hedefturkce.com için görsel yarışması

Başlatan hasanyılmaz, 22 Mayıs 2012 - 18:15:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Merhaba arkadaşlar,

Türkçe ile ilgili günlüğüm hedefturkce.com için tanıtım görseli yarışması düzenliyorum. Katılmak isteyenlerin iki görsel hazırlaması gerekiyor. Görsel boyutları, biri 468*60 ve diğeri 125*125. Ödül olarak kazananın seçeceği Oktay Sinanoğlu'nun Bye Bye Türkçe ya da Hedef Türkiye kitaplarından birini hediye edeceğim.

Kazananı belirlemek için bir oylama olmayacak. Site tanıtımında kullanacağım, 'Tamam, budur' diyebileceğim görseller kazanacak..

Son katılım tarihi: Babalar Günü

Not 1: Katılmak isteyenler görsellerini bu konu altında ya da hedefturkce.com'da paylaşabilir.

Not 2: İsteyen bir çiftten fazla görselle katılabilir. Siyah-Kırmız-Beyaz renklerini kullanan, Hedef Türkçe adı geçen ve ay yıldızlı tanıtım görselleri öne çıkacaktır.

querme

ilk tasarım benden olsun. ama tekini yaptım. diğerini yapmaya vaktim yok. umarım seçeneklerin çoğalır.

hasanyılmaz

@querme

Teşekkür ederim katılım için. Renkler, ay yıldızlar, yazı biçimleri güzel. Sağdaki ay yıldız açılı değil de yatay daha iyi olurdu. Tek katılım senden olursa "Konuştuğumuz..." şeklinde olan yazı kısmı farklı farklı yazılar için kullanılabilir görünüyor..

DoGuKaN

Çok güzel olmadı maalesef fakat amaç katılımı arttırmak :)

hasanyılmaz

@DoGuKaN

Sade ve anlamlı olmuş, teşekkürler emeğin için.. Beğenmiyorsan yaptığını başka görseller de hazırlayıp katılabilirsin. :)

matisse

Çok hoşuma gitti, işlerimi yoluna koyduğum an bir şeyler tasarlamak istiyorum. :D
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: matisse - 23 Mayıs 2012 - 19:36:01
Çok hoşuma gitti, işlerimi yoluna koyduğum an bir şeyler tasarlamak istiyorum. :D

Güzel tasarımlar çıkacak gibi geliyor. Ay yıldız, Hedef Türkçe, güzel bir cümle.. : )

decent

Rbbt

Basit bir çalışma da benden gelsin (: 

What happens when I become main source of a pain!!!

hasanyılmaz

@decent

Tasarımcı yanın olmadığını düşünsen de şimdiye kadarki en iyi ifade oldu. Ok, okun Türkçe yazısından geçip ay yıldızın ortasını vurması olayın özünde bir hikaye..

@Rbbt

Ellerdeki kabartmalar ilgi çekici. Ama Rbbt yazılarına ne diyeyim bilemedim. :)

Emeğiniz için teşekkürler.
125*125 görsel olmadı daha, çalışma alanının küçüklüğünden mi ne?..

Rbbt

@hasanyılmaz, bu sadece bir örnek. Eğer benim çalışmam seçilirse yazıları silerim o sorun değil (:

Bu şekilde yapmak zorunda hissediyorum kendimi, çünkü daha önce yapmış olduğum çalışmalar bazı kişiler tarafından bir forumdan alınıp başka yerlerde kendi çalışmaları gibi yayınlanmıştı.

Finaller bitsin bir tane daha yapmaya çalışırım.
What happens when I become main source of a pain!!!

heartsmagic

Alıntı yapılan: Rbbt - 23 Mayıs 2012 - 23:02:14
Bu şekilde yapmak zorunda hissediyorum kendimi, çünkü daha önce yapmış olduğum çalışmalar bazı kişiler tarafından bir forumdan alınıp başka yerlerde kendi çalışmaları gibi yayınlanmıştı.

Çalmak isteyen alır, senin eklemelerini siler yine kullanır :) Kısacası o meseleyi çözmenin şeref ve onur tetikleyicilerinden başka bir çaresi yok ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

querme

ps ve gimp te istenmeyen şekilleri kaldıracak ve bunu profesyonelce yapabilecek yollar var. hem Türkçeye önem vermeyi anlatan bir bannerı birisi alıp kullanıyorsa demek ki hayırlı bir iş için kullanıyordur ki, feda olsun :)

ben türkçe kuralları pek iyi bilmediğimden belki bu kadar hassasım ama en azından güzel bi proje olacağına inanıyorum. bu arada sanırım gif uzantılı resimlerde yapılabilir.
resim yapmaya vakti olmayanlar ise bannerlarda ne gibi nesneler kullanılabilir bizimle paylaşabilirler

kodadiirem

Naçizane benim yaptığım örnekler de bunlar...

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

matisse

Kafamdaki taslağı sizlere sunayım.:D
125x125 ölçülerindeki çalışmayı daha yakından görmeniz için, biraz büyük halini de ekliyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mayıs 2012 - 22:53:12

hasanyılmaz

@kodadiirem
Emeğin için teşekkürler..

@matisse
Çok güzel olmuş. gif olan görselde şu beyaz beyaz olan perdelerin yoğunluğu daha az olabilir. Emeğine sağlık..

matisse

@hasanyılmaz, hatamı nasıl gördünüz :D
İçime sinmemişti o beyazlık, fakat  paylaşma heyecanı içinde olunca  hemen paylaştım.

Hatamı düzeltir tekrar ekte sunarım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Mayıs 2012 - 12:46:01

Animasyon süresini sanırım biraz uzun tutmuşum, düzeltme yapınca tekrar ekte sunarım. :-[

hasanyılmaz

@matisse

Yeni gönderilen iletiler bir öncekiyle birleştirilince yeni olan ileti yeni yazılmış gibi düşmüyor yeni yanıtlar sayfasına; Forumda sevmediğim bir özellik. Daha yeni gördüm son çalışmalarını.

İlk kez bir çift uyumlu görsel geldi. Gayet güzel görünüyor. Alttaki kara kuru belirsiz 'hedefturkce.com' yazısına gerek bile yok bence. Başlık var zaten.

Bir de .gif uzantılı görselleri boyutları dikkatimi çekti. Görüntünün, yazıların görülme/belirme biçiminden sanırım böyle.

matisse

Olabiliyor bazen, ben de geç fark edebiliyorum yeni iletileri :D
Evet, uyumlu olarak çalıştım.  Daha doğrusu ilk denemem :D Sanırım gif. olarak kaydederken yüksek çözünürlük ile kaydettim .Boyut belki ondan yüksek olabilir .

Şunu es geçmeden söyleyeyim , çalışmayı adobe flash cs5 programıyla yaptım. bir sorun teşkil eder mi size bilemiyorum. :D
'Atatürk' resmi 1 ay boyunca düzeltmeye çalıştığım bir fotograf ve ben renklendirdim.Çalışmada yer alan 'ay yıldız' yine benim tasarımımdır. Hiç bir yerden alıntı yoktur.

hasanyılmaz

hasanyılmaz

Yarışmayı @matisse kazanmıştır, tebrik ediyorum kendisini.

Ayrıca yarışmaya çalışmalarıyla ilgi gösteren herkese teşekkür ederim. Çalışmasının kullanılmasına izin veren arkadaşların da görsellerini tanıtım sayfamda dileyenin kullanımına sunmak isterim. Buna izin veriyorsanız konu altında belirtmeniz yeterli..

matisse

Çok mutlu oldum, kitabıma kavuşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum .Sanırım yoldadır :D
Asıl ben teşekkür ediyorum @hasanyılmaz

kodadiirem

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 23 Haziran 2012 - 11:35:09
Yarışmayı @matisse kazanmıştır, tebrik ediyorum kendisini.

Ayrıca yarışmaya çalışmalarıyla ilgi gösteren herkese teşekkür ederim. Çalışmasının kullanılmasına izin veren arkadaşların da görsellerini tanıtım sayfamda dileyenin kullanımına sunmak isterim. Buna izin veriyorsanız konu altında belirtmeniz yeterli..

Kullanabilirsiniz tabii ki de... Rumuzumun kodadiirem olduğunu da belirtirseniz sevinirim. :)
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

querme