Arch Linux üzerindeki Conky iki defa yükleniyor

Başlatan kalkan1973, 11 Mayıs 2012 - 11:16:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

Her açılışta conky ekranda neden çif çıkar? Aalt alta satırlar çifter çifter çıkıyor. Conkyrc dosyasını açıp kaydet deyince düzeliyor. Tek ve düzgün çıkıyor.Nasıl düzeltebilirim.
Evde İşte her yerde Linux

Rbbt

Conky'yi çalıştırmak için kullandığınız betiğe bakmak lazım. Onun içeriğini paylaşabilir misiniz?
What happens when I become main source of a pain!!!

kalkan1973

Betik kullanmıyorum. Uygulama ekledim. başlatmak için

conky -c /home/kalkan1/.conkyrc

heartsmagic

Konuyu bölüyorum. Soruları "Sunum" başlıklarında konuşmayalım bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Rbbt

Conky çift olduğunda sistemde çalışan uygulamaları kontrol edin eğer 2 tane conky çalışıyorsa uygulamalarda 2 tane conky eklenmiş olabilir diye düşünüyorum.

Vafla

Konuyla pek alakalı mı bilmiyorum, eskiden conky ringleri bir güzel yerleştirmiştim masaüstüne.Bilgisayar her açıldığında olması gereken konumdan 20-30px civarı sola kayıyordu.Conky dosyasını açıp hiçbir değişiklik yapmadan kaydedince düzeliyordu.Conky ile alakalı bir bug olabilir diye düşünüyorum.

if

@Mustafa Kalkan, /home/kalkan1/.conkyrc içeriğini görebilir miyim? Ayrıca hangi masaüstü yöneticisini kullanıyorsunuz @Mustafa Kalkan?

@Vafla, alâkalı olabilir. Siz hangi masaüstü yöneticisini kullanıyordunuz?

kalkan1973

KDE kullanıyorum.

background no
update_interval 1.0
use_xft yes
xftfont waree book:size=10
gap_x 20
gap_y 30
alignment top_right
color1 0DC0DA
color2 25CCBD
own_window yes
own_window_transparent yes
own_window_argb_visual yes
own_window_type normal
own_window_class conky-semi
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no

TEXT
${color 0DC0DA}${font Lead:size=25}ARCH${font} 
${color1}${font defused:size=35}${time %H}${voffset -10}${font defused:size=25}${time :%M}${voffset -5}${font defused:size=15}${time :%S}
${voffset 10}
${color2}${font defused:size=22}${time %d} ${voffset -11}${font Droid Sans:size=12:bold}${time %B %Y} ${font Droid Sans:size=10:bold}${time %A}

${font Caviar Dreams:size=12}${color FFFFFF}${alignr}${weather http://weather.noaa.gov/pub/data/observations/metar/stations/ LTFC temperature temperature 30} °C${font}
${color1}${font OpenLogos:size=20}t${font Droid Sans:size=8:bold} Kernel: ${alignr}${kernel}

${font caviar dreams:size=10:bold}${color2}SYSTEM ${hr 2}

${color1}${font StyleBats:size=17}A${font Droid Sans:size=8:bold} CPU-0: ${cpu cpu0}% ${alignr}${cpubar 8,80 cpu0}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15:bold}i${font Droid Sans:size=7:bold} Hz: $alignr${freq freq0}GHz
${color1}${font StyleBats:size=17}A${font Droid Sans:size=8:bold} CPU-1: ${cpu cpu1}% ${alignr}${cpubar 8,80 cpu1}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}i${font Droid Sans:size=7:bold} Hz: $alignr${freq freq1}GHz

${color2}${font PizzaDude Bullets:size=15}Y${font Droid Sans:size=8:bold} RAM: $memperc% ${alignr}${membar 8,80}
${color2}${font PizzaDude Bullets:size=15}Z${font Droid Sans:size=8:bold} Swap: $swapperc% ${alignr}${swapbar 8,80}

${color1}${font StyleBats:size=17}P${font Droid Sans:size=8:bold} Uptime: ${alignr}${uptime}

${font caviar dreams:size=10:bold}${color2}DISKS ${hr 2}

${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}m${font Droid Sans:size=8:bold} Home:$alignr${fs_used /home} / ${fs_free /home}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}m${font Droid Sans:size=8:bold} Archive:$alignr${fs_used /media/Depo} / ${fs_free /media/Depo}
${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}m${font Droid Sans:size=8:bold} Win7:$alignr${fs_used /media/Win7} / ${fs_free /media/Win7}

${font caviar dreams:size=10:bold}${color2}PROCESSES ${hr 2}

${color1}${font StyleBats:size=17}E${font Droid Sans:size=8:bold} CPU${alignr}%CPU
${goto 32}${voffset -6}${stippled_hr}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top name 1} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top cpu 1}
${goto 30}${color1}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top name 2} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top cpu 2}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top name 3} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top cpu 3}

${color1}${font PizzaDude Bullets:size=15}0${font Droid Sans:size=8:bold} RAM${alignr}%MEM
${goto 32}${voffset -6}${stippled_hr}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top_mem name 1} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top_mem mem 1}
${goto 30}${color1}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top_mem name 2} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top_mem mem 2}
${goto 30}${color2}${font Droid Sans:size=8:bold} ${top_mem name 3} ${font Droid Sans:size=8:bold}${alignr}${top_mem mem 3}

hayspat

Sleep eklemeyi denediniz mi?
sh -c "sleep 30s; conky -c ~/.conkyrc"

decent

kalkan1973

[root@KALKAN kalkan1]# ls /usr/share/autostart
kaddressbookmigrator.desktop  kwrited-autostart.desktop
kalarm.autostart.desktop      nepomukcontroller.desktop
kgpg.desktop                  nepomukserver.desktop
klipper.desktop               plasma.desktop
kmix_autostart.desktop        plasma-desktop.desktop
konqy_preload.desktop         polkit-kde-authentication-agent-1.desktop
korgac.desktop                printer-applet.desktop
krunner.desktop               restore_kmix_volumes.desktop

decent

Eklemeyi unuttum, bir de şu çıktıya bakalım:
ls ~/.config/autostart

Eğer bu çıktıda aynı başlatıcıdan birden fazla varsa, fazla olanları silebilirsin ya da aşağıdaki pancereden devre dışı bırakabilirsin.

.

Vafla

@if, Conky ile beraber obenbox masaüstünü kullanıyordum.Ayrıca belirteyim, otomatik başlatmadan bilgisayarı açınca, elle başlatınca da ilk seferde conkyde kaymalar oluyordu.Conkyrc dosyasını açıp değişiklik yapmadan kaydediyordum.Böyle ancak düzeliyordu.

kalkan1973

@decent bahsettiğin yerde tek başlatıcı var.
Ekran görüntüsü

conkrc dosyasını açıp KAYDET dersm düzeliyor.

Rbbt

Betikle açmayı deneyelim bir de. Boş bir metin belgesi açıp aşağıdaki kodları belgeye yapıştırıp, conkys.sh şeklinde kaydedip, Sistem ayarları > otomatik başlat kısmından betik ekle diyerek bu dosyayı gösterip ekleyin.

#!/bin/bash

sleep 5

conky -c $HOME/.conkyrc &

exit 0[code]

graindor

@Mustafa Kalkan birde .conkyrc dosyanızda  adı geçen fontları da artık yükleseniz fena olmayacak.Hep alfabeli conky görüntüsüyle doldu forum.
Hatta belki conkynizde çift baskı sorunu bile düzeleblir bu sayede.Belli mi olur bu? Bakarsın tutar. ;D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mayıs 2012 - 17:10:38

Fontları yüklendikten sonra sonuç:
Tabi bu çift baskı için çözüm yolu değil elbet.Bende çift baskı yapmadı.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

@Mustafa Kalkan, oturumu kapatıp yeniden açın, conky çift olarak başlamışken ps aux | grep conky çıktısını alıp buraya geçin.

ironic

Alıntı yapılan: Rbbt - 12 Mayıs 2012 - 15:36:23
....

#!/bin/bash

sleep 5

conky -c $HOME/.conkyrc &

exit 0

Bu öneriyi denermisiniz. Sanırım KDE tam başlamadan çalıştığı için bu tür kaymalar oluyor. Yalnız sleep 5 yerine sleep 30 gibi değer kullanın.

kalkan1973

Alıntı yapılan: if - 12 Mayıs 2012 - 18:52:46
@Mustafa Kalkan, oturumu kapatıp yeniden açın, conky çift olarak başlamışken ps aux | grep conky çıktısını alıp buraya geçin.

[root@KALKAN kalkan1]# ps aux | grep conky
kalkan1   1288  0.4  0.5 723012 10172 ?        Sl   20:17   0:05 /usr/bin/conky -c /home/kalkan1/.conkyrc
root      2162  0.0  0.0   9028  1040 pts/1    D+   20:36   0:00 grep conky
[root@KALKAN kalkan1]#

Şu şekilde kendi kurcalamam conky. :)

tarakbumba

Geç bir cevap ama belki yararı olur. KDE Sistem Ayaraları > Oturum Yönetimi > Girişte: Boş bir oturum ile başla seçeneğini seçtiğiniz takdirde tek bir conky çalışacaktır. Ayrıca, bu kayma sorunun nedeni de üst üste binmiş birden fazla conky ekranı olmasıdır. (en azından bendeki sorun buydu) Bir de önerim, conky -c yerine conky -d & olarak conky başlangıcını ayarlamanız. Böylece conky bir artsüreç (daemon) olarak çalıştırılacaktır.