Tsohiba Ac100 Format Nasıl Atılır

Başlatan morg_, 14 Mayıs 2012 - 12:42:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burk

Elbette oluşturabilirsiniz, bunun için Windows için başlangıç diski oluşturma programlarına bakabilirsiniz.

morg_

Peki Hangi sürümü kurmamı öneriyorsunuz 10.10 mu indireyim yoksa 12 mi? Bir de buna gene adriod yüklemek istesek nasıl yapacağız netten baktım biraz ama oradan biostan bot etmek gerekiyormuş.Bu pc nin biosu açılmıyor

burk

@morg_ 10.10'un "netbook edition" tarzı bir sürümü vardı, onu denemekte fayda var bence. Onun dışında Andorid yükleme işi hakkında zerrece fikrim yok. :)

morg_

Bu dediğin torrnet linki var mı acaba?

morg_

Denedim aynı şey çıkıyor andrıod ile ilgili seçenek çıkıyor

Alıntı yapılan: burk - 25 Mayıs 2012 - 21:59:52
@morg_ aslında karmaşık bir süreç gerekiyor, sanırım öncesinde http://ac100.gudinna.com/internal/ac100-10D-16GB/README adresindeki yöntemi uygulamak gerekiyor. Buna göre tegra-2.6.29-arm2-ac100-boot.img dosyasını SD karta yazdırıp Ubuntu için /dev/mmcblk0p6 şeklinde bir bölüm oluşturmanız gerekiyor, bunu da /mnt adresi altına çıkartmanız gerekiyor, bunun için de;
sudo tar xzvf tegra-rootfs.tgz --numeric-owner -C /mnt şeklinde bir komut uyguluyoruz. Daha sonra yeniden başlayınca eğer kurtarma modunda açmazsanız direk olarak kurulma başlıyor, sanki. :)

Bu yukarda dediğin yöntemi nasıl yapacam? SD kartına önce ubuntu kalıbını yazdırdıktan sonra mı deneyecem yoksa ilk başta mı.Bunu yapmak bende takıntı haline geldi:)

burk

Yok  tegra-2.6.29-arm2-ac100-boot.img dosyasını SD'ye yazdıracaksınız.

morg_

Olmuyor malesef acaba sorun denediğim SD kartı ile ilgili olabilir mi benim kullandığım Micro SD kartı.Telefondaki hafıza kartı yani

burk

Olmuyor derken imaj dosyasını mı görmüyor yoksa yazdırmada bir hata mı çıkıyor?

morg_

Başlangıç dısketi oluşturacak şekilde yazmaya çalıştım.Gözata tıklayınca ımaj dosyası görünüyor ama seçip tamam dedikten sonra bişey çıkmıyor.Ubuntu da nasıl o imaj dosyasını başka nasıl yazabilirim?

if

@morg_, parmak belleği biçimlendire de tıklayınız.

morg_

if

@morg_, peki SD karttan başlatınca ne oluyor?

morg_

Netbooktan başlatınca mı? Netbook görmüyor ki SD kartını takıyorum klavyede home tuşu var ona basılı tutuyorum ingilizce bişey çıkıyor.Andriod ilgili bişeyler yazıyor.Ben aldığımda ubuntu yüklüydü ama netbookun orjinal sistemi andrıod sistemi onu kaldırp ubuntu yüklemişler.Andrıod u SD kartına da yazdırıp denedim ama o da aynı.Windowsta otomatik kurulum yapan xp cdsi vardı.Cd yi takıyorsun hiç tuşa basmadan kuruluma geçiyordu.Ubuntu içinde böle bir yöntem var mı

if

CTRL + ESC tuşlarına basılı tutarak açtığınızda ne oluyor?

morg_

Ubuntu açılış resmi çıkıyor küçük noktalar gidip geliyor ama ubuntu açılmıyor.Bu netbookların BIOSu yok mu çok ilginç bir cihaz

if

@morg_, cihaz ilginç. @heartsmagic'in verdiği bağlantıyı inceleme fırsatınız oldu mu?

morg_

Sadece CTRL+ESC yöntemini denedim o da olmuyor.Ordaki bağlantılardan bişey anlamadım tegra-tollkit aracından söz ediyor onu indirip deneyecem birazdan

burk

Hani alet elimizde olsa yine kurcalar, dener yaparız ancak bu kadar değişik bir aleti teorik olarak biçimlendiremiyoruz. :)

morg_

Sorun değil dostum canın saolsun:) müşteri servisine yolladım.tşk.lerTeşekkürler.

burk

@morg_ rica ederim, alet geldikten sonra buraya da bir ileti yazarsanız sevinirim. :)

chrometr

Arkadaşlar bu sorun yarıda kalmış,

Tsohiba Ac100 10L marka netbook aldım bende içindeki ubuntu problemli çalışıyor o yüzden baştan yüklemek istiyorum ne yaptıysam olmadı. Başarabilen biri var mı ?

if

@chrometr, burada[1] takip etmesi kolay ve anlaşılır bir anlatım var.

[1] https://wiki.ubuntu.com/ARM/TEGRA/AC100

burk

Ayrıca çok özverili bir çalışma sonucunda başka bir üyemiz kurulumu yaptı; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=36623.0