EA Oyunları Ubuntu Yazılım Merkezinde

Başlatan ct, 09 Mayıs 2012 - 05:49:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ct

EA iki oyununu ücretsiz olarak Ubuntu yazılım merkezinde yayınlanmaya başladı. Oyunlar "Lord of Ultima" ile "Command & Conquer Tiberium Alliances".

http://omgubuntu.co.uk/2012/05/ea-games-arrive-in-the-ubuntu-software-center/

Düzenleme: Şimdi kurdum denemek için ama browser tabanlı sanırım.

KemalALKIN

Demek başladılar şükür :D inşallah www.play4free.com daki ücretsiz oyunlarınıda verirler linux olarak :D hehe.
www.tckemal.ist

bigbang

Bence EA Games'in Linux dünyasına adım atması gerçekten çok güzel olacak.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

Sherlock Holmes

Tiberium Alliances beta,
eski red-alert tadında, kurulumsuz, ekstralar haricinde ücretsiz ve güncellemeler ile
zaman zaman yenilikler sunan bir oyun.
Geliştirici ekibi web'in çeşitli platformlarında takip ediyorum,
şu anda sadece GDI birliği ile başlanabiliniyor oyuna.
Yeni sürümde NOD'da dahil edilecek.( kane'cilerin akımına az kaldı:) )

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Sherlock Holmes - 09 Mayıs 2012 - 10:47:37
Tiberium Alliances beta,
eski red-alert tadında, kurulumsuz, ekstralar haricinde ücretsiz ve güncellemeler ile
zaman zaman yenilikler sunan bir oyun.
Geliştirici ekibi web'in çeşitli platformlarında takip ediyorum,
şu anda sadece GDI birliği ile başlanabiliniyor oyuna.
Yeni sürümde NOD'da dahil edilecek.( kane'cilerin akımına az kaldı:) )

GDI derken bizim bildiğimiz Windows'tanda bildiğim GDI mı oluyor. NOD ise açık kaynak bir teknoloji ürünü mü opengl gibi veya onun parçası mıydı :D? :D.
www.tckemal.ist

noktakom

Aslında linux'a oyun yaptılar diyemeyiz. Tarayıcı üzerinden oynanan html5 tabanlı oyunlar bunlar. Ayrıca oyun freetoplay olarak geçiyor, yani birtakım şeyler için para isteyebilir.

Nano68

Bunların paralı sürümü çıkınca crackini de yaparlar demi?
Bide yazılım merkezinde bulamadı

KemalALKIN

noktakom

Bir adım atıldı hemde iki ufak bu bile iyi birşey. Bakalım bu gün ubuntu geliştirici zirvesinde EA konuşacak kaçırmayın :D.

Nano68

Arkadaş bu forumda illegal şeylerin söylenmesi yasak. Kaldıki sürekli korsan müptelası olmuşsun windows'tan ayağını çek ve o alışkanlığı bırak :D. Diğer konudada 2 kere yazdın cevaplamış oldum. Tekrar-ı ikrar yapayım sana Linux için zor bulursun. Ki zaten yakında kuruyacak korsan kaynakları birtek şu an alternatif siteler ile torrent ağı kaldı ancak alternatifler çok zor indirme yaptırıyor çok sıkı premium al diyor :D. Torrent ağı için ise seed az leech çok fazla :D.
www.tckemal.ist

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 09 Mayıs 2012 - 10:54:10
Windows'tanda bildiğim GDI mı oluyor.

Command&Conquer'nın
Tiberium serisinde GDI = Global Defense Initiative oluyor, yüzeysel mânâda.
Yüzeyin derinliklerine inersek eğer Tarayıcıdan Ubuntu üzerinden oynanabilitesi,
sergiliyor kendisini tutkunlarına hikayenin kalitesi.

Nano68

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 09 Mayıs 2012 - 11:11:12
noktakom

Bir adım atıldı hemde iki ufak bu bile iyi * bir şey. Bakalım bu gün ubuntu geliştirici zirvesinde EA konuşacak kaçırmayın :D.

Nano68

Arkadaş bu forumda illegal şeylerin söylenmesi yasak. Kaldıki sürekli korsan müptelası olmuşsun windows'tan ayağını çek ve o alışkanlığı bırak :D. Diğer konudada 2 kere yazdın cevaplamış oldum. Tekrar-ı ikrar yapayım sana Linux için zor bulursun. Ki zaten yakında kuruyacak korsan kaynakları birtek şu an alternatif siteler ile torrent ağı kaldı ancak alternatifler çok zor indirme yaptırıyor çok sıkı premium al diyor :D. Torrent ağı için ise seed az leech çok fazla :D.

Sanki sen kaçak kullanmıyon ve sadece bilgisayarımda Linux yüklü.
Bunlar hayatın gerçekleri sanki siz burda yalanlıyorsunuz ben gidipde o kadar parayı niye vereyim?Karım ne?Gider Türk Antivirüs alırım daha iyi en azından katkı olur.
Linux geliştikçe kaçağı da çıkar merak etme sen :)
Bu arada oyunlar bulunamadı diyor o sitedeki kura tıklıyorum ubuntu yazılım merkezi bulunamadı diyor.Ama 33 değerlendirme diyor

heartsmagic

@Nano68 isimli üyemiz artık forumumuzda süresiz yasaklanmış durumdadır. Yeterince sabır gösterildi kendisine, kaçak kullanmadır, odur budur meselelerinden sonra daha fazla sabır göstermeye de gerek yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Mayıs 2012 - 11:26:32
@Nano68 isimli üyemiz artık forumumuzda süresiz yasaklanmış durumdadır. Yeterince sabır gösterildi kendisine, kaçak kullanmadır, odur budur meselelerinden sonra daha fazla sabır göstermeye de gerek yok.

O arkadaş demin kişisel olarak bana ulaştı (msn listemde olan birisi) bilerek yaptığını söyledi. Halbuki isteseydi rezil rüsva olmadan engellenebilirdi.
www.tckemal.ist

heartsmagic

Bilerek/bilmeyerek bizi ilgilendiriyor mu? Hayır. Kısacası konu çoktan kapandı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Mayıs 2012 - 11:52:43
Bilerek/bilmeyerek bizi ilgilendiriyor mu? Hayır. Kısacası konu çoktan kapandı.

Ben açılması için demedim beni alakadar etmez kendi kişisel sorunudur. Sadece kendi rezil gitmiş olmasın diye yazdım.
www.tckemal.ist

bigbang

Millet korsan kullanmaya ne kadar meraklı ya. Sonrada diyorlarki oyunlarda niye Türkçe dil desteği yok. Daha oyun çıkmadan korsan halide çıkar değil mi diye soruyolar anlamıyorum nasıl mantıktır. Windows'ta korsan anti-virus kullanıp bide bu güvenli diyenleri anlamıyorum. Kur Linux'u bak keyfine bu kadar basit. Binlerce dolar program parası da cebine kalsın hem de emeğe saygısızlık yapmamış olursun.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.

KemalALKIN

bingbang

Korsan konusunda haklısınız size bütün cümleleriniz için destek veriyorum. Ancak bir konuda düzeltme yapalım. Türkiye korsan yazılım olarak diğer gelişmiş ülkelerden daha az ve düşük oranda kullanıma sahip. Genel nüfus ve ülke çapında demiyorum bu söylediklerim dünya ile kıyaslamadır. Bu yüzden ya çeviri yada geliştiricilerin Türk olmaması veya Türkçe yapmamasının altında ben ya önem vermeme yada ideolojik hususlar olduğunu düşünmekteyim. Ama bazı bedava oyun siteleri vb. geçte olsa Türkçe desteği sağlayarak gönlümüzü daha iyi fethediyor :). Yani isteseler Türkçe yaparlar. En bariz Rusya ve Çin gibi korsanın babası diyebileceğimiz ülkelerde heleki Rusya'da Linux sistemini direkt hacker sistem diye (bizzat yaşadım) söylemeleri ne kadar korsan sevdiklerine kanlarına işlediğine dair izleri belirgin etmekte. Yani o dillere çıkıyorda bizim ülkeye çıkmıyor. İnşallah onlarda Apple gibi geç farkına varsalarda Türkçe dili sağlayacaklardır eğer bir körü körüne durumları yok ise.
www.tckemal.ist

bigbang

Umarım dediğiniz gibi olurda çıkarırlar Türkçe dil desteklerini. Benim için bir programı yada oyunu İngilizce ya da Almanca kullanmak sorun değil. Anladığım için kullanırım ama insanın ana dilinde bir uygulama kullanıyoru olması paha biçilemez.

KemalALKIN

bigbang

Daha verimli olacaktır tabikide. Kur'an-ı Kerim'in mealini bilmek gibi anlamlı olacaktır :).
www.tckemal.ist

noktakom

Bir oyunun türkçe olup olmama durumunu Kur'an-ı Kerim'in mealini bilmek gibi bir tabir kullanarak yorumladınız ya ...

Neyse onu bunu bırakın, oyunu oynayan var mı? yok mu oraya gelelim. Ben denemek için biraz bakındım, performans olarak çok tatmin etmedi ama iyi birşeye benziyor. Gerçi performans konu benim sistemle de alakalı olabilir. Şu an mesa driverları low modda kullanıyorum. ati'nin iyi çalışan bir sürümünü şimdilik bulamadım.

KemalALKIN

noktakom

Meal benzetimi yaparken anlamını biliriz kafamızda yorumlanır ve rahat işlenir :D. Yoksa alay vb. durumum yok. Aslında onda Türkçe'sini bilmek demem lazımdı hehe. Heyecandan olsa gerek. Bu arada ati/amd başa bela yahu :D. İyiki kurtuldum.
www.tckemal.ist

noktakom

Oynayan varsa, forumca müttefik olalım diye söylüyorum. Gerçi oyunu tavsiye etmiyorum. Benim gibi pc'de hiç oyun oymayan birini bile esir aldı. Bi de durmudan da para istiyor :) Aksi halde çok uğraştırıyor...

carisma

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 09 Mayıs 2012 - 19:40:16
bingbang

Korsan konusunda haklısınız size bütün cümleleriniz için destek veriyorum. Ancak bir konuda düzeltme yapalım. Türkiye korsan yazılım olarak diğer gelişmiş ülkelerden daha az ve düşük oranda kullanıma sahip. Genel nüfus ve ülke çapında demiyorum bu söylediklerim dünya ile kıyaslamadır. Bu yüzden ya çeviri yada geliştiricilerin Türk olmaması veya Türkçe yapmamasının altında ben ya önem vermeme yada ideolojik hususlar olduğunu düşünmekteyim. Ama bazı bedava oyun siteleri vb. geçte olsa Türkçe desteği sağlayarak gönlümüzü daha iyi fethediyor :). Yani isteseler Türkçe yaparlar. En bariz Rusya ve Çin gibi korsanın babası diyebileceğimiz ülkelerde heleki Rusya'da Linux sistemini direkt hacker sistem diye (bizzat yaşadım) söylemeleri ne kadar korsan sevdiklerine kanlarına işlediğine dair izleri belirgin etmekte. Yani o dillere çıkıyorda bizim ülkeye çıkmıyor. İnşallah onlarda Apple gibi geç farkına varsalarda Türkçe dili sağlayacaklardır eğer bir körü körüne durumları yok ise.

Benim çevremde tanıdığım 100 bilgisayar kullanıcısının sadece 1 tanesi lisanslı işletim sistemi ve yazılım kullanıyor o da ben  ;D
Tanıdığım internet cafeler bile korsan windos korsan program ve korsan oyun kullanıyor
Kasaplar bile korsan windos yüklüyor BİLGİSAYARA FORMAT ATILIR tabelası ile
Kusura bakma ama ülkemizde korsan inanılmaz derecede yüksek ve bu GNU/Linux için çok büyük bir engel
Ben arkadaşa diyorum ki Linux özgürlüktür kullan özgür ol
Aldığım cevap nasıl biliyormusun
Ben zaten özgürüm windos da
İstediğim herşeyi bedava kullanabiliyorum
Niye Linux ile uğraşayımki  ???

Ben daha ne diyeyim bu adama
İnsanlar artık ne kul hakkını düşünüyor ne emeğe saygıyı ne kişisel güvenliği nede ulusal güvenliği
İstedikleri herşeyi ücretli olsun olmasın istedikleri gibi kullanabiliyorlarsa ve önlerinde hiç bir engel yoksa kesinlikle vazgeçmezler

Akıllı tahtalarda kullanılacak işletim sistemi için ücretsiz ve güvenli alternatifleri olduğu halde ücretli ve güvensiz olan windos seçilmiş  dediğim kişiler bana şöyle cevap veriyor
Öyle yaptılarsa demekki öyle olması gerekiyor Linux işe yaramıyor

Başka söyleyecek sözüm yok hakim bey karar jüri üyelerinindir  ::)

krwlng

EA oyunu değil ama ücretsiz dağıtılan çok iyi vakit geçirten bir oyun olan Marble Arena 2 oyununu da USC den kurabilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

rutku

Şuan ben lord of ultima da oynuyorum. Tarayıcıdan oynanması kötü olmuş. Depoya girmesinin ve kurulan paketler sadece oyunun daha hızlı yüklenmesini ve oynanmasını sağlıyor.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

berat01