kaffeine dvb-s sorunu

Başlatan unsur, 20 Mayıs 2012 - 21:03:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unsur

kaffeine ile sorunum hala çözülmüş değil. bilgisayarı kapatıp açtım ve yine görüntüler gitti kaffeine programını kaldırdım, .kde den de uzantıları kaldırdım  tekrar yükleme yaptım ama nafile bir türlü kanal bulamıyor lütfen yardım edin. bir türlü çalıştıramadım daha önce konu açtım çözüldü ibaresi konmuş ama tekrar bozuldu.

if

@unsur, eski konudaki önerileri denediniz mi?

unsur

evet denedim ama olmadı ne yaptımsa kanalları bulamıyorum kartım tanıyorda sabah izliyordum bilgisayarı kapatıp açınca çalışmadı bir daha

if

@unsur, Menü>Ayarlar(Tercihler)>Motor(Engine) kısmından Kaffeine-Xine seçili mi? ls -la /dev | grep adapter* ne diyor?

unsur

oraya nasıl  gireceğimi bilmiyorum
Menü>Ayarlar(Tercihler)>Motor(Engine) 12.04 kullanıyorum ancak bu söylediklerini bulamadım. nasıl gireceğim

if

@unsur, Kaffein'in menüsüdür bahsettiğim:)

unsur

maalesef yine bulamadım 12.04 te ingilizce kaffeine çat pat biliyorum ingilizce ama bir türlü yapamadım

if

@unsur, Menü>Settings>Engine

unsur

yok yine görünmüyor ama kanallar geldi kendi kendine hiç bir şey anlamadım. dediğin menüyü de bulamadım. setting sekmesinde engine yok maalesef

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

"Settings" altında yok mu? Kanallar geldiyse güzel:)

unsur

malesef yok kanallar geldi kendi kendine nasıl  oldu anlayamadım :)

if

Olabilir. Kullandığım bir uygulama değil, kend sitesine bakıp söylemiştim. Oradaki anlatım eskidir belki.

Konumuz açık kalsın, bir sorun olursa devam ederiz burdan.