya yeniden başlat yaparak o sorunu aşarsın pek kurcalama derim.
www.tckemal.ist