2 aydan uzun süre ileti girilmeyen başlıklar otomatik olarak kilitlensin

Başlatan Timur, 07 Mayıs 2012 - 22:42:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Timur

Takdir forum yöneticilerinindir elbet, ama bence böyle birşey olursa güzel olur   ???

hasanyılmaz

Kullanıcı olarak bu öneriye karşıyım.

Sistemi yeni kullanmaya başlayan biri arama yaptı ve konuyu kilitli gördü diyelim. Soracağı bir şey vardır ya da çözüm önerisi sunar. Aynı konuyu yeniden açmaya ne gerek var?..

graindor

Yöneticiler biliyor hangi başlığın kilitleneceğini.
Eski başlık diye ben hiç bir yerde görmedim kilitlendiğini.Bir zararını da görmedim ve karşıyım.

alquirel

Otomatik olarak başlık kilitlemek mantığa aykırı bir durum. Çünkü açılan başlıkların çok önemli bir kısmı bir anlatım başlığı veya bir genel sorun başlığı oluyor. Otomatik yapılan işlerde "anlatım" başlığı ile "sorun" başlığını birbirinden ayırt etmek herhalde imkansıza yakındır.

Yani iş yine bize kalıyor. Bir ara, böyle açılıp unutulmuş kişisel sorun başlıklarını kilitlemeye başlamıştık ancak çok uğraştırıcı oluyor malesef. Ama aslında gerçekten eskimiş, geçerliliğini yitirmiş başlıkları süzgeçten geçirmek gerekiyor. Ona da zaman lazım. ;)

bytan

Şahsen ben de karşıyım. :) @hasanyılmaz'ın belirttiği türde nedenlerle konuların açık kalmasını faydalı görüyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Timur

Benim bunu söyleme sebebim @alquirel 'ın da dediği gibi "gerçekten eskimiş, geçerliliğini yitirmiş başlıkları süzgeçten geçirmek gerekiyor" Tabi anlatım başlıklarının akibetini vs. bu başlığı açarken düşünmemiştim. Çünkü yöneticilerin hangi başlığın kapanacağını bilmesi başka, yöneticilerin bütün başlıkları inceleyerek lüzumsuz yere yorulması  başka. Kaldı ki bir kullanıcı olarak benim bunu önerme nedenim bir başlığın cevabı henüz verilmemiş, hemen yazıp yardım ediyim diyorsun ama sonra bir bakmışsın adam aylardır forumda değil. Sonradan okuyanlara belki bir faydası dokunabilir yazılanın ama ya başlıkta sorulan şey artık çok bariz bilinen * bir şey olduysa diye de bir düşünmek lazım  :)

olumlu yanı olumsuz yanlarından daha az olacaksa, böyle birşey tabi ki olmasın

hasanyılmaz

Kilitleme olayı belli bir son tarihi olan konular için geçerli olabilir. Mesela '12.04 LTS çevirileri için son 1 ay!..' başlıklı bir konu açmıştım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32548.0

Son bir ay diye bir şey yok artık. Kilitlenmesi uygun görünüyor..