Ubuntu Kullanmak

Başlatan handemir, 22 Mayıs 2012 - 15:06:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

handemir

Sayın yöneticiler sayın arkadaşlar. Heyecanla Ubuntu kurdum bilgisayarıma internetten güncellemeleri yaptım bilgisayarı yeniden başlatmam gerektiği yazısı çıktı kapattım tekrar açıldığında " no such device xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxx  grub rescue> " yazısı çıktı formda aradım tüm çözüm önerilerini uyguladım nafile. sabırla hdd yi formatladım ve tekrar ubuntu kurdum yine aynı olay "no such device xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxx ...grub rescue> " yazısı 2-3 saat gibi bir uğraşı ama yine nafile tekrar baştan kurdum ubuntu yu hiç bir güncelleme yapmadan bilgisayarımı kapattım açtığım zaman yine ekranda " no such device xxxxx-xxxxxxxxxx-xxxx ..grub rescue> " yazısı Google de arattırdım ubuntu grub hatası meğer bir ben değilmişim ubuntuyu açmayı beceremeyen... yaklaşık 20 sitede bulunan çözüm önerilerini tek tek denedim ama maalesef ubuntuyu açıp kullanmayı başaramadım.... Bu kadar çabalar ve emekler sonucu hazırlanan bu sistemi kullanmayı açılmayı veya kullanılmayı bu kadar olumsuz yapmanız gerekirmiydi? sanırım bir çok arkadaş gibi benimde heyecanla başlayan ubuntu macerası daha ubuntuyu görmeden sona erdi maalesef .. şu açılış işini düzeltebilecek kullanışsız grub dan kurtaracak bir arkadaş yokmu lütfenn .. sanırım bir çare yok benim ve bir çok arkadaşım için ubuntu artık açılmayan bir işletim sistemi olarak akıllarda kalacak

bytan

Haklısın. Biz de burada açılmayan sistemi açılmış gibi yapıp milleti kandırıyoruz. Gel de troll diye düşünme.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST