Gnome system monitor eklentisi kurulmuyor

Başlatan zembela, 08 Mayıs 2012 - 22:27:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zembela

Merhaba,

https://extensions.gnome.org/extension/120/system-monitor/ eklentisi kurulmuyor. Hata veriyor. Fakat hatanın ne olduğu da yazmıyor.

Ubuntu 12.04
gnome-shell version 3.4.1

Yardımcı olurmusunuz?

alquirel

Kurulmuyor derken, siteden kurulum hiç mi başlamıyor yoksa kurulduğu halde çalışmıyor mu?
Eğer kurulum başarılı olduysa, Alt+F2 komut satırına lg yazarak açılacak olan pencerenin Errors kısmına bakabiliriz.

acer

Alıntı yapılan: zembela - 08 Mayıs 2012 - 22:27:01
Merhaba,

https://extensions.gnome.org/extension/120/system-monitor/ eklentisi kurulmuyor. Hata veriyor. Fakat hatanın ne olduğu da yazmıyor.

Ubuntu 12.04
gnome-shell version 3.4.1

Yardımcı olurmusunuz?
Bende de hata verdi :)

alorak

"requires gir1.2-gtop-2.0 to be installed (Ubuntu 12.04)" yazmakta yani gir1.2-gtop-2.0 paketini yüklemeniz gerekmekte.
özgürlük için

acer

Alıntı yapılan: alquirel - 08 Mayıs 2012 - 22:30:39
Kurulmuyor derken, siteden kurulum hiç mi başlamıyor yoksa kurulduğu halde çalışmıyor mu?
Eğer kurulum başarılı olduysa, Alt+F2 komut satırına lg yazarak açılacak olan pencerenin Errors kısmına bakabiliriz.
Hatalar yazıyor lakin kopyalayıp yapıştıramıyoruz.

alquirel

Alıntı yapılan: acer - 08 Mayıs 2012 - 22:34:06
Hatalar yazıyor lakin kopyalayıp yapıştıramıyoruz.

Evet öyle bir sıkıntı var :)
En iyi çözüm yolu ekran görüntüsü almak olsa gerek.

zembela

gir1.2-gtop-2.0 kurunca çalıştı eklenti.

eklenti ayarlarına tıkladığımda bir şey çıkmıyor. acaba hata alıyorsa ve ekrana basmıyorsa bir yerden görme şansım varmı? bu eklenti önemli açıkçası. alternatif yok düzgün. conky kullanmam gerekecek sıfırdan yoksa...

bu arada alt+f2 ne güzelmiş :)

alorak

Alıntı yapılan: zembela - 08 Mayıs 2012 - 22:39:49

eklenti ayarlarına tıkladığımda bir şey çıkmıyor. acaba hata alıyorsa ve ekrana basmıyorsa bir yerden görme şansım varmı? bu eklenti önemli açıkçası. alternatif yok düzgün. conky kullanmam gerekecek sıfırdan yoksa...

ilgili eklenti yerine bottom bar'da çıkan şu eklentiyi kullanıyorum. Çıkan ilk eklentilerdendi: https://extensions.gnome.org/extension/9/systemmonitor/
özgürlük için

zembela

Alıntı yapılan: alorak - 08 Mayıs 2012 - 22:42:38
Alıntı yapılan: zembela - 08 Mayıs 2012 - 22:39:49

ilgili eklenti yerine bottom bar'da çıkan şu eklentiyi kullanıyorum. Çıkan ilk eklentilerdendi: https://extensions.gnome.org/extension/9/systemmonitor/

Bu eklenti biliyorum. Ben bütün eklentilere bakmışım :D Ama çok kullanışsız bir eklenti yani hiçbir ayarı yok ve çok belirsiz. Dikkatli bakmak gerekiyor dereceleri anlayabilmek için. Üstelik yukarıdaki panelde boş alan çok. orasının boşta kalması mantıksız geliyor bana. :/

acer

Alıntı yapılan: alorak - 08 Mayıs 2012 - 22:32:11
"requires gir1.2-gtop-2.0 to be installed (Ubuntu 12.04)" yazmakta yani gir1.2-gtop-2.0 paketini yüklemeniz gerekmekte.
Bu eklenti için bu paketleri yüklemeyi düşünmüyorum. Bu eklenti olmasa da olur.

alorak

Alıntı yapılan: acer - 08 Mayıs 2012 - 22:51:21
Alıntı yapılan: alorak - 08 Mayıs 2012 - 22:32:11
Bu eklenti için bu paketleri yüklemeyi düşünmüyorum. Bu eklenti olmasa da olur.

Elbette doğru diyor olabilirsiniz ama ilgili paket 1 tane. o yanlış anlaşılmasın diye söyleyeyim dedim. (gir1.2-gtop-2.0)

Alıntı yapılan: zembela - 08 Mayıs 2012 - 22:49:28

Bu eklenti biliyorum. Ben bütün eklentilere bakmışım :D Ama çok kullanışsız bir eklenti yani hiçbir ayarı yok ve çok belirsiz. Dikkatli bakmak gerekiyor dereceleri anlayabilmek için. Üstelik yukarıdaki panelde boş alan çok. orasının boşta kalması mantıksız geliyor bana. :/

Kullanıcı adımı göstermeme rağmen "net speed", sıcaklık ve şarz yüzdesi ikonlarıyla dopdolu benim o kısım :) (gmail eklentisini unutmuşum, ses-ağ-durum ikonunu söylemiyorum zaten)
özgürlük için

zembela

Alıntı yapılan: alorak - 08 Mayıs 2012 - 22:55:47

Alıntı yapılan: zembela - 08 Mayıs 2012 - 22:49:28

Kullanıcı adımı göstermeme rağmen "net speed", sıcaklık ve şarz yüzdesi ikonlarıyla dopdolu benim o kısım :)

Hangi eklenti için bu? Benim sorun yaşadığım mı yoksa önerilen diğeri mi?

alorak

Alıntı yapılan: zembela - 08 Mayıs 2012 - 23:02:28

Yok yok onlar için değil. üst panel boş kaldı diyorsunuz ya. orayı dolduracak daha nice güzel eklentiler var demek istedim. Bottom-panel için de benim önerdiğim güzel gidiyor diye dediydim. ram ve işlemcinin durumunu görmek için.
özgürlük için

zembela

Alıntı yapılan: alorak - 08 Mayıs 2012 - 23:05:48
Alıntı yapılan: zembela - 08 Mayıs 2012 - 23:02:28

Yok yok onlar için değil. üst panel boş kaldı diyorsunuz ya. orayı dolduracak daha nice güzel eklentiler var demek istedim. Bottom-panel için de benim önerdiğim güzel gidiyor diye dediydim. ram ve işlemcinin durumunu görmek için.

Anladım...

alquirel

zembela

Çözülmedi. Eklenti hala düzgün çalışmıyor.