[Çözüldü] Ubuntu'da Gmail Açılmıyor

Başlatan rubinstein, 22 Mayıs 2012 - 19:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rubinstein

Önce sadece operadan kaynaklı sandım ancak firefox ve chrome ile de denedim. Sanki yanlış adres girmişim gibi açmıyor gmaili.

igoogle'a gadget ekledim ordan da ulaşamadı. Windows'tan rahatlıkla açarken Ubuntu'dan ulaşamıyorum. Lütfen yardım edin.

empax

DNS değiştirmeyi deneyin. 8.8.8.8,8.8.4.4
Bende FaceBook sorununu böyle giderebildim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

rubinstein

Ben otomatik dns kullanıyorum. Ubuntu'da hiç değiştirmedim. Ayrıca 3g ile bağlandığımdan dns ayarlarıyla oynamak istemiyorum.

volkana34

eklentileri devre dışı bırak denedin mi? mesela gizli mod yaparsan eklentileri başlatmadan tarayıcıyı açabilirsin.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: rubinstein - 22 Mayıs 2012 - 19:48:32
sanki yanlış adres girmişim gibi açmıyor gmaili.

Açmıyor derken, Sayfayı'mı oturumu'mu.?
posta istemci uygulamalar ile deneyebilirsiniz,ayriyetten.

rubinstein

Eklentileri devredışı bırakarak da denedim. Zaten sadece bir tarayıcıda değil, Ubuntu'daki hiçbir tarayıcıda açmıyor.

Google'dan geçmeyi denedim, gmail.com'dan denedim. Sayfayı açmayı deniyor deniyor, sonra "Uzak sunucuya bağlanılamadı

Adresi doğru yazdığınızdan emin olun veya site için arama yapın." yazısı çıkıyor.

Sherlock Holmes

http://www.kroxy.net/ buraya girip sonrasında
https://mail.google.com adresini yapıştırıp girmeyi denermisiniz.

rubinstein

Önerdiğiniz proxy sitesi ile açılıyor mailim. Hep burdan mı girmek zorundayım?

heartsmagic

DNS değiştirebiliyorsan değiştir, bunun sana bir zararı olmaz. Fakat mobil bağlantılarda durum nasıldı bilemiyorum. Gmail'i doğrudan açma girişiminde bulunabiliriz.

gksudo gedit /etc/hosts

ile aç dosyayı, en alt satıra şunu ekle:

Alıntı Yap173.194.39.182 mail.google.com

Kaydet, kapat. Sonra tekrar girmeyi dene.

Tüneller üzerinden de posta hesabına bağlanma bence. Hatta parolanı şu an değiştirirsen gayet isabetli bir iş yapmış olursun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Aslında "ne oldu da bu sorun başladı?" diye de sormak lâzım.

rubinstein

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Mayıs 2012 - 02:38:26
DNS değiştirebiliyorsan değiştir, bunun sana bir zararı olmaz. Fakat mobil bağlantılarda durum nasıldı bilemiyorum. Gmail'i doğrudan açma girişiminde bulunabiliriz.

gksudo gedit /etc/hosts

ile aç dosyayı, en alt satıra şunu ekle:

Alıntı Yap173.194.39.182 mail.google.com

Kaydet, kapat. Sonra tekrar girmeyi dene.

Tüneller üzerinden de posta hesabına bağlanma bence. Hatta parolanı şu an değiştirirsen gayet isabetli bir iş yapmış olursun.

host dosyasına dediğiniz satırı ekledim fakat yine de bağlanamadı.

Alıntı yapılan: burk - 25 Mayıs 2012 - 09:33:22
Aslında "ne oldu da bu sorun başladı?" diye de sormak lâzım.

hiçbirşey olmadığını sanıyorum, en azından farkedemedim. çünkü hiçbir değişiklik yapmadım.
aylardır operada gmailime gelen yeni mail sayılarını gösteren bir eklenti kullanıyordum. mektup işaretinin yanında sayı yazıyordu, üzerine tıklayınca inbox'ım açılıyordu.
bir süredir sayı yazan yerde "soru işareti" çıktığını farkettim ve manuel olarak maillerime bakmayı denedim ve bu sorunu farkettim.

her mailime bakmaya çalıştığımda kapatıp windowsa geçiyorum veya telefondan bakıyorum maillerime.

heartsmagic

DNS değiştirmeyi dene. Emin ol tünelden eposta hesabına girmekten daha kolay ve güvenlidir.

Not: Mobil bağlantılarda DNS değişmiyorsa bilemiyorum, hâlâ cevap alamadım o konuda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rubinstein

dns değiştirilecek kısmı bulamamıştım, şimdi değiştirdim artık açılıyor, teşekkür ederim.