[Çözüldü] Awesome pencere yöneticisinde uçbirim konumlandırma

Başlatan Vafla, 08 Mayıs 2012 - 15:40:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vafla

Merhaba,
Merak ettiğim bir şey var arkadaşlar.Archlinux dağıtımında awesome pencere yöneticisini ve rxvt-unicode terminalini kullanıyorum.Terminali çalıştırdığımda ekranın istediğim bölümünde açılmasını sağlayabilir miyim?Mesela ekranın sağ altında açılsın,ya da soldan 970px alttanda 120px olan noktada açılsın.Mümkün mü böyle bir şey?

WhiteScars

bunu compizle yapabilirsin. place diye bir pluging vardı sanırsam bu iş için
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir.

Vafla

Ben terminal özelliği olarak düşünmüştüm.Compiz vb. görünüm özelleştiren programlar sistemimi çok yoruyor.Donanım konusunda biraz sıkıntılıyımda :)

Vafla

@if malesef istediğim şey o değil  :-[ o anlatılan istenilen layoutta açıyor yazılımı, en alttaki geometryde xtermin boyutunu ayarlıyor.
Resim olarak örnek vereyim istediğim duruma.

if

@Vafla, -- Set Xterm as floating with a fixed position
{ rule = { class = "XTerm" }, properties = {floating = true}, callback = function(c) c:geometry({x=0, y=0}) end},

kuralındaki x ve y değerleri iş görmüyor mu?

http://stackoverflow.com/questions/5120399/setting-windows-layout-for-a-specific-application-in-awesome-wm

Vafla

@if işe yarıyor.Daha doğrusu yeni yaramaya başladı.XTerm yerine urxvt yazınca olmuyordu.Nedense ilk iki harfin büyüklüğü gözüme çarptı."URxvt" yazınca konumlandırdı rxvt-unicode terminalinide.Sorun çözüldü, teşekkür ederim.Konu kilitlenebilir.Sadece meraktan soruyorum, ilk iki harf büyük yazılmazsa konumlandırma yapmamasının sebebi nedir acaba?Htopta baktığımda da "urxvt" olarak çalışıyor terminal "URxvt" olarak değil, awesome için tanımlanmış bir şey mi iki karakterin büyüklüğü?  :o

WhiteScars

İkili dosyasının ismi büyük harflerle başlıyordur. Kernel process tablosuna register ederken kendini küçük harflerle ediyordur. Bu benim tahminim bu arada  8)
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir.

if

Alıntı yapılan: Vafla - 10 Mayıs 2012 - 07:26:28
@if işe yarıyor.Daha doğrusu yeni yaramaya başladı.XTerm yerine urxvt yazınca olmuyordu.Nedense ilk iki harfin büyüklüğü gözüme çarptı."URxvt" yazınca konumlandırdı rxvt-unicode terminalinide.Sorun çözüldü, teşekkür ederim.Konu kilitlenebilir.Sadece meraktan soruyorum, ilk iki harf büyük yazılmazsa konumlandırma yapmamasının sebebi nedir acaba?Htopta baktığımda da "urxvt" olarak çalışıyor terminal "URxvt" olarak değil, awesome için tanımlanmış bir şey mi iki karakterin büyüklüğü?  :o

Bilemiyorum @Vafla. Etiket için teşekkür ederim.