uTorrent Linux Kuramıyorum

Başlatan 91011, 22 Mayıs 2012 - 15:27:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

91011

Arkadaşalr ubuntu yükledim,  utorrent programını kurmak istiyorum yazılım merkezindekini beğenmiyorum bu yüzden sitesinden linux için uyumlu utorrent-server-3.0-25053.tar.gz dosyasını indirdim ama sabahten beridir uğraşıyorum bu programı kuramadım sinirlerim gerçekten bozuldu lütfen yardım edin bir türlü kurmayı beceremedim.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

alquirel

İndirdiğiniz paket "sunucu" paketi. Linux için "istemci" paketi yok sanırım uTorrent'in.
İndirdiğiniz paketin içinde kurulum yapılacak bir şey yok. Orada sadece "utrserver" isimli bir dosya mevcut. Onu çalıştırmak yetiyor. Ama dediğim gibi açılan şey "istemci" değil, "sunucu".

'Yazılım Merkezindeki'nden kastınız Transmission ise ona alternatif olarak Deluge adlı uygulamayı tavsiye ederim. Arayüz olarak uTorrent'ten çok farklı değildir.

91011

hmm teşekürler yardımınız için.

Evet Trasnmissionu kastetmiştim hiç hoş bi görüntüsü yok ve normalden daha yavaş çalışıyor.

alquirel

Transmission uygulamasını ben de beğenmiyorum. Dediğim gibi Deluge uygulamasını kullanıyorum.
uTorrent veya Bittorrent uygulamalarını Wine ile kurabilirsiniz, ama bence torrent istemci uygulaması için Wine ile yüz göz olmaya gerek yok. Deluge yeterli olur.

91011

Şu an kurdum Delugeyi 1,5 Mb indiryo transmission 300 Kb den yukarı zor çıkıyordu.

burk

Alternatif olarak Vuze uygulamasını da önerebilirim, kuşku bırakmayacak sayıda çok şey indirdim yüksek hızlarda.

dimetokavi

Xubuntu kullanmaya başladığımdan beri Transmission kullanıyorum; Daha evvel Deluge kullanıyordum. Ancak bahsettiğiniz şekilde bir hız düşüşü görmedim/yaşamadım (Gerçi gönderim miktarını kısarsanız, indirme de yavaşlıyor hâliyle). Ama görünüm yönünden Deluge'nin daha bir albenisi var elbette.

hasanyılmaz

Utorrent benzeri qBittorent var..