Ubuntu USB programı sorunu

Başlatan ByBaLY0Z, 19 Mayıs 2012 - 17:30:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ByBaLY0Z

Arkadaşlar buyrun sorun en net şekilde böyle

FAT32 biçimlendirsemde , FAT olarak da biçimlendirsem olmuyor.

2. USB'de de aynı sorun mevcut .

if

İletileri baştan sona okumadım.

@ByBaLYOZ, uyarıda denileni yaptınız mı?

http://www.webupd8.org/2010/10/create-bootable-windows-7-usb-drive.html

ByBaLY0Z

Ya ben ubuntuya geçmek için bu işi 5 dk da yapmıştım ya . Nerden de geçtik hay kafama herkezin dediklerini harfiyen uyguluyorum olmuyor.

Neyse sağolun arkadaşlar.

heartsmagic

@ByBaLY0Z, neden geçtiğini biz bilemeyiz de, diğer arkadaşlar yapabildiğine göre bu iş yapılabiliyor demektir. @if de bir bağlantı vermiş, haliyle bazı şeyler daha da sağlamlaşıyor.

Son verdiğin ekran görüntüsünde sistem açık açık diyor ki "/dev/sdf1 olarak verilen aygıtı önce bir bağla sisteme". Sende kaç tane bellek var, kaç tane aygıt var ki ta f'ye kadar gitmiş o liste? Emin misin doğru aygıtı gösterdiğine?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ByBaLY0Z

Hocam başka liste çıkmıyor ki seçeyim .

" f " çıkıyor .

FAT la biçimlendiriyorum olmuyor , FAT32 ile biçimlendiriyorum olmuyor. GParted ile Disk aracıyla .

yok olmuyor .

Orda bağladığımda , yüklendi sonra usbden başlattım pc yi Unebootin yazıyordu aşşağıda ise system boot 10'dan geriye sayıyordu ama hep 10dan geriye sayıyordu başka birşey olmuyordu .

İso. yüklenmiyordu yani.

if

@ByBaLY0Z, bir tane parmak bellek takılı olsun sisteme ve boyutu en az 4 GB olsun. Ama sadece takın, açmayın. Taktıktan sonra sudo fdisk -l komutunu verin.

ByBaLY0Z

Usage:
fdisk [options] <disk>    change partition table
fdisk [options] -l <disk> list partition table(s)
fdisk -s <partition>      give partition size(s) in blocks

Options:
-b <size>                 sector size (512, 1024, 2048 or 4096)
-c                        switch off DOS-compatible mode
-h                        print help
-u <size>                 give sizes in sectors instead of cylinders
-v                        print version
-C <number>               specify the number of cylinders
-H <number>               specify the number of heads
-S <number>               specify the number of sectors per track

çıktı bunlar

if

Komutu kopyalayıp yapıştırın.

ByBaLY0Z

if

@ByBaLY0Z, komutu yanlış veriyorsunuz. Benim yazdığım komutu kopyalayın, uçbirime yapıştırın ve onaylayın.

ByBaLY0Z

Pardon hocam .

Disk /dev/sda: 80.0 GB, 80026361856 bayt
255 heads, 63 sectors/track, 9729 cylinders
Units = silindir of 16065 * 512 = 8225280 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk kimlikleyicisi: 0x0006f0c6

Aygıt Açılış    Başlangıç     Bitiş  BlokSayısı Kml Sistem
/dev/sda1   *           1        9358    75167111    b  W95 FAT32
/dev/sda2            9359        9730     2981889    5  Ek
/dev/sda5            9359        9730     2981888   82  Linux takas / Solaris

Disk /dev/sdf: 4007 MB 4007657472 bayt
16 heads, 32 sectors/track, 15288 cylinders
Units = silindir of 512 * 512 = 262144 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk kimlikleyicisi: 0x00060570

Aygıt Açılış    Başlangıç     Bitiş  BlokSayısı Kml Sistem
/dev/sdf1   *          16       15288     3909696    b  W95 FAT32

if

@ByBaLY0Z, sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install gparted
ile Gparted uygulamasını kurun. Ana seçke'yi (Dash) açın - yan panelden ubuntu simgesine tıklayın - gparted yazıp bu uygulamayı aratın ve açın. Sağ üst köşeden /dev/sdf olanı seçin. Ekran görüntüsünü alın ve buraya geçin. Ekran görüntüsü büyük boyutlu olmazsa sevinirim.

ByBaLY0Z

Hiç bişe anlamadım .

Ana seçke ne  neyi ne yapıcam tam olarak anlatırmısnız bu saate kafam durdu da :=)

if

Ana Seçke: yan panelden ubuntu simgesine tıklayın

apocuk

windows tuşuna bastıktan sonra karşınıza

resimdeki gibi bir görüntü gelecek burda gparted diye aratacaksınız
Mecburiyet Esaretin Diğer Adıdır.....
http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/

dimetokavi

Ben hâlâ USB belleğinizde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Zirâ size belirttiğim yöntem ile (ve iki farklı USB bellek üzerine) Windows XP kalbını Unetbootin uygulamasının marifetiyle yazdırabildim. Ayrıca, şahsî kanaatim, Gparted gibi "kapsamlı" bir uygulama yerine "Disk Aracı" gibi basit uygulamayı kullanmanız biçimlendirme, kontrol ve USB belleğin sisteme bağlandığı yolu (sdb1, sdb2, gibi) öğrenmeniz için kâfidir.

Kezâ, eklediğiniz ekran görüntülerinden anladığım kadarıyla "Unity" masaüstünü ihtiva eden bir Ubuntu kullanmıyorsunuz. Gparted uygulamasını kurarsanız dahi "Uygulamalar" seçkisi altından ya da "Sistem" seçkisi altındaki yönetim ile alâkâlı bölümden uygulamaya erişebilirsiniz (Yolunu tam anımsamıyorum). Ama bu sistemi kullanmaya devam edecekseniz Synapse uygulamasını kurmanızı sâlık veririm; Size muazzam kolaylık sağlayacaktır.

ByBaLY0Z

dimetokavi ,

Hocam "DİSK ARACI" ile FAT olarak biçimlendiriyorum . daha sonra unebootin ile kalıbı yazdırıyorum ama sizdeki gibi sdb1 değilde sdf1 çıkıyor.

Ve unebootin ile yazdırdığımda bilgisayarı USB'den başlatıyorum ve bilgisayar ekranında UNebootin yazıyor altında ise boot in 10'dan geriye sayıyor bittiğinde bir daha başa dönüyor .

Bu arada 2 USB ile deniyorum . ikisinde de aynı sonuç .

Taktığım USB'ler Disk aracında /dev/sdf1 olarak gözüküyor .

dimetokavi

sdf1 olması garip ama yazdırabiliyorum dediğinize göre, USB belleğinize UNetbootin uygulaması ile Windows XP kalıbını yazdırabildiniz sanıyorum. Bu durumda (geri sayım da yaptığına göre) aklıma yalnızca kalıp dosyasının bozuk olabileceği geliyor.  ???

ByBaLY0Z

Bence de öyle şimdi yeni iso kalıbı indiriyorum hocam .Bi de onla deniyim. Çünkü yazdırdığım usb nin içine baktığımda dosyalar bozuk gözüküyor hatta resmini göstereyim.Bir sorum daha Ben HDD'yi biçimlendirerek format atmayı denesem , bölümlemeyi düzenle ayarı ne olması gerekiyor peki ?

burk

@ByBaLY0Z imaj doğruluğunu kontrol etmek için MD5 yöntemini deneyin, disk bölümlendirme için de forumda resimli sistem kurulum anlatımları var, onlara bakın lütfen.

ByBaLY0Z

Arkadaşlar kalıp dosyasını değiştirdim , bilgisayarı USB'den başlattığımda Mavi bir ekran , üstünde UNebootin yazıyor altında default ve 10dan geriye sayıyor ama tekrarlıyor bir işlem yapmıyor.

defaulta tıklağımda hiç bir işlem yapmıyor 10dan geriye sayıyor .

burk

@ByBaLY0Z şimdi siz özet olarak şunu geçin lütfen, hangi sürümü kullanıyorsunuz? Ve Ubuntu üzerinde Windows imajını USB'ye yazdırmak mı istiyorsunuz?

ByBaLY0Z

UBUNTU 10.04  kullanıyorum . Windows kalıbını usb ye yazdırdım açılışta çıkan sorunu söylüyorum son msjı mı dikkate alınız .

burk

@ByBaLY0Z sistemde bulunan "Başlangıç Diski Oluştur" programını neden kullanmıyorsunuz? Onunla da bir deneme yapalım.

if

Daha önce verdiğim bağlantıyı tekrarlayayım: http://www.webupd8.org/2010/10/create-bootable-windows-7-usb-drive.html

İzlenecekse her bir yok tek tek izlensin. Ortalık karışmış.